/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kiğıcancel

Bingöl Kiğı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kiğı Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Kiğı kiralık konut arayışında olan kişiler için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkındaki en güncel bilgileri öğrenebilirsiniz.

Kiğı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Bingöl’ün önemli ilçelerinden biri olan Kiğı ilçesinin yüz ölçümü 438 kilometrekaredir. Rakımı 1700 metre olan ilçenin şehir merkezine uzaklığı 75 kilometredir. Oldukça dağlık ve engebeli bir araziye sahip ilçenin büyük bir kısmı ormanlık arazilerle kaplıdır. Kiğı kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi ile yakından ilgilenmektedir. Rivayetlere göre ilçenin ismini Bizanslıların komutanlarından biri alan Kiğa isimli komutandan aldığı söylenmektedir. 1514 yılında Çaldıran Zaferi sonrasında Osmanlı toprakların katılan ilçe 1663 yılında Diyarbakır’a bağlı bir sancak konumuna getirilmiştir. 1926 yılına gelindiğinde ilçe olarak Erzincan’a bağlanan bölge Bingöl’ün il konumuna getirilmesi ile birlikte 1926 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe merkezinin güneydoğu kesiminde yer alan Kiğı kalesi bölgede yer alan tarihi kalıntılar arasında öne çıkmaktadır.

Kiğı Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Doğu Anadolu Bölgesi’nin yukarı Fırat bölgesinde yer alan Kiğı yeraltı madenleri bakımından oldukça zengindir. Osmanlı Devleti Dönemi’nde de bölgede maden işletmeciliği oldukça önemsenmiştir. Bölgede altın, gümüş ve demir madenleri yer almaktadır. Ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayalı olan ilçede en çok gelir elde edilen tarım ürünü buğdaydır. İlçede arpa, patates, soğan ve baklagil tarımı da yapılmaktadır. Bingöl kiralık konut arayışında olan vatandaşlar ilçe hakkında araştırma yaparken ilçede arıcılık alanında da çalışmalar yapıldığı bilgisine ulaşmaktadırlar.

Kiğı Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 5 bin 13’tür. İlçe nüfusunun yüzde 58,7’sini (2 bin 911) erkek, yüzde 41,93’ünü (2 bin 102) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Kiğı kiralık konut arayan vatandaşların ilçede konut tercih edebileceği 3 mahalle ve 25 köy bulunmaktadır. Kiğı kiralık ev arayan vatandaşların tercih edebileceği mahalle ve köyler: Eskişehir Mahallesi, Yenişehir Mahallesi, Yeşilyurt Mahallesi, Açıkgüney Köyü, Dallıca Köyü, Ağaçöven Köyü, Çiçektepe Köyü, Alagöz Köyü, Baklalı Köyü, Billice Köyü, Çanakçı Köyü, Darköprü Köyü, Demirdöş Köyü, Demirkanat Köyü, Duranlar Köyü, Tekbaş Köyü, Sırmaçek Köyü, Sabırtaşı Köyü, Nacaklı Köyü, Kutluca Köyü, Kuşçimeni Köyü, Kadıköy Köyü, İlbeyi Köyü, Güneyağıl Köyü, Eşme Köyü ve Eskikavak Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Bingöl Kiğı ilçesinden yana kullanma düşüncesindeyseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Bingöl Kiğı’da uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih edeceğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Kiğı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.