/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölhisarcancel
Burdurcancel

Burdur Gölhisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Gölhisar Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com olarak konut kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gölhisar kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Gölhisar Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Burdur ilinin önemli ilçelerinden biri olan Gölhisar, Burdur iline 107 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Denizden yüksekliği ortalama 945 metre olan ilçenin yüzölçümü 575,820 kilometrekaredir. Batı Torosların eteğinde Dalaman Çayı Su Toplama Havası üzerinde kurulan ilçe Burdur’un en büyük ikinci ilçesidir. Gölhisar kiralık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda bölgenin 1953 tarihinde ilçe statüsüne kavuştuğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Burdur, Denizli, Muğla ve Antalya şehir merkezlerinin ortasında yer alan ilçenin kuzeyinde Tefenni, doğusunda Çavdır, güneyinde Dirmil, batısında Çameli ilçeleri yer almaktadır. Nüfusun büyük bir kısmının çiftçilik ile uğraştığı ilçede hayvancılıkta oldukça yaygındır. İlçede birçok aile hayvancılık faaliyetlerine bulunarak geçimini sürdürmektedir. Bu iki faaliyetin dışında ormancılık faaliyetleri ile de ilgilenen bölge halkı kesim, dikim ve bakım çalışmaları yürütmektedir.

Gölhisar Kiralık Konut Arayanlara İlçe Tarih Bilgisi

Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. İlçe Milattan 1000 yıl önce Girit’ten gelen Pisidialılar tarafından kurulmuş olup sonrasında Romalıların idare merkezi olmuştur. Bugün ilçe içerisinde Romalılardan kalan antik bir tiyatro kalıntısı yer almaktadır. Burdur Gölhisar kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalarda ilçenin 14. yüzyılın başlarında Türk akınlarına uğradığı bilgisini edinmektedirler. 1389 yılında Osmanoğulları egemenliğine giren ilçe Cumhuriyet sonrası 1953 tarihinde ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Gölhisar Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 22 bin 519’dur. İlçe nüfusunun yüzde 49,84’ünü (11 bin 224) erkek, yüzde 50,16’sını (22 bin 519) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gölhisar kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 mahalle ve 12 köy bulunmaktadır. Gölhisar kiralık ev tercihinde bulunacak kişiler tercih edebileceği mahalle ve köyler: Armutlu Mahallesi, Çakmak Mahallesi, Çeşme Mahallesi, Fatih Mahallesi, Horzum Mahallesi, Konak Mahallesi, Merkez Camii Mahallesi, Pazar Mahallesi, Ulucamii Mahallesi, Yusufça Mahallesi, Asmalı Köyü, İbecik Köyü, Hisarardı Köyü, Evciler Köyü, Elmalıyurt Köyü, Çamköy Köyü, Yeşildere Köyü, Karapınar Köyü, Yamadı Köyü, Kargali Köyü, Sorkun Köyü ve Uylupınar Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Burdur Gölhisar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Burdur Gölhisar’da uygun fiyatlı kiralık konut ilanlarını inceleyerek tercih edeceğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.