/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Büyükorhancancel

Bursa Büyükorhan Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Büyükorhan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Büyükorhan kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını öğrenebilirsiniz.

Büyükorhan Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Geçmişten günümüze birçok uygarlığa ev sahipliği yapan ilçe Bizans Dönemi’nde Atranos Tekfurluğu’nun toprakları içerisinde yer almaktaydı. 1321 yılında Orhan Gazi tarafından Osmanlı Devleti topraklarına katılan bölge, Cumhuriyet Dönemi’nde Büyükorhan ismini almıştır. 1944 yılında Orhaneli’ye bağlı bir nahiye olan bölgede 1967 yılında belediye teşkilatı kurulmuş olup, 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Büyükorhan kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. Bursa şehir merkezine 81 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin toplam yüzölçümü 672 kilometrekaredir. Harmancık, Orhaneli, Mustafakemalpaşa ve Dursunbey ilçelerine komşu olan ilçenin rakımı 840 metre civarındadır. İlçenin yüksek ve dağlık arazilerden oluşması sebebi ile karasal iklim özellikleri görülmektedir. İlçenin bazı bölgelerinde ise Marmara Bölgesi geçiş iklimi özellikleri görülmektedir.

Büyükorhan Kiralık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Ekonomi Bilgisi

Ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılığa dayanan ilçe arazilerinin büyük bir çoğunluğu ormanlık arazilerden oluşmaktadır. İlçeden farklı bölgelere ulaşım imkanları çok fazla gelişmiş olmadığından ötürü bölgede sanayi ve ticari faaliyetleri pek fazla gelişmemiştir. Bursa Büyükorhan kiralık konut arayışında olan vatandaşlar ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucundan bölgede tarıma elverişli arazi sayısının olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede tarıma elverişli olan arazilerde kuru ve sulu tarım yapıldığı bilgisine ulaşılırken, ilçede yetiştirilen en önemli tarım ürünlerinin buğday, arpa ve çile olduğu bilinmektedir. İlçede yapılan bir diğer ekonomik faaliyet ise hayvancılıktır. İlçede büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır. Hayvancılık ve düzenli tarım faaliyetleri dışında bölge halkı mevsimlik işçi olarak çalışarak da geçimlerini sağlamaktadırlar.

Büyükorhan Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Ekonomi Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 10 bin 42’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,14’ünü (4 bin 935) erkek, yüzde 50,86’sını (5 bin 107) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Büyükorhan kiralık konut tercihinde bulunacak olan kişilerin ilçe içerisinde konut tercihinde bulunabileceği 42 adet mahalle bulunmaktadır: Elekçalı Mahallesi, Ericek Mahallesi, Gedikler Mahallesi, Geynik Mahallesi, Hacıahmetler Mahallesi, Hacılar Mahallesi, Hemşeriler Mahallesi, Hocahasan Mahallesi, İsmetiye Mahallesi, Karaağız Mahallesi, Karaçukur Mahallesi, Karalar Mahallesi, Kayapa Mahallesi, Kınık Mahallesi, Kuşlar Mahallesi, Mazlumlar Mahallesi, Orhan Mahallesi, Osmanlar Mahallesi, Örencik Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Perçin Mahallesi, Pınarköy Mahallesi, Pirebeyler Mahallesi, Sarnıç Mahallesi, Tekerler Mahallesi, Veletler Mahallesi, Yenice Mahallesi, Zaferiye Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Armutçuk Mahallesi, Balaban Mahallesi, Bayındır Mahallesi, Burunca Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çakıryenice Mahallesi, Çeribaşı Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden biri olan Büyükorhan Düğüncüler Mahallesi’nde uygun fiyatlı kiralık konut ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

E-Devletten Deprem Riski Sorgulama Na...

4 Kasım 2020

Emlakjet, emlak danışmanları için  ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Büyükorhan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.