/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Karamanlıcancel
Burdurcancel

Burdur Karamanlı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Karamanlı Kiralık Konut Bakanlara Özel Kılavuz

Karamanlı kiralık konut bakan ziyaretçilerimiz için bölgenin kiralık konut fiyatlarından tarihçesine varana kadar değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Siz de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz. Karamanlı, Burdur’un bir ilçesidir. Tarihi oldukça eskilere dayanır. Neolitik Çağdan yerleşim belirtileri taşıyan bölgede Persliler, Etiler ve Yunanlar hüküm sürmüşlerdir. Malazgirt Savaşıyla Anadolu’ya yerleşmeye başlayan Türklerle beraber bölge Türk hakimiyetine girmiştir. 1911 senesine kadar köy statüsünde yer alan bölgede bu tarihte belediye teşkilatı kurulmuştur. 1987 yılında çıkarılan kanunla ilçe konumuna getirilmiştir.

Karamanlı Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçenin Nüfusu

Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 8.006’dır. İlçe bu nüfus ile Burdur’un en küçük ilçesidir. İlçe nüfusunun 3.933’ü erkek, 4.073’ü kadındır. Oranlarsak nüfusun %49,13’ünü erkekler ve %50,87’sini kadınlar oluşturur. 2017 yılında ilçede yaşayan insan sayısı 7.924’dür. Bir sene içerisinde ilçe nüfusu artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %1,03’tür. Nüfus yoğunluğu 22’dir. Bu da ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısının 22 olduğu anlamındadır. İlçenin 1 belediyesi, 12 mahallesi ve 8 köyü vardır. İlçenin en kalabalık mahalleleri; Eşeler Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Cafer Mahallesi ve Çamlık Mahallesidir. İlçedeki en düşük nüfuslu mahalleleri ise; Karaman Mahallesi, Fatih Mahallesi, Camii Mahallesi ve Barbaros Mahallesidir. Siz de bu küçük ama şirin ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Burdur Karamanlı kiralık ev ilanlarına vakit kaybetmeden sitemizden göz atabilirsiniz.

Karamanlı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafyası

İlçe 372 kilometrekareden oluşan yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1159 metre civarlarındadır. İlçenin kuzeyinde Yeşilova, kuzeydoğusunda Burdur Merkez, doğusunda Kemer, güney ve güneybatısında Tefenni ilçeleri ve batısında Denizli ili yer alır. İlçe şehir merkezine 60 kilometre uzaklıktadır. İlçenin doğusunda Bozdağ (1850 metre), batısında Eşeler Dağı yer alır. Karamanlı Ovasının kuzeyindeki dağların büyük bir kısmı kalkerden oluşur. Güney – batı ve kuzey – doğu doğrultusunda uzanan dağlar çoğunlukla mesozoik’e mal olmuş kalkerler ile yaşları eosen olarak tespit edilen kalkerlerden oluşur. İlçe bulunduğu konum dolayısıyla hem Akdeniz iklimi hem de karasal iklim tipi özelliklerine sahiptir. Yaz ayları kurak ve sıcak iken kış ayları serin ve yağışlı geçer. İlçenin başlıca akarsuları Karaçay ve Alakır Çayıdır. İlçenin bitki örtüsü steptir. Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız ve kendinize ait bahçesi olan bir ev arayışı içindeyseniz Karamanlı kiralık müstakil ev ilanlarına ve daha fazlasına listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca bakabilirsiniz.

Karamanlı Kiralık Konut Fiyatları

İlçeden ev seçmeden önce bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmanız için ilçenin kiralık konut fiyatlarını araştırdık. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan konut sayısı 7.045’dir. Konut başına düşen insan sayısı 1,98’dir. İşyeri sayısı 1.062’dir. İlçedeki evlerin ortalama alanları 78 metrekaredir. Karamanlı kiralık konut fiyatları ortalama 490 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Ortalama birim kira yani metrekare başına düşen kira fiyatı 6 Türk Lirasıdır.

Siz de bu fiyatlar içinde kira bütçenizi hazırladıysanız ilgili ilanlar sitemizde. İhtiyaç ve isteklerinize uyan evi en kısa sürede bulmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Bolu Karamanlı ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.