/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeniçağacancel

Bolu Yeniçağa Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeniçağa Kiralık Konut Düşünenler İçin Tercih Kılavuzu

Yeniçağa kiralık konut bakanlar için bir ilçe rehberi hazırladık ve bu rehberde arayış sürecinizi kolaylaştıracak hemen her şeye sizler için yer verdik. Yazının sonunda, semti daha yakından tanımış olacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Yeniçağa, Türkiye Cumhuriyeti’nin Karadeniz Bölgesi’nin batı kesiminde yer alan Bolu iline bağlı dokuz ilçeden biridir. Semt, 1990 yılına kadar Bolu’nun bir ilçesi olan Gerede’ye bağlı bir kasaba statüsündedir. Bu tarihten sonra çıkan bir kanun ile Gerede’den ayrılarak ilçe olmuştur. Bölgenin tarihi ise çok eskilere dayanmaktadır. İlçedeki en eski yerleşim biriminin Eskiçağa Köyü’nde olduğu varsayılmaktadır. Zonguldak ili üzerinde yer alan semt, Bolu’dan daha çok Zonguldak’a yakındır.

Yeniçağa Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Durumu

Yeniçağa kiralık daire tercih edecekler için hazırladığımız bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden, doğal yapısından ve iklim yapısından bahsedeceğiz. Eğer başka şehirlerden geliyor ve buraya yerleşmeyi planlıyorsanız yazının bu kısmını dikkatle okumalısınız. İlçe, 130 kilometrekarelik çok küçük bir arazi üzerinde yer almaktadır ve bu hali ile bolu’nun yüzölçümü bakımından en küçük ilçesi olma özelliği taşımaktadır. Semtin rakımı, bir başka deyişle denizden yüksekliği yaklaşık 1000 metredir. Bu rakam semt merkezinden uzaklaştıkça artış göstermektedir. Yeniçağa, Bolu kent merkezinden tam otuz sekiz kilometre uzakta yer almaktadır. İlçe İstanbul- Ankara karayolu üzerinde yer aldığı için önemli bir kavşak noktası olarak kabul edilmektedir. Semtte Karadeniz iklimi hüküm sürmektedir. Bu sebeple hemen her mevsim yağış almaktadır.

Yeniçağa Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Tarihi Hakkında Kısa Bilgi

Yaşadığınız bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmak, sizin o bölge ile olan bağlantılarını kuvvetlendirecektir. Bu nedenle Yeniçağa kiralık ev düşünenlerin, semtin tarihi hakkında kısa da olsa bilgi sahibi olmaları gerektiğine inanıyoruz. Bölgede bilinen ilk yerleşim tarihten önceki çağlarda başlamıştır. Çok farklı kavimlerin yaşadığı semtte, Türk tarihi 1071 yılında gerçekleşen Malazgirt Savaşı’ndan sonra başlamıştır. Bölgeye gelen Selçuklular uç beylikleri aracılığı ile Bizans İmparatorluğu’nu zayıflatmıştırlar. Tüm bunlara ek olarak, Yıldırım Beyazıd döneminde Osmanlı idaresine katılmıştır. O tarihten sonra da Osmanlı toprağı olmuştur. İlçe tarihinin dönüm noktalarından biri 1904 yılında çıkan büyük yangındır. Bu yangında semt halkının önemli bir bölümü başka yerlere göç etmiştir.

Yeniçağa Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Mahalleleri

01 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan TÜİK Raporu’nda göre, Yeniçağa ilçesinde yaşayanların sayısı 7.294 kişiye ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %50.3’ü erkek, geriye kalanı ise kadındır. Nüfus, cinsiyete dengeli bir şekilde dağılım göstermiştir. Bugün nüfus eğrisi dalgalı bir görünüm sergilemektedir. Ancak 2018 yılından sonra semtin nüfusu küçük de olsa artmıştır. Popülasyonun artış hızı ise %1.2 olmuştur. İlçe, üç mahalle ve on altı köyden oluşmuştur. Mezra gibi köy altı yerleşimi ise bulunmamaktadır. Bolu Yeniçağa kiralık daire tercih edecekler aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan yerleşim birimlerinden birini düşünebilirler:

  • Asil Bey Mahallesi ( 2135 kişilik nüfusu ile en kalabalık yerleşim birimidir. )

  • Camii Atik Mahallesi

  • Gül Yüzü Mahallesi (476 kişilik nüfusa sahiptir. )

Eğer Yeniçağa Kiralık Konut tercihinizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, semtte yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Yeniçağa’da kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Yeniçağa Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.