/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Tefennicancel
Burdurcancel

Burdur Tefenni Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Tefenni Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Tefenni kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, ilçedeki emlak arayışınızı kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Tefenni, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı bir ilçedir. Burdur ili, on bir ilçeden meydana gelmektedir ve Tefenni en gelişmiş altıncı yerleşim birimidir. Semt, milattan önce 800’lü yıllarda kurulmuştur. Bilinen ilk ismi ise İstefani’dir. 13. Yüzyıla kadar Bizans egemenliğinde kalan bölge, daha sonra Selçukluların egemenliğine girmiştir. Fatih Sultan Mehmet döneminde Karamanoğulları beyliğinin alınması ile Osmanlı idaresine geçen bölge bugünkü ismini 1886 yılında çıkan bir kanun ile kaza statüsü almıştır. 

Tefenni Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafi Özellikleri 

Tefenni kiralık daire seçmeyi planlayanlar için ilçeyi tanıttığımız bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve konumundan bahsedeceğiz. Semt, kentin güneybatı hattında yer almaktadır. İlçe, 505 kilometrekarelik görece geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği, kısacası rakımı 1164 metredir. Semt merkezinde bu rakam, 1000 metrenin altına düşmektedir. Semtin en yüksek noktası Eşeler Dağı’dır. İlçeye can suyunu getiren akarsuların rejimi düzensizdir. Bu sebeple yaz aylarında çay kurumaktadır.  Bölge göl bakımından da oldukça zengindir. Tefenni ilçesinde, Akdeniz iklimi ile İç Anadolu iklimi birlikte hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk vve yağışlıdır. Kar yağışı da görülmektedir. 

Tefenni Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi o il veya ilçe hakkında önemli ipuçları barındırır. Bu nedenle Tefenni kiralık daire düşünenlerin semtin ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bölge ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. İlçedeki arazilerin %65’i tarıma uygundur. Bu nedenle de çok çeşitli tarımsal ürün yetiştirilebilmektedir. Buğday, arpa, mısır, yulaf, kuru soğan, anason, şeker pancarı, kişniş, nohut ve fasulye en önemli ürünlerdir. İlçede hayvancılık faaliyetleri gelişmiştir. Bu nedenle de yerel halkın önemli bir bölümü fiğ, yonca, korunga yetiştirerek, maliyeti düşürmektedir. Son olarak semtte, tavukçuluk ve arıcılık hızla gelişmektedir. Bölgede yaklaşık 20.000 kanatlı hayvan bulunmaktadır. Küçük atölyelerin bulunduğu semtte, sanayi tesislerinin sayısı çok azdır ve büyük istihdam olanağı sunamamaktadır. 

Tefenni Kiralık Konut Seçeceklere Nüfus Bilgisi 

Çavdır’da yaşayan insanların sayısı  2019 yılında yayınlanan TÜİK Raporuna göre, 10.201’e ulaşmış vaziyettedir. Burada hayatını sürdürenlerin %49.09’u erkek, geriye kalan %50.91’i ise kadındır. Nüfusun cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçe, şehir nüfusunun yaklaşık %3.78’ine ev sahipliği yapmaktadır. Kentin en kalabalık altıncı yerleşim birimidir. İlçenin nüfusu 2017 yılından sonra ciddi bir düşüş göstermiştir.  Bugün nüfusun artış hızı -%2.65’tir. Burdur Tefenni kiralık ev düşünenler aşağıda sıralanmış olan mahallelerden bir ya da birkaçını tercih ederek,  süreci kolaylaştırabilirsiniz  

  • Zafer Mahallesi 
  • Kır Mahallesi 
  • Fatih Mahallesi
  • Göktürk Mahallesi
  • Pazar Mahallesi
  • Yokuş Mahallesi
  • Esentepe Mahallesi
  • Yenice Mahallesi
  • Eşeler Mahallesi

Eğer Tefenni kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz ve hemen harekete geçmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Tefenni kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz gezdirebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.