/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çerkeşcancel

Çankırı Çerkeş Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çerkeş Kiralık Konut Arayanlara Bölge Kılavuzu

Çerkeş kiralık konut bakan EmlakJet takipçilerinin bölge hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları adına bu yazıyı hazırladık. Çerkeş, Çankırı’nın bir ilçesidir. Bölge hem İç Anadolu hem de Batı Karadeniz’de yer aldığı için her iki bölgenin de iklim özelliklerine sahiptir. Geçiş iklim özelliğine sahip olan ilçenin yükseltisi fazla olduğu için daha çok karasal iklim tipi özelliklerini gösterir. Kış ayları serin ve karlı iken, yaz ayları oldukça kuraktır. İlçenin bitki örtüsünü sarıçam, ladin, karaçam, meşe, kızılcık, köknar, ahlat ve ardıç gibi ağaçlar oluşturur. Ayrıca ilçede deve diken, ayrık otu, hububat ve yumak gibi bitkilerde vardır. İlçedeki yağışların büyük bir kısmı kış aylarında düşer. Yaz aylarında neredeyse hiç düşmeyen yağışlar tarımsal sulamayı zorunlu kılar. Bölgedeki maksimum donlu gün 137’dir. Kar yılın neredeyse üç ayı yerde kalır. Ülkemizdeki en düşük sıcaklığa sahip olan yerlerdendir. Kış aylarında sıcaklık -35 dereceyi görür.

Çerkeş Kiralık Konut Arayanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

Çerkeş ilçesinde anaokulu Çerkeş Anaokuludur. Bölgedeki ilkokulları; Çerkeş Atatürk İlkokulu, Çerkeş Gaziosmanpaşa İlkokulu, Çerkeş Toki İlkokulu ve Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet İlkokuludur. Çerkeş’teki ortaokulları; Çerkeş Namık Kemal Ortaokulu, Çerkeş İmam Hatip Ortaokulu, Çerkeş Gaziosmanpaşa Ortaokulu, Çerkeş Toki Ortaokulu ve Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokuludur. İlçenin liseleri ise; 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çerkeş Anadolu Lisesidir. İlçede bir adet Çerkeş Halk Eğitim Merkezi de yer alır.

Çerkeş Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 TÜİK raporunu incelediğimizde 2018 yılında ilçede yaşayan kişi sayısının 18.694 olduğunu görürüz. İlçenin bu nüfusunun 9.190’ı kadın, 9.504’ü erkektir. Yüzde olarak nüfusun %49,16’sını kadınlar ve %50,84’ünü erkekler oluşturur. İlçe bu nüfusu ile Çankırı’nın Merkez ve Orta ilçelerinden sonraki en kalabalık 3. ilçesidir. Bölgenin 2017 yılındaki nüfusu ise 16.131 kişiden oluşur. Bir sene içerisinde ilçede yaşamını sürüden kişi sayısında artış gözlemlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %15,89’dur. Nüfus yoğunluğu da 13’tür. Nüfus yoğunluğu bölgedeki kilometrekare başına düşen inşa sayısı anlamındadır. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 11.334’tür. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,10’dur. Toplam işyeri sayısı 924’tür. İlçede 2 belediye, 14 mahalle ve 49 köy vardır. En kalabalık mahalleleri; Yeni Kent Mahallesi, Karamuklu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi ve Karalar Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleleri ise; Kurtlar Mahallesi, Okçular Mahallesi, İdris Mahallesi, Yalıözü Mahallesi ve Ulusu Mahallesidir. Siz de Çerkeş kiralık ev arayışlarınızda bu mahallelerden birini tercih edebilirisiniz.

Çerkeş Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Çerkeş kiralık konut bakan okuyucularımızın ilçenin ulaşım olanakları hakkında bilgi sahibi olmaları da gerekir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 85 kilometredir. Bu mesafe karayolu ile ortalama 1 saat 30 dakika sürer. Bölge önemli bir kavşakta bulunur. Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerini İstanbul ve Marmara’ya bağlayan E – 80 karayolu üzerindedir. Ankara – Zonguldak demiryolu bu ilçeden geçer. Ek olarak ilçeden Çerkeş - Sacak Beldesi – Orta ve Çerkeş – Kızılcahamam karayolu ile Ankara’ya ulaşım mümkündür. İlçe Ankara’ya yaklaşık 105 kilometre, Samsun’a 343 kilometre ve İstanbul’a 365 kilometre mesafededir.

Ev arayışlarınızda hala kararlıysanız ilgili ilanlara emlakjet.com üzerinden dilediğiniz yer ve vakitte göz atabilirsiniz. Çerkeş kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleri ile listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Çerkeş Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.