/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ayvacıkcancel

Çanakkale Ayvacık Kiralık Ev

araması için 18 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR

Ayvacık Kiralık Konut Arayışında Olanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Ayvacık kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası  hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Aycacık, Antik dönemin efsaneleriyle beslenmiş Kazdağı’na sırtını dayayan, yüzünü birçok efsanenin doğuşuna tanıklık emtiş olan Ege Denizi’ne çeviren yeşilin ve mavinin en güzel tonlarını bir araya getirmiş olan Çanakkale’nin bir ilçesidir. Asya kıtasının en uç noktası olarak bilinen Bababurnu ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. 78 kilometrelik uzun bir sahil şeridine sahip olan Ayvacık, denizden yüksekliği 270 metre olan volkanik bir plato üzerine kurulmuştur. Arazi yapısı bakımından dağlık ve tepeliktir. Tarihi açıdan pek çok büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmış olan ilçenin ismi daha önceleri Kızılcatula iken, geçen yüzyılın başında Ayvacık olarak değiştirilmiştir. İlkçağdan bu yana çeşitli kavimler tarafından yerleşim yeri olarak kullanılmıştır, bunların bazıları Mysyalılar, Luviler, Hititler, Lidyalılar, Persler, Bizans, Bergama Krallığı, Roma ve Osmanlı İmparatorluğudur. Ayvacık kiralık daire arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler şunlardır;

  • Güneyinde ve batısında Ege Denizi,
  • Kuzeyinde Ezine ilçesi,
  • Kuzeydoğusunda Bayramiç ilçesi,
  • Doğusunda ise Balıkesir ili ile komşudur. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre nüfusu 33.568 kişidir. Bu nüfusun yüzde 49,99’u kadın, yüzde 50,01’i erkekten oluşmaktadır. Toplam yüzölçümü 893 kilometrekare, rakımı ise 285 metredir. Ayvacık ilçesinin Edremit Körfezi’ne bakan güney kıyısı Akdeniz iklimi, iç kısımlara gidildiğinde ise Marmara ikliminin etkisi altında olduğu bilinmektedir. 

Ayvacık Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Temmuz ayı verilerine göre, Çanakkale ilinin Ayvacık ilçesinde bulunan kiralık ev piyasa bilgileri şu şekilde hesaplanmıştır;

  • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
  • Konutun minimum - maksimum metrekare birim kira ücreti; 5 - 18 TL,
  • Ortalama amortisman süresi 28 yıl,
  • Ortalama kira fiyatı 980 TL,
  • 1+1 60 metrekarelik dairenin kira ücreti 756 TL,
  • 2+1 90 metrekarelik dairenin kira ücreti 882 TL’dir. 

Yaz mevsiminde çok daha fazla tatilcilerin tercih ettiği bölgelerden biri olması sebebiyle en fazla tercih edilen Ayvacık eşyalı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

Ayvacık Kiralık Konut Arayanların Tercih Edebileceği Mahalleler

Çanakkale ilinin güneybatısında yer alan Ayvacık ilçesinde ev kiralamak isteyenlerin tercih edebileceği toplam 5 adet mahalle bulunmaktadır. Bunlar; Ümmühan Mahallesi, Mıhı Mahallesi, Hamdibey Mahallesi, Gökçetepe Mahallesi ve Sahil Mahallesidir. En fazla nüfusa sahip olan Gökçetepe Mahallesidir. Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Çanakkale Ayvacık eşyalı kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

Ankara’nın 1000 konutluk Rezidans, AV...

26 Temmuz 2021

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

Emlakjet, Haziran verilerini yayınlad...

17 Temmuz 2021

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

Türkiye genelinde Mayıs ayında 59 bin...

13 Temmuz 2021

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

İnşaat Projeleri Yeniden Yükselişte!

1 Temmuz 2021

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Ayvacık Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.