/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çavdırcancel

Burdur Çavdır Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çavdır Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için Bölge Rehberi

Çavdır kiralık konut arayışı içerisindeyseniz bu yazı içerisinde araştırmanızda size yardımcı olacak birçok bilgi edineceksiniz. Ev arama sürecinde herkes, belirlenen bölge veya ilçe hakkında temel bilgilere sahip olmalıdır. Bu nedenle, bu yazımızda Çavdır ilçesinin nüfus özellikleri, ekonomik durumu ve coğrafi karakteristikleri gibi önemli bilgilere yer verdik.

Öncelikle Çavdır ilçesi, Akdeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Burdur iline bağlı bir bölgedir. Toplam yüz ölçümü 371 km2'dir ve denizden yüksekliği 1.073 metre olarak ölçülmüştür. Çavdır ilçesinin etrafında bulunan il ve ilçelere olan mesafesi aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • Doğu tarafında bulunan Antalya iline 115 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.
 • Burdur il merkezine 90 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 
 • Batı tarafında bulunan Gölhisar ilçesine 19 kilometre, Altınyayla ilçesine 35 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 
 • Güney tarafında bulunan Muğla iline 192 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Çavdır Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri ve İklimi

İlçenin lokasyonundan ötürü oldukça avantajlı ve prestijli bir statüye sahiptir. Çünkü Burdur-Antalya-Denizli-Fethiye yol rotasının birleştiği yerde bulunmaktadır. Batı Toroslarda dağlık bir arazi üzerine kurulmuş olan Çavdır ilçesinde, dar vadiler arasında ova bantları görülmektedir. İlçenin üzerinde bulunduğu arazinin yarısından fazlasını orman ve maki alanları kaplamaktadır. Toplam arazinin yalnızca %28 gibi bir oranı tarım amaçlı kullanılmaktadır. 

İlçede bulunan başlıca dağlar Çavdır Dağı, Rahat Dağı, Pazar Dağı ve Koçaş Dağları'dır. Haravza Ovası ve Urgancı Ovası da bölgenin önemli ovaları arasında yer almaktadır. Rahat Yaylası, Kozağaç Yaylası, Yazır Yaylası, Bayındır Yaylası, Kızıllar Yaylası, Anbarcık Yaylası ve Küçük Alan Yaylası ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. 

Çavdır kiralık daire arayanlar için ilçe iklimi, Akdeniz ve Ege iklimlerinin geçiş özelliklerine sahiptir. Yaz mevsimleri sıcak ve kurak geçerken kış ayları kısmen soğuk ve az yağışlı görülmektedir. Genellikle Mayıs, Nisan ve Aralık aylarında yağış görülmektedir. Bölgenin başlıca bitki örtüsü, Akdeniz ikliminin temel bitki örtüsünde olduğu gibi maki bitki örtüsüdür. Ancak yüksek alanlarda çam ormanları da gözlemlenebilmektedir. 

Çavdır Kiralık Konut Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

Ev arayışı için odaklanılan bölge hakkında bilinmesi gereken temel özelliklerden biri de ilçenin popülasyon kültürüdür. Bölge içerisinde yaşayan insan sayısı ve bu sayının zaman içerisindeki modellemesi, şu an var olan yaşam tarzı ve yerlilerin refah seviyesi hakkında pek çok ipucu verecektir. Bu nedenle, Çavdır kiralık ev gibi spesifik Çavdır özelinde konut bakan okuyucularımız için, yazımıza ilçenin nüfus özelliklerini de ekledik. 

2018 yılında yapılmış olan araştırmaların sonuçlarına göre, Çavdır ilçesinde toplamda 13.077'dir. Bu sayı seneler içerisinde neredeyse hiç değişim göstermemiştir. İlçede bulunan insanların %48,02'si orta yaşlı gruba girmektedir. İlçenin büyük bir kısmının eğitim düzeyi ilkokul veya ortaokuldur. Maalesef ki azımsanamayacak kadar da okuryazar olmayan insanlar bulunmaktadır. Her ne kadar ilçede yaşayan neredeyse herkesin kütüğü Burdur iline bağlı olsa da ilçede çevre illerden, yani Antalya ve Denizli illerinden insanlar da burada yaşamayı tercih etmektedir.

Çavdır ilçesine bağlı olan 10 tane köy ve 10 tane mahalle bulunmaktadır. Çavdır kiralık konut arayan okuyucularımızın aralarından seçebileceği mahalleleri, nüfusu en çoktan en aza olacak bir şekilde aşağıdaki listede sıraladık:

 • Çınar Mahallesi,
 • Yeşil Mahallesi,
 • Çeşme Mahallesi,
 • Menevşelik Mahallesi,
 • Fatih Mahallesi,
 • Pazar Mahallesi,
 • Kocapınar Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Atatürk Mahallesi, 
 • Pazar Mahallesi,
 • Bayır Mahallesi.

Eğer siz de Çavdır Çınar Mahallesi kiralık ev arayışlarınız süresince danışmanlık hizmeti almak isterseniz bölgede bulunan emlakçılara uğramayı veya Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarına göz atmayı unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Çavdır Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.