/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gürsucancel

Bursa Gürsu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gürsu Kiralık Daire Arayanlar için Yol Gösterecek Bilgiler

Gürsu kiralık daire tercih etmeyi düşünenlerin işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından, mahallelerine kadar birçok farklı konuya yer verdik. Yazının sonunda, hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.  Gürsu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa iline bağlı bir yerleşim birimidir. Bursa kenti on yedi ilçeden meydana gelmektedir ve Gürsu da bu semtlerden biridir. Ülkemizin en gelişmiş dördüncü şehri olan Bursa’ya bağlı bir yerleşim yeri olması nedeniyle ilçe tarih boyunca hızlı bir şekilde gelişmiş göstermiştir. Bölgenin bilinen ilk ismi Susığırlık’tır. 1931 yılında çıkan bir kanun ile bugünkü ismi alan semt, 1991 yılında ilçe olmuş ve belediye teşkilatı kurulmuştur. 

Gürsu Kiralık Daire Seçeceklere İlçenin Coğrafi Özellikleri

Gürsu kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafyasından söz edeceğiz. Zira bir bölgenin coğrafyası, o il veya ilçenin ekonomik koşullarından yerleşimine kadar birçok farklı konuya etki etmektedir. Gürsu ilçesi, 110 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur ve bu yüzölçümü ile kentin en küçük yerleşim birimidir. İlçenin denizden yüksekliği veya daha çok bilinen ismi ile rakımı yaklaşık 108 metredir. Rakımın az olması nedeniyle, ilçenin iklimi ılıman bir görünüm sergilemektedir. Sulak ve engebesi az olan bir arazi üzerine kuruludur. İlçede hakim olan ılıman Marmara iklimi sebebiyle, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise serin geçmektedir. Akarsu rejiminin düzensiz olduğu ilçede, kar yağışı nadir görülen doğa olaylarından biridir. 

Gürsu Kiralık Daire Bakanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgeye yerleşmeden önce, ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olmalısınız. Eğer meşgul olduğunuz ekonomik faaliyet, o bölge veya ilde çok tercih edilen bir ekonomik etkinlik değilse zorlanabilirsiniz. Gürsu ilçesi tam bir tarım cennetidir ve tarım ile uğraşan birinin Gürsu kiralık konut tercihi son derece isabetli olacaktır. Modern tarım yöntemlerinin de kullanıldığı ilçede, çok çeşitli besinler yetiştirilebilmektedir. Domates, biber, fasulye, bezelye, patlıcan, elma, şeftal, kiraz ve üzüm yetiştirilmektedir. Bölge halkının önemli bir kısmı hayvancılık ile de ilgilenmektedir. Koyun yetiştiriciliği yaygındır. Semtte, tarıma dayalı sanayi gelişmektedir. Fakat şu anda büyük fabrikaların yerine, küçük ve orta ölçekli tesisler bulunmaktadır.

Gürsu Kiralık Daire Seçeceklere Mahalle Önerileri 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre ilçede ikamet edenlerin sayısı 91.339’dur. Bu kişilerin %50.43’ü erkek, geriye kalan %49.57’si ise kadındır. Kısacası ilçede nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. Bölgenin nüfusu 2007 yılından sonra sürekli olarak artmıştır ve bugünse popülasyonun artış hızı %7.61’e ulaşmış durumdadır. Gürsu, on beş büyük mahalleden oluşmaktadır ve bu mahalleler gelişmişlik sıralamalarına göre Bursa Gürsu kiralık konut arayanlar için aşağıdaki gibi sıralanmış vaziyettedir:

  • Kurtuluş Mahallesi 
  • Yenidoğan Mahallesi
  • Zafer Mahallesi
  • İstiklal Mahallesi
  • İpekyolu Mahallesi
  • Adaköy Mahallesi
  • Kumlukalan Mahallesi
  • Kazıklı Köy Mahallesi
  • Ağaköy Mahallesi

Eğer Gürsu kiralık daire kararınızdan eminseniz ve hayallerinizdeki eve hemen kavuşmak için bir adım atmaya hazırsanız, ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebillir veya sahibinden Bursa Gürsu kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

29 Ağustos 2020

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

Emlak Danışmanları İçin 1 Eylülde Yen...

28 Ağustos 2020

Gürsu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.