/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Orhangazicancel

Bursa Orhangazi Kiralık Ev

araması için 9 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Orhangazi Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Kılavuzu

Orhangazi kiralık konut bakan okuyucularımız için bu yazıyı hazırladık. İlçe hakkında merak ettiklerinize ulaşabileceğiniz yazımızda bölgenin coğrafyasından nüfusuna, emlak piyasasından tarihine kadar birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Orhangazi, Bursa’nın bir ilçesidir. Bölge Marmara Denizinin güneyinde yer alır. İlçe İznik Gölünün kıyısında kurulmuştur. İlçenin kuzeyinde Yalova ili, doğusunda İznik ilçesi ve İznik Gölü, güneyinde Yenişehir ilçesi, batı ile güneybatısında Gemlik ilçesi yer alır. Bölge güneyden Katırlı Dağları ve kuzeyden Samanlı Dağları ile çevrelenmiştir. 506 kilometrekareden oluşan bir alana kurulmuştur. Deniz seviyesinden ortalama 125 metre yüksekliğe sahiptir. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık 45 kilometredir. Bursa – İstanbul yolu üzerindedir.

Orhangazi Kiralık Konut Arayanlara İlçe Tarihi

Bölge tarihi oldukça eskidir. Geçmişte bölgede Bitinyalılar, Romalılar ve Bizanslılar gibi uygarlıklar hüküm sürmüşlerdir. Selçuklularla birlikte bölge Türk hakimiyetine girmiştir. Bölge ilçeye adını veren Orhan Gazi tarafından fethedilerek de Osmanlı Devleti hükümdarlığı altına girmiştir. 1893 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Eski ismi Pazarköydür.1913 senesinde ilçeye Orhangazi ismi verilmiştir. 1919 yılında Yunan işgaline uğramıştır. 1922 yılında işgalden kurtulmuştur. Kasaba oldukça harap olduğu ve yandığı için de merkezi Gürleye kısa süreliğine taşınmak zorunda kalmıştır. Siz de eğer bu ilçeye taşınmayı düşünüyorsanız ve bahçeli bir ev arayışı içindeyseniz Orhangazi kiralık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan göz atabilirsiniz.

Orhangazi Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumu raporuna göre ilçenin nüfusu 78.447’dir. Bu nüfusun 39.108’i kadın, 39.339’u erkektir. Yüze olarak ilçe nüfusunun %49,85’ini kadınlar ve %50,15’ini erkekler oluşturur. İlçenin 2017 yılı nüfusu 78.048’dir. Bir yıl içerisinde bölgede yaşayan kişi sayısında küçük bir artış görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,51’dir. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen insan sayısı 155’tir. İlçenin 31 mahallesi vardır. Bölgede yer alan en kalabalık mahalleler; Arapzade Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Camiikebir Mahallesi, Yeniköy Mahallesi ve Tekke Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleler ise; Bayırköy Mahallesi, Cihanköy Mahallesi, Hamzalı Mahallesi, Gemiç Mahallesi, Gürle Mahallesi ve Heceler Mahallesidir. Siz de bu mahalleler arasından en çok tercih edilen Bursa Orhangazi Arapzade mahallesinde kiralık daire arıyorsanız ilgili ilanlara sitemizde sizleri bekliyor.

Orhangazi Kiralık Konut Fiyatları

EmlakJet ailesi olarak ilçenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmanız için bir araştırma yaptık. İlçe genelindeki kiralık konut fiyatlarını görebileceğiniz bu başlık altında daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bir emlakçıya danışabilir ya da sitemizdeki ev fiyatlarını analiz edebilirsiniz. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki konut sayısı 38.486’dır. Konut başına düşen insan sayısı 3,3’tür. İşyeri sayısı da 7.263’tür. Bölgede yer alan konutların ortalama alanları 110 metrekaredir. Orhangazi kiralık konut fiyatları ortalama 718 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim kira fiyatı 7 Türk Lirasına denktir. Oda sayıları ile alanlarına göre ortalama kiralık konut fiyatları ise;

  • 1+1, 75 metrekareden oluşan bir daire 526 Türk Lirası,

  • 2+1, 100 metrekareden oluşan bir daire 669 Türk Lirası ve

  • 3+1, 130 metrekareden oluşan bir daire 866 Türk Lirasıdır.

İlçeden ev arayışları oldukça fazladır. Bütçenizi aşmayan ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan dilediğiniz zamanda ve mekânda göz atabilirsiniz. İlçeye kısa süreliğine gelmeyi düşünüyorsanız Orhangazi günlük kiralık ev ilanlarına da sitemizden ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Orhangazi Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.