/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Mudanyacancel
Bursacancel

Bursa Mudanya Kiralık Ev

araması için 54 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Mudanya Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Mudanya kiralık konut arayan okuyucularımız için hazırladığımız bu ilçe rehberinde, konut arayan her kişinin bilmesi gereken önemli noktalara değindik. Aranan ev için seçilen bölgenin ekonomik durumu, coğrafi karakteristikleri ve nüfus özellikleri gibi temel noktalar hakkında daha önceden fikir sahibi olmak ev arama sürecini kolaylaştıracaktır. Bu nedenle, Mudanya kiralık konut arayan okuyucularımıza bu yazıyı hazırladık.

Mudanya Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve İklimi

Öncelikle Mudanya ilçesi, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Bursa iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 346 km2'dir ve denizden yüksekliği 100 metre olarak ölçülmüştür. Mudanya Dağları, Gemlik Körfezi'nin güney tarafını kaplar ve Bursa Ovası'nı denizden ayırarak doğu ve batı tarafına doğru uzanmaktadır. Batı yönünde Susurluk Çayı'nın denize ilişkilendiği noktaya dek en yüksek tepe olan Karatepe'ye kadar ulaşmaktadır. İlçede bulunan en önemli akarsu Nilüfer Çayı'dır. Ayrıca ilçenin arazisi, engebeli bir doğaya sahiptir. Topografya bakımından Mudanya ilçesinin etrafında bulunan ilçeler aşağıdaki listede sıralanmıştır:

 • İlçenin batı yönünde Karacabey ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde Osmangazi ve Nilüfer ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin doğu yönünde Gemlik ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde Gemlik Körfezi bulunmaktadır.

İlçe genelinde Marmara Bölgesi'ne hakim olan genel iklim görülmektedir. Kış mevsimleri yağışlı ve ılık geçerken yaz ayları kurak olsa da pek sıcak değildir. Genellikle en soğuk ay Şubat ayıdır ve en sıcak ay ise Ağustos ayıdır. İklim koşullarının uygunluğu sebebiyetiyle ilçeye göç oldukça fazladır. 

Mudanya Kiralık Konut Arayanlar için Bölgenin Turistik Yönü

Mudanya ilçesi tarihî yönden oldukça zengin bir bölgedir. İçerisinde bulundurduğu önemli mekânlar sayesinde yerli ve yabancı pek çok turist çekmektedir. Mudanya kiralık ev ararken etrafta boş zamanlarda gezilecek yerlerin olması önemli olabilir. Bu sebeple aşağıdaki listede Mudanya'nın turistik bakımdan önemli lokasyonları sıralanmıştır:

 • Mütareke Evi Müzesi,
 • Tahir Paşa Konağı,
 • Apostoloi Kilisesi.

Mudanya Kiralık Konut Bakan Kişiler için Bölgenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Mudanya ilçesinde toplamda 93.707 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %51,21'i kadın olup geriye kalan %48,79'luk kesim erkek nüfus tarafından oluşturulmaktadır. On seneden fazladır Mudanya ilçesinin nüfusu düzenli bir şekilde artış göstermiştir. Güncel nüfus artış hızı %3,79 olarak tespit edilmiştir. Nüfusun neredeyse yarısı orta yaşlı nüfusa aittir. İlçe sakinlerinin eğitim düzeyine bakacak olursak en sık ilkokul mezunlarıyla karşılaşılmaktadır. Bu kesimi lisans mezunları ikinci sırada takip etmektedir. Her ne kadar nüfusun çoğu Bursalı da olsa diğer şehirlerden gelen insanlar da bu ilçede ikamet etmektedir. Mudanya ilçesinde bu sebeple dışarıdan en çok Artvin, İstanbul, Erzurum, Trabzon ve Gümüşhane ilçelerinden göç görülmüştür. 

Mudanya ilçesine bağlı olan toplamda 47 mahalle bulunmaktadır. Mudanya kiralık ev arayan okuyucularımızın kolaylığı için aralarından popüler mahallelerin bir listesini aşağıya sıraladık:

 • Halitpaşa Mahallesi,
 • Güzelyalı Eğitim Mahallesi,
 • Güzelyalı Siteler Mahallesi,
 • Ülkü Mahallesi,
 • Ömerbey Mahallesi,
 • Güzelyalı Burgaz Mahallesi,
 • Hasanbey Mahallesi,
 • Çağrışan Mahallesi,
 • Mürsel Mahallesi.

Mudanya Halitpaşa Mahallesi kiralık ev arayan okuyucularımız, ev arama süreçleri boyunca bölgede bulunan emlakçılara veya sitemizde bulunan listeleme sayfalarına uğrayabilirler.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.