/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bingölcancel

Bingöl Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bingöl Kiralık Konut Düşünenlere İl Rehberi

Böngöl kiralık konut tercihinde bulunmadan önce, kente daire birçok bilgiye yer verdiğimiz bu yazıyı okumalısınız. Yazıyı okuduktan sonra, aklınıza takılan tüm soruların cevabını kendiliğinden bulacaksınız. Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Bingöl, 8,253 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Kentin denizden yüksekliği 1151 metre olarak ölçümlenmiştir.  Hayvancılığın geliştiği bölgede, yerel halkın temel geçim kaynağı arıcılıktır. Türkiye’nin bal ihtiyacının ciddi bir kısmını karşılayan kentte her yıl 1200 tonun üzerinde bal üretimi gerçekleştirilmektedir. Kentin sahip olduğu coğrafi koşullar, bölgenin temel geçim kaynağını da belirlemiş durumdadır. Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en hızlı gelişen kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Bingöl Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin Kentin Coğrafi Özellikleri 

Bingöl kiralık daire arayışınızda, kentin coğrafi konumu hakkında bilgi sahibi olmanız işinizi kolaylaştırabilir. Zira Oldukça engebeli ve yüksek bir alanda kurulmuş olan şehir, dağlar ile çevrilidir. Bu dağların yüksekliği kimi zaman 3000 metreyi bulmaktadır. Özellikle kentin güney kesimleri oldukça sarp yamaçlardan oluşmaktadır. Bingöl, Genç, Şeytan ve Şerafettin Dağları kentte yer alan en yüksek yeryüzü şekilleridir. Kent merkezi, Bingöl Ovası üzerine kurulmuştur ve Peri Çayı şehre hayat veren su kaynaklarından biridir. Kuzeyden gelen nemli ve serin havaya rağmen, yükselti sebebiyle şehirde yazlar sıcak, kışlar ise oldukça soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün verilerin göre, kentin ortalama sıcaklığı 12.1 derecedir ve yıllık yağış tutarı 873.7 mm olarak ölçümlenmiştir.

 

Bingöl Kiralık Konut Düşünenler için Kentin Nüfusu

Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki en kalabalık illerden biri olan Bingöl’de 281.205 kişi yaşamını devam ettirmektedir. Bu kişilerin %51.04’ü erkek, geriye kalan %48.96’sı kadındır. Nüfusun cinsiyete göre dengeli dağıldığı şehirde, kilometrekareye 34 kişi düşmektedir. Ayrıca kentteki nüfus artış hızı 2018 yılı TÜİK Verilerine göre %2.87’dir. 2010 yıllarında eksilere düşen nüfus artış hızı, bugün %3’e yaklaşmıştır. Bu sebeple Bingöl kiralık ev tercih edecekler, hızlı gelişim gösteren bir kentte hayatlarına devam etme olanağı bulacaklardır.

 

Bingöl, merkez de dahil olmak üzere 8 ilçe, 11 belediye ve belediyelerde yer alan 69 mahalleden ve ayrıca 320 köyden oluşmaktadır.  Bugünlerde kentin emlak piyasasında özellikle iki yerleşim bölgesi oldukça gözdedir. Bingöl kiralık daire Uydukent tercihinde bulunacakların arayışlarını, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi’ne yoğunlaştırdığını söyleyebiliriz.  Üniversite, Fen Lisesi ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün bulunduğu bölgeye de ilgi büyüktür. Bingöl Karşıyaka mahallesi kiralık daireler düşünenlerin, arayışlarını öğretim dönemlerinin dışında gerçekleştirmesi işlerini kolaylaştıracaktır. Bingöl Kiralık Konut düşünenler, aşağıdaki mahallelerden birini seçebilirler:

 

 • Akbudak Mahallesi
 • Bahçelievler Mahallesi
 • Çay Mahallesi
 • Çimenli Mahallesi
 • İnönü Mahallesi
 • Kültür Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi
 • Saray Mahallesi
 • Yeni Mahalle

 

Bingöl Kiralık Daire Fiyat Bilgi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, şehirde toplam 103.870 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2 olarak hesaplanmıştır. Kentteki konutların ortalama kullanım alanı 128 metrekare olup, yine ortalama birim kira 4 Türk Lirası olarak hesaplanmıştır. Daha açık bir şekilde söylemek gerekirse, Bingöl kiralık ev tercihinde bulunacakların ortalama 543 Türk Lirası ödemesi gerekmektedir. Fakat, konut tipine göre kira bedelleri farklılık göstermektedir. Örneğin, 3+1 ve 140 metrekarelik kullanım alanına sahip daireler, yaklaşık 568 Türk Lirası’ndan kiraya verilmektedir. Bingöl kiralık konut arayışınız hala devam ediyorsa, bölgedeki bir emlakçıdan yardım isteyebilir veya Bingöl günlük kiralık ev gibi ilanların dahi bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Bingöl Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.