/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilovacancel

Burdur Yeşilova Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Yeşilova Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Yeşilova kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Yeşilova, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Burdur iline bağlı, il merkezinin batısında 60 kilometre mesafede yer alan bir ilçesidir. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinen, dünyanın en derin ve temiz göllerinden birisi olan Salda Gölü buradadır. Burdur ilinin eski yerleşim bölgelerindendir. Yeşilova ilçesi Ege ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir alanda kurulmuştur. Göller Bölgesinin karakteristik bitki örtüsü ve iklim özelliklerini taşır. Ekonomik yapısında tarım ve hayvancılık ön plandadır. Çağdaş tarım üretimi yapılan ilçede, arazi yapısının kıraç olmasından dolayı yaygın olarak üretilen tarım ürünü tahıldır. Aynı zamanda 115 adet mermer ocağı faal olarak çalışmaktadır. Salda Gölü etrafında bulunan dinlenme tesisleri hem turizm açısından hem de yarattığı iş istihdamı açısından oldukça önemli bir ekonomik potansiyel oluşturmaktadır. Coğrafi konum bir şehrin toplumu devlet ve bireysel hayatını şekillendiren en önemli etkenlerden birisidir. Anadolu’daki birçok çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Türklerden önce bölgeye Pisidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslıların hakimiyeti altında olduğu bilinmektedir. 

Yeşilova Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin İdari Yapısı

Yeşilova’da kiralık ev aramayı düşünenler için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Denizli ve Afyonkarahisar il sınırı,
 • Güneyinde Karamanlı ilçesi,
 • Batısında Denizli il sınırı,
 • Doğusunda Burdur Merkez ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 15.457’dir. Bu sayının yüzde 51,74’ü kadın, yüzde 48,26’sı erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.108 kilometrekare, rakımı ise 1.206 metredir. Burdur Yeşilova kiralık apart arayışında olanların tercihi yapabileceğiniz 7 adet mahalle vardır. Bu mahalleler;

 • Karatlı Mahallesi,
 • Değirmen Mahallesi,
 • Merkez Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Kayadibi Mahallesi,
 • Emek Mahallesi,
 • Koyunlar Çeşme Mahallesidir. 

1.544 kişilik nüfusu ile en fazla nüfusa sahip olan mahallesi ise Merkez Mahallesidir. 

Yeşilova Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı Aralık ayı verilerine göre Burdur’un Yeşilova ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 108 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 10 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 568 TL’dir. 

Salda Gölü’nün son yıllarda turizm açısından oldukça popüler olmasından sonra ilçede günlük kiralık evler, kiralık apartlar oldukça fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bölgede en fazla tercih edilen müstakil ev seçenekleri ile Burdur Yeşilova Toki Evleri olmaktadır. 

Sizde kendi ihtiyacınıza göre en uygun evi kolayca kiralayabilmek için Emlakjet’in ilan sayfasındaki tüm Burdur Yeşilova sahibinden kiralık evler ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Yeşilova Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.