/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bursacancel

Bursa Sahibinden Kiralık Ev

araması için 25 ilan bulundu

Bursa Sahibinden Kiralık Konut Bakanlara Önemli Bilgiler 

Bursa sahibinden kiralık konut tercih edecekler için, kentin coğrafi özelliklerinden,  ekonomisine, demografik yapısından, emlak piyasasına kadar birçok konuya değindiğimiz bu yazıyı hazırladık. Gelin Türkiye’nin en yeşil kentlerinden biri olan Bursa’yı birlikte daha yakından tanıyalım. Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk başkenti olan Bursa, İpek Yolu’nun üzerinde bulunması ve İstanbul’a yakınlığı sebebiyle hep stratejik bir öneme sahip olmuştur. Marmara Bölgesi’nin güneyinde yer alan kentin yüzölçümü 10.882 kilometrekaredir. Denizden tam 155 metre yükseğe kurulan şehrin, kuzeyinde Marmara Denizi ile Yalova, kuzeydoğusunda Kocaeli ve Sakarya, doğusunda Bilecik, güneyinde ise Balıkesir ili yer almaktadır. Köklü geçmişi ve sahip olduğu doğal güzellikler ile Türkiye’nin en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Bursa, hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bugün ülkemizin refah düzeyi en yüksek dördüncü ilidir. 

 

Bursa Sahibinden Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomisi 

Bursa kiralık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler ve özellikle başka şehirlerden göç ederek kentte yaşamaya karar vermiş olanlar, bölge ekonomisi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bursa, ülkemizde sanayinin geliştiği önemli illerden birisidir. İlde çok sayıda tekstil, makine ve gıda fabrikası bulunmaktadır. İlde üretilen ipek ise dünyaca meşhurdur. Bu sebeple çok eskilerden beri bölgede ipek üretimi yapılmaktadır. İzmir ve Ankara’ya yakınlığı nedeniyle birçok büyük şirket tarafından tercih edilen Bursa’da, tarım ve hayvancılık da yapılmaktadır. Verimi yüksek, bereketli araziler üzerine kurulmuş olan şehirde tütün, pamuk, ayçiçeği, susam, fasulye, buğday, arpa, mısır ve yulaf yetiştirilmektedir. Meyve ve sebze yetiştiriciliğinin de yaygın olduğu kentte, sofralık zeytinler üretilmekte, işlenmekte ve piyasaya sürülmektedir. 

 

Bursa Sahibinden Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Bilgisi 

Şubat 2019 tarihli TÜİK raporuna göre, Bursa’da ikamet edenlerin sayısı 2.994.521’dir. Bu kişilerin %49.87’si kadın, geriye kalan %50.03’ü erkektir. Kilometrekareye 275 kişinin düştüğü Bursa’nın nüfusu son on yılda sürekli olarak artmıştır. Şehirdeki nüfus artış hızı %1.97’dir. Kent, on yedi ilçe ve 1060 mahalleden oluşmaktadır. Bursa kiralık  daire düşünenler, kentin on gelişmiş yerleşim birimden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 

  • Osmangazi
  • Yıldırım
  • Nilüfer
  • İnegöl
  • Gemlik
  • Mustafakemalpaşa
  • Mudanya
  • Gürsu
  • Karacabey 
  • Orhangazi 

 

Kentin en kalabalık ilçesi olan Osmangazi, 862.516 kişilik nüfusu ile Bursa nüfusunun %28.80’ine ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle, sahibinden kiralık daire Bursa Osmangazi tercihinde bulunacakların oldukça canlı ve rekabeti yüksek bir emlak piyasası ile karşılaşacağını söyleyebiliriz. 

 

Bursa Sahibinden Kiralık Konut 

EmlakJet Bölge Raporu’ndan edinilen bilgiye göre, Bursa’da kiralık evler ortalama 122 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen birim fiyat ise 10 Türk Lirası’dır. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse,  Bursa kiralık daire arayışı içerisinde olan biri 1196 Türk Lirası kira bedeli ödemeye hazır olmalıdır.  Ancak bu ortalama rakamdır ve ilçeden ilçe değişiklik gösterebilir. Örneğin sahibinden kiralık daire Bursa Nilüfer tercih etmeyi düşünenler benzer özelliklere sahip bir ev için daha fazla kira bedeli ödeyebilirler. 

 

Ayrıca tercih etmeyi düşündüğünüz konut tipi de bu fiyat üzerinde belirleyici bir rol oynayacaktır. Bu sebeple, bütçenizi istekleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda belirlemenizde yarar olacaktır. Eğer Bursa sahibinden kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz, kentte hizmet veren emlakçılar ile iletişime geçebilir veya sahibinden Bursa kiralık müstakil ev gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

2020 Haziran Kira Artış Oranları Açık...

3 Haziran 2020

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

Müstakil Konutlara Talep Artıyor

2 Haziran 2020

Ev Almanın Tam Zamanı

Ev Almanın Tam Zamanı

1 Haziran 2020

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

29 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

28 Mayıs 2020

Bursa Sahibinden Kiralık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.