/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Dörtdivancancel

Bolu Dörtdivan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Dörtdivan Kiralık Konut Bakanlara İlçe Rehberi

Dörtdivan kiralık konut tercih etmeyi planlayanlar için arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden tarihine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına ulaşacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Dörtdivan, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bolu iline bağlı bir ilçedir. Bolu, dokuz ilçeden meydana gelmektedir ve Dörtdivan yedinci en gelişmiş ve en kalabalık semttir. 1990 yıllara kadar Gerede kasabasının bir kasabası olan ilçe, bu tarihten sonra bir ilçeye dönüştürülmüştür. İlçenin geçmişi çok eskiye dayanmaktadır. Bölgede yer alan kale kalıntıları, türbeler, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk dönemlerinden kalan camiler önemli bir yere sahiptir.

Dörtdivan Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Dörtdivan kiralık daire arayanların ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim yapısı hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerekmektedir. Semt, 384 kilometrekarelik küçük bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. Semtin rakımı, çok daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 1167 metredir. İlçe merkezinde bu rakam bin metrenin altına düşmektedir. İlçenin doğusunda Gerede, batısında Bolu, kuzeyinde Yeniçağa, güneyinde ise yine Gerede ve Bolu yer almaktadır. Kuzey Anadolu Sıradağları’nın yanına kurulan ilçede, dağlar batı – doğu eksenli uzanmaktadır. İlçenin en yüksek noktası 2378 metre yüksekliğe sahip olan Köroğlu Tepesi’dir. İlçede Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu nedenle bol yağış almaktadır. Ilık yazlar, yerini soğuk ve kar yağışlı kışlara bırakmaktadır.

Dörtdivan Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, o bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendireceğinden Dörtdivan kiralık ev tercih etmeyi düşünenlerin ilçenin tarihi hakkında kısaca bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce üç binli yıllarda başlamıştır. Hititlerin, Friglerin, Lidyalıların hüküm sürdüğü ilçe zamanla birçok başka kavme ev sahipliği yapmıştır. 1071 Malazgirt Savaşı ile Anadolu’ya giren Türkler, 1076 yılında bölgeye ulaşmıştır. Dörtdivan’a yerleşmiş Türkler, burada Oğuzların boylarına göre isimler almıştır. İlçe köylerinin ismi buradan gelmektedir. Doğancılar, Adakınık, Dülger gibi isimler buradan gelmektedir. Orhan Bey Dönemi’nde Osmanlı topraklarına katılan ilçe, uzun yıllar tapu tahrir kayıtlarında “divan” ismi ile anılmıştır. Cumhuriyet döneminde Gerede’ye bağlanan ilçe, 1990 yılında çıkan 3644 sayılı kanun ile bugünkü statüsüne kavuşmuştur.

Dörtdivan Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografik Durumu

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, semtte yaşamını devam ettirenlerin sayısı 7.139’dur. Bu kişilerin %48’i erkek, %52’si ise kadındır. İlçe nüfusu 2013 yılından sonra sürekli olarak düşme eğilimi içerisine girmiştir. Bu durum, 2017 yılında değişmiştir. İlçede ani bir nüfus artışı meydana gelmiş ve popülasyonun artış hızı bir anda %15 civarına yükselmiştir. İlçe, sekiz mahalle ve yirmi dört köyden meydana gelmektedir. Bolu Dörtdivan kiralık daire tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden birini düşünebilirler:

  • Çavuşlar Mahallesi

  • Kadılar Mahallesi

  • Kargı Bayramlar Mahallesi

  • Adakınık Mahallesi

  • Bayramlar Mahallesi

  • Deveciler Mahallesi

  • Çitler Mahallesi

  • Hacetler Mahallesi

Eğer Dörtdivan kiralık konut tercihinizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, semtte yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Dörtdivan kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Dörtdivan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.