/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aydıntepecancel
Bayburtcancel

Bayburt Aydıntepe Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Aydıntepe Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Aydıntepe kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Aydıntepe Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Bayburt ili içerisinde yer alan Aydıntepe ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Ortaçağ ve Yakın Çağ dönemlerine ait keramiklerin bulunduğu ilçe tarihi kalıntılar bakımından oldukça zengindir. 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında Türklerin hakimiyetine giren bölge 1514 yılından sonra Osmanlı topraklarına katılmıştır. Aydıntepe kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalarda ilçenin 1957 yılında belediye teşkilatlanmasının kurulduğu bilgisine ulaşmaktadır. 1987 yılında ilçe olan Aydıntepe ilk dönemlerde Gümüşhane iline bağlı iken 1987 yılında Bayburt iline bağlanmıştır.

Aydıntepe Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Bayburt ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan ilçenin ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. Tarım ürünü olarak ilçe topraklarında genellikle hububat ürünleri, yem bitkileri, şeker pancarı ve meyve sebze üretimi yapılmaktadır. İlçede yapılan meyve sebze faaliyetleri yalnızca bölge ihtiyacını karşılamakta olup diğer yetiştirilen ürünler diğer bölgelere satılabilmektedir. Bayburt Aydıntepe kiralık konut arayan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyetin de hayvancılık olduğu bilgisine ulaşmaktadır. İlçede yer alan araziler hayvancılık faaliyetleri için oldukça elverişlidir. İlçenin temel geçim kaynakları arasında yer alan hayvancılık faaliyetleri genellikle besi hayvancılığı şeklindedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri de son dönemlerde modernleşme eğilimindedir. Bölgede küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık faaliyetlerinin yanı sıra arıcılık faaliyetleri de yapılmaktadır. İlçede üretilen bal oldukça ünlüdür.

Aydıntepe Kiralık Konut Arayanlar İçin Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 984’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,42’sini (3 bin 521) erkek, yüzde 49,58’ini (3 bin 463) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Aydıntepe kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Aydıntepe kiralık ev tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler:  Hacı Ali Efendi Mahallesi, Kale Mahallesi, Yakudiye Mahallesi, Ahmet Yesevi Mahallesi, Akbulut Köyü, Alaca Köyü, Aşağıkırmızı Köyü, Başpınar Köyü, Çatıksı Köyü, Çayırköprü Köyü, Dumlu Köyü, Erikdibi Köyü, Gümüşdamla Köyü, Günbuldu Köyü, Günbuldu Köyü, incili Köyü, Kavlatan Köyü, Kılıçkaya Köyü, Pınargözü Köyü, Sırataşlar Köyü, Sorkunlu Köyü, Suludere Köyü, Şalcılar Köyü, Yanoba Köyü, Yapracık Köyü, Yazlık Köyü ve Yukarıkırmızı Köyü’dür.

Sizler için de kiralık konut tercihinizi Bayburt Aydıntepe ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bayburt Aydıntepe kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek kiralık konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.