/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kemercancel

Burdur Kemer Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kemer Kiralık Konut Arayanlara Özel İlçe Tanıtım Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Kemer kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Kemer, Budur iline 57 kilometre Karamanlı-Tefenni yolunun 34. Kilometresinden itibaren 23 kilometre güneyinde ve iç kısmında yer alan bir ilçesidir. İlçenin genel görünümü dağlık ve büyük bir ovada yer almaktadır. Boz Çay ve Dere Bağ Çayı ilçe sınırlarından geçmektedir. İlçenin tarihçesi hakkında yapılan araştırmalara göre tarih öncesi çağlara ait kesin bir bilgi edilememiştir. M.Ö. 1900 yıllarında bölgeye Psidialılar’ın hakim olduğu bilinmekte ve bölgenin yerleşiminin başlangıcı bu dönem olarak kabul edilmektedir. Daha sonra ilçe merkezi ve çeşitli köylerde bulunan tarihi belgeler dolayısıyla Lidyalılar, Frigyalılar ve Roma İmparatorluğu’nun yerleşim yeri olarak ilçeyi kullandığı bilinmektedir. Kemer kiralık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Kuzeyinde ve Doğusunda Burdur il merkezi,
  • Güneyinde Antalya’nın Korkuteli ilçesi,
  • Güneybatısında Tefenni ilçesi,
  • Batısında Karamanlı ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre Kemer ilçesinde, 3.281 kişi yaşamaktadır. Bu nüfusun yüzde 51,30’u kadın, yüzde 48,70’i erkekten oluşmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 254 kilometrekaredir. Rakımı 1.162 metre olarak hesaplanmıştır. 

Kemer Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçenin İklim ve Ulaşım Özellikleri

Burdur ilinin Kemer ilçesinde ev arayışında olanlar için iklim ve ulaşım bilgileri oldukça önemlidir. Bu sebepten, Emlakjet ailesi olarak sizlere ilçenin hava koşullarını ve ulaşımı hakkındaki detaylı bilgileri araştırdık. Kemer ilçesinin denizden yüksekliği 1150-1200 metredir. Güney ve Doğusu Rahat Dağları ile kaplı olduğu için ilçede karasal iklim özellikleri hakimdir. Kış mevsimi sıcaklığı ortalama 0-10 derece arası iken yaz mevsiminde bu sıcaklık 20 derece olarak görülmektedir. İlkbahar, sonbahar gibi ara mevsimlerde yağış, kış mevsiminde ise kar yağışı görülür. Kemer kiralık ev düşünenler için yaz mevsiminin kurak geçtiği bilinmelidir. Ulaşım açısından Kemer-Burdur yolu 57ç kilometre asfalt olarak kullanılmaktadır. Kemer-Karamanlı yolu 32 kilometredir ve tercih edilen diğer ulaşım yoludur. Antalya ile mesafesi daha kısa olarak ulaşım sağlanabilen diğer yol güzergahı ise; Kemer-Akçaören-Ürgütlü-Kızılkaya yoludur. İlçede yaşayan yerel halkın ekonomik geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa bağlıdır. Buüday, şekerpancarı, yem bitkileri, elma ile birlikte diğer sebze ve meyveler yetiştirilebilmektedir. 

Kemer Kiralık Konut Arayışında Olanların Tercih Edebileceği Mahalleleri

Kemer İlçe merkezi hariç olmak üzere 1 belde, 7 köy ve 3 mahallesi bulunmaktadır. Kemer kiralık konut arayışı yapabileceğiniz mahalleleri şunlardır;

  • Yeni Camii Mahallesi
  • Saray Mahallesi
  • Konak Mahallesi

En fazla nüfusa sahip olan Burdur Kemer Yeni Camii Mahallesi kiralık daire ilanları için Emlakjet’in geniş ilan portföyünü listeleme sayfasından takip edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kemer Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.