/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yedisucancel

Bingöl Yedisu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yedisu Kiralık Konut Arayışında Bulunanlar için İlçe Rehberi

Yedisu kiralık konut arayan kişiler için hazırladığımız bu rehberde, bölgeye dair önemli unsurları içeren bilgileri edineceksiniz. Her konut arayan kişinin bilmesi gereken bölgenin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristiği gibi bilgileri edindikten sonra araştırma sürecinizde daha bilgili bir şekilde devam edeceksiniz.

Öncelikle Yedisu ilçesi, Doğu Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Bingöl iline bağlıdır. Eski adı Çerme olarak geçen Yedisu, toplamda 426 km2'lik bir yüz ölçümüne sahiptir ve denizden yüksekliği 1.500 metre olarak ölçülmüştür. Bingöl il merkezinden 124 kilometrelik bir mesafesi vardır. İlçede önemli dağlar bulunmaktadır. Bu dağların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • İlçenin doğu yönünde Çavuşlu Dağı bulunur.

  • İlçenin güney yönünde Şeytan Dağı bulunur.

  • İlçenin batı yönünde Bağır Dağı bulunur.

  • İlçenin kuzey yönünde Koşan Dağları bulunur.

Yedisu, Perisuyu Vadisi'nin en geniş yerine kurulmuştur. İlçeye bağlı olan köyler de çoğunluk ile bu vadinin içerisindedir. Bölgenin Yukarı Fırat Bölümü'nde kalmaktadır. Bingöl ilinin kuzeyinde kalmakla beraber Erzincan, Tunceli ve Erzurum sınırlarının kesiştiği yerde bulunur. İlçe arazisi dağlık alandadır ve sarptır.

Yedisu Kiralık Konut Araştıranlar için Bölge Ekonomisi

Türkiye'nin diğer çoğu ilçesinde olduğu gibi, Yedisu ilçesinde de insanlar geçimlerini tarım ve hayvancılık sektörlerinden kazanmaktadır. Ancak üretilen ürünler tüketime yetmez ve pazarlayabilecek kadar da çok değildir. Arpa, buğday gibi tahılların yanı sıra ceviz, fasulye, elma, armut da üretilir. Bölgenin nüfusu eski zamanlarda bugüne kıyasla çok daha fazlaydı. Terör olaylarından sonra nüfus azalınca hayvancılık faaliyeti de düşüş gösterdi. Bunlar dışında arıcılık da çok fazla yapılır. İlçede endüstriyel faaliyet bulunmamaktadır.

Yedisu Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

Bir bölgenin nüfusu, konut ararken bakılması gereken ilk unsurlardan biridir. Çünkü nüfus, nüfus yoğunluğu ve özellikleri, bölgedeki yaşam tarzını ve alışkanlıklarını az çok yordayabilmektedir. Bu nedenle Bingöl Yedisu kiralık ev arayanlar için bölgenin nüfusu hakkında da yazımızda bilgi verdik. 2018 yılında yapılmış olan araştırmalara göre, Yedisu ilçesinde 2.877 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %56,41'i erkek ve kalan %43,59 yüzde, kadın nüfustur. Nüfusun yarıdan fazlası orta yaşlı nüfustur. Önemli bir bölümü lise mezunudur.

Bingöl Yedisu ilçesinde toplamda beş adet mahalle ve 13 adet de köy bulunur. Bölgede konut arayanların aralarından tercih edebilecekleri mahallelerin listesi aşağıdadır. Liste, nüfusu en çoktan en aza doğru gitmektedir.

  • Merkez Mahallesi,

  • Döşengi Mahallesi,

  • Kabaoluk Mahallesi,

  • Yeni Mahalle,

  • Koşan Mahallesi.

Bölgede şu anda var olan konutlar genellikle tek katlıdır. Sac ve topraktan yapılmadır.

Yedisu Kiralık Konut Bakanlar için Kısa Bir Bölge Tarihçesi

İlçenin tarihi 200 yıllık bir geçmişe dayanır. 1951 yılından itibaren Kiğı ilçesine bağlı bir şekilde Çerme Bucağı olarak varlığını sürdürmüştür. 1970 yılında yapılan, yedi musluğu olan çeşmeden ötürü bölgenin adı Yedisu olmuştur. 9 Mayıs 1990 tarihinde kurulmuştur. Bingöl Yedisu Merkez Mahallesi kiralık ev araştırmalarınıza daha emin bir şekilde devam etmek için bölgede bulunan emlakçılara veya Emlakjet.com sitesinde bulunan listeleme sayfalarına uğrayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Yedisu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.