/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çerkeşcancel
Çankırıcancel

Çankırı Çerkeş Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çerkeş Kiralık Konut Arayanlara Bölge Kılavuzu

Çerkeş kiralık konut bakan EmlakJet takipçilerinin bölge hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmaları adına bu yazıyı hazırladık. Çerkeş, Çankırı’nın bir ilçesidir. Bölge hem İç Anadolu hem de Batı Karadeniz’de yer aldığı için her iki bölgenin de iklim özelliklerine sahiptir. Geçiş iklim özelliğine sahip olan ilçenin yükseltisi fazla olduğu için daha çok karasal iklim tipi özelliklerini gösterir. Kış ayları serin ve karlı iken, yaz ayları oldukça kuraktır. İlçenin bitki örtüsünü sarıçam, ladin, karaçam, meşe, kızılcık, köknar, ahlat ve ardıç gibi ağaçlar oluşturur. Ayrıca ilçede deve diken, ayrık otu, hububat ve yumak gibi bitkilerde vardır. İlçedeki yağışların büyük bir kısmı kış aylarında düşer. Yaz aylarında neredeyse hiç düşmeyen yağışlar tarımsal sulamayı zorunlu kılar. Bölgedeki maksimum donlu gün 137’dir. Kar yılın neredeyse üç ayı yerde kalır. Ülkemizdeki en düşük sıcaklığa sahip olan yerlerdendir. Kış aylarında sıcaklık -35 dereceyi görür.

Çerkeş Kiralık Konut Arayanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

Çerkeş ilçesinde anaokulu Çerkeş Anaokuludur. Bölgedeki ilkokulları; Çerkeş Atatürk İlkokulu, Çerkeş Gaziosmanpaşa İlkokulu, Çerkeş Toki İlkokulu ve Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet İlkokuludur. Çerkeş’teki ortaokulları; Çerkeş Namık Kemal Ortaokulu, Çerkeş İmam Hatip Ortaokulu, Çerkeş Gaziosmanpaşa Ortaokulu, Çerkeş Toki Ortaokulu ve Çerkeş 80.Yıl Cumhuriyet Ortaokuludur. İlçenin liseleri ise; 19 Mayıs Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Çerkeş Anadolu Lisesidir. İlçede bir adet Çerkeş Halk Eğitim Merkezi de yer alır.

Çerkeş Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 TÜİK raporunu incelediğimizde 2018 yılında ilçede yaşayan kişi sayısının 18.694 olduğunu görürüz. İlçenin bu nüfusunun 9.190’ı kadın, 9.504’ü erkektir. Yüzde olarak nüfusun %49,16’sını kadınlar ve %50,84’ünü erkekler oluşturur. İlçe bu nüfusu ile Çankırı’nın Merkez ve Orta ilçelerinden sonraki en kalabalık 3. ilçesidir. Bölgenin 2017 yılındaki nüfusu ise 16.131 kişiden oluşur. Bir sene içerisinde ilçede yaşamını sürüden kişi sayısında artış gözlemlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %15,89’dur. Nüfus yoğunluğu da 13’tür. Nüfus yoğunluğu bölgedeki kilometrekare başına düşen inşa sayısı anlamındadır. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 11.334’tür. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,10’dur. Toplam işyeri sayısı 924’tür. İlçede 2 belediye, 14 mahalle ve 49 köy vardır. En kalabalık mahalleleri; Yeni Kent Mahallesi, Karamuklu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi ve Karalar Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleleri ise; Kurtlar Mahallesi, Okçular Mahallesi, İdris Mahallesi, Yalıözü Mahallesi ve Ulusu Mahallesidir. Siz de Çerkeş kiralık ev arayışlarınızda bu mahallelerden birini tercih edebilirisiniz.

Çerkeş Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ulaşımı

Çerkeş kiralık konut bakan okuyucularımızın ilçenin ulaşım olanakları hakkında bilgi sahibi olmaları da gerekir. İlçenin il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 85 kilometredir. Bu mesafe karayolu ile ortalama 1 saat 30 dakika sürer. Bölge önemli bir kavşakta bulunur. Orta ve Doğu Karadeniz bölgelerini İstanbul ve Marmara’ya bağlayan E – 80 karayolu üzerindedir. Ankara – Zonguldak demiryolu bu ilçeden geçer. Ek olarak ilçeden Çerkeş - Sacak Beldesi – Orta ve Çerkeş – Kızılcahamam karayolu ile Ankara’ya ulaşım mümkündür. İlçe Ankara’ya yaklaşık 105 kilometre, Samsun’a 343 kilometre ve İstanbul’a 365 kilometre mesafededir.

Ev arayışlarınızda hala kararlıysanız ilgili ilanlara emlakjet.com üzerinden dilediğiniz yer ve vakitte göz atabilirsiniz. Çerkeş kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleri ile listeleme sayfalarımızda sizleri bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Çerkeş Kiralık Ev
Afşar Köyü (İncegez Mahallesi)Afşar Köyü (Merkez Mahallesi)Afşar Köyü (Örencik Mahallesi)Ağaca KöyüAkbaş KöyüAkhasan KöyüAliözü KöyüAydınlar KöyüBayındır KöyüBedil KöyüBelkavak Köyü (Karaağaç Mahallesi)Belkavak Köyü (Merkez Mahallesi)Beymelik Köyü (Kışla Mahallesi)Beymelik Köyü (Merkez Mahallesi)Bozoğlu KöyüCumhuriyet MahallesiÇakmak KöyüÇalcıören Köyü (Çetin Mahallesi)Çalcıören Köyü (Çoroğlu Mahallesi)Çalcıören Köyü (Merkez Mahallesi)Çaylı Köyü (Güvem Mahallesi)Çaylı Köyü (Merkez Mahallesi)Çaylı Köyü (Yörük Mahallesi)Çerkeş OSB MahallesiÇördük KöyüDağçukurören Köyü (Abdullar Mahallesi)Dağçukurören Köyü (Merkez Mahallesi)Dağçukurören Köyü (Ömerler Mahallesi)Dikenli KöyüDodurga KöyüFındıcak KöyüGelik Ovacık KöyüGelik Ovacık Köyü (Merkez Mahallesi)Gökçeler Köyü (Bey Mahallesi)Gökçeler Köyü (Erenler Mahallesi)Gökçeler Köyü (Merkez Mahallesi)Göynükçukuru Köyü (Bölükören Mahallesi)Göynükçukuru Köyü (Dağlı Mahallesi)Göynükçukuru Köyü (Merkez Mahallesi)Göynükçukuru Köyü (Yeşilören Mahallesi)Hacılar KöyüHalkaoğlu Köyüİdris Mahallesiİstasyon MahallesiKabak KöyüKadıköy Köyü (Çömlekçi Mahallesi)Kadıköy Köyü (Ilıca Mahallesi)Kadıköy Köyü (Merkez Mahallesi)Kadıköy Köyü (Yalnızca Mahallesi)Kadıözü KöyüKaracahöyük KöyüKaralar MahallesiKaramuklu MahallesiKaramustafa KöyüKaraşar KöyüKarga KöyüKısaç Köyü (Bozcaarmut Mahallesi)Kısaç Köyü (Merkez Mahallesi)Kiremitçi KöyüKiremitçi Köyü (Merkez Mahallesi)Kiremitçi Köyü (Yortan Mahallesi)Kurtlar MahallesiKuzdere KöyüKuzören Köyü (Karakoca Mahallesi)Kuzören Köyü (Merkez Mahallesi)Kuzören Köyü (Yusufoğlu Mahallesi)Meydan KöyüOkçular MahallesiÖrenköy KöyüÖrenli Köyü (Ahallar Mahallesi)Örenli Köyü (Merkez Mahallesi)Örenli Köyü (Nahallar Mahallesi)Saçak Bld. (Güzelyurt Mahallesi)Saçak Bld. (Kayabaşı Mahallesi)Saçak Bld. (Yalıözü Mahallesi)Saçak Bld. (Yeni Mahallesi)Saraycık Köyü (Boyuncak Mahallesi)Saraycık Köyü (Merkez Mahallesi)Şeyhdoğan Köyü (Eymür Mahallesi)Şeyhdoğan Köyü (Merkez Mahallesi)Taşanlar KöyüTürbaşı KöyüTürbaşı Köyü (Merkez Mahallesi)Türbaşı Köyü (Örencik Mahallesi)Uluköy KöyüUlusu MahallesiYakuplar Köyü (Elpirek Mahallesi)Yakuplar Köyü (Merkez Mahallesi)Yeni Kent MahallesiYeniköy KöyüYeni MahallesiYeşilöz KöyüYeşilöz Köyü (Avdan Yaylası Mahallesi)Yeşilöz Köyü (Merkez Mahallesi)Yıprak Köyü (Kirenözü Mahallesi)Yıprak Köyü (Merkez Mahallesi)Yıprak Köyü (Tohumlar Mahallesi)Yoncalı KöyüYumaklı Köyü
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.