/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yayladerecancel
Bingölcancel

Bingöl Yayladere Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Yayladere Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com her gün yeni ev arayan binlerce kişinin aradıkları evi en hızlı ve en konforlu şekilde bulabilmesini sağlamaya devam ediyor. Aradığınız evi bulmadan önce istediğiniz kriterler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için artık ilçe rehberlerimiz sizlerle. Yayladere kiralık konut arayışında olanlar için ilçe hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri bulabileceğiniz ilçe rehberimiz ile ilçenin genel bilgileri, nüfusu, mahalleleri, iklimi, ulaşım koşulları ve ekonomisi ile ilgili her şey sizlerle buluşuyor.

Yayladere Kiralık Konut Arayanlara İlçe Coğrafyası

Yayladere, Doğu Anadolu Bölgesinin yukarı Fırat Bölümünde yer alna Bingöl ilçesinin en az nüfusa sahip olan ilçesidir. İlçenin güneyinden geçen ve Keban Baraj Gölü’ne dökülen Perisuyu Elazığ ile Bingöl il sınırının oluşturmaktadır. Bu akarsu üzerinde kurulmakta olan Özlüce Barajı yıllık toplam enerji üretim kapasitesi 600 milyon KWh’dir ve bölgenin enerji üreten önemli barajlarından birisidir. İlçe yaklaşık 1650 metre yükseklikte, çevresindeki dağların eteklerinde kurulmuştur. Her yanı dağlarla çevrili olan Yayladere kiralık konut arayışında olanlar için dört bir yanındaki dağların yüksekliği 2500 metreyi aşmaktadır. Bölgenin jeolojik geçmişte güney Pontid Okyanusunun etkisi olduğu bilinmektedir. Bu okyanusun kuzeyden ve güneyden gelen kıtasal levhalarla kapanması sonucu yer kabuğunun bu zayıf kuşakları boyunca yer altındaki magma yükselmiştir. Bölgenin volkanik rölyef oluşumunun sebebi olan bu yükselme sayesinde bölge günümüzdeki görünümüne kavuşmuştur. Tarihte çok şiddetli depremlerin yaşandığı bilinmekte ve aktif fay hattının varlığıyla deprem kuşağı bölgelerinden biri olarak dikkatli bir yaşam sürdürülmesi gerekmektedir. En son 1970’te Bingöl depremi olarak büyük bir hasara yol açan depremin merkezi Taru ve Sülbüs tepeleridir. Yayladere’nin kuzeyinde bulunan Sülbüs dağı çok yüksek bir volkanik dağ özelliği göstermektedir. Uzaktan sivri bir koni şeklinde olan dağın yüzeyinde karlar çok geç erir. Yayladere kiralık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şunlardır;

  • Doğusunda Kiğı ilçesi,
  • Kuzeybatısında Tunceli’nin Pülümür ilçesi,
  • Güneyinde Elazığ’ın Karakoçan ilçesi,
  • Güneybatısında Tunceli’nin Nazimiye ilçesi ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 2.139 kişi ile Bingöl’ün en az nüfusa sahip olan ilçesidir. Bu nüfusun yüzde 37,54’ü kadın, yüzde 62,46’sı erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü ise  438 kilometrekaredir. 

Yayladere Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin İlçenin Mahalleleri ve Ulaşım Koşulları

Yayladere ilçesinde kiralık ev arayışında olanların tercih edebileceği toplam 6 adet mahalle bulunur. Bunlar;

  • Hasköy Mahallesi,
  • Yolgüden Mahallesi,
  • Sarı Tosun Mahallesi,
  • Akçadamlar Mahallesi,
  • Merkez Mahallesi,
  • Haktanır Mahallesidir. 

Bingöl ilinin ilçeler arasında ulaşım otogarlardan başlayıp tüm ilçelere yolcu minibüsleri ile sağlanabilmektedir. Aynı zamanda ilçenin mahalleleri ve köylerine PAzar günü haricinde genellikle her köye dolmuşlar gitmekte ve Elazığ/Karakoçan-Yayladere güzergahında hizmet vermektedir. İlçe kooperatif birliğine bağlı olan yolcu minibüsleri ilçenin tüm ulaşım ağını kapsamaktadır. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için en çok aranan ilanlardan biri olan Bingöl Yayladere’de kiralık bahçeli köy evi ilanlarını listeleme sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.