/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ilgazcancel

Çankırı Ilgaz Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ilgaz Kiralık Konut Arayanlara Özel Bilgiler

Ilgaz kiralık konut bakan EmlakJet okuyucularına yardımcı olmak için hazırladığımız bu yazıda ilçenin emlak piyasasından nüfusuna kadar pek çok noktasına değindik. İlçe hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı okumalısınız. Ilgaz, Çankırı’nın bir ilçesidir. 784 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 920 metre civarlarındadır. Ilgaz kayak merkezi ile ünlü bir ilçedir. Doğal güzellikleri ile özellikle kış turizminde oldukça önemli bir yere sahiptir. İlçedeki tarihi güzellikler arasında İndağı Kaya Mezarı ön plandadır. Bu kaya mezar İnköy’de yer alır. Mezarların Roma ve Bizans dönemlerinden kaldığı ortaya çıkmıştır. Ek olarak bölgede kilise, ev ve mağara gibi kalıntılarda bulunur. Osman Gölü Yaylası da ilçede doğal güzelliklerdendir. İlçe merkezine 25 kilometre uzaklıktadır. Bölgede yer alan Osman Gölünden adını almıştır. Muhteşem manzaraya sahip olan bu yere geldiğinizde harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ilgaz Kiralık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulu; Ilgaz Anaokuludur. İlçedeki ilkokullar; Ilgaz Şehit Serdal Uyanık Cumhuriyet İlkokulu, Ilgaz Yavuz Sultan Selim İlkokulu ve Ilgaz Atatürk İlkokuludur. Ortaokulları; Ilgaz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Ilgaz Cumhuriyet Ortaokulu, Ilgaz İmam Hatip Ortaokulu ve Ilgaz Yavuz Sultan Selim Ortaokuludur. İlçenin liseleri; Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ilgaz Şehit Nizamettin Yaman Anadolu Lisesi, Ilgaz Emel - Oktay Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ilgaz Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca ilçede Ilgaz Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu yer alır. Eğer okul çağına giden bir çocuğa sahipseniz Ilgaz kiralık müstakil ev arayışlarınıza bu okullara ulaşımı rahat olan bir bölgeden ev aramalısınız.

Ilgaz Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 14.891 kişiden oluşur. Bu nüfusun 7.458’i kadın, 7.433’ü erkektir. Yani nüfusun %50,08’ini kadınlar ve %49,92’sini erkekler oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 13.384’dür. Bir yıl içinde ilçe nüfusu küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 11,26’dır. Nüfus yoğunluğu yani ilçedeki kilometrekare başına düşen insan sayısı ise 43’tür. İlçenin toplamda 1 belediyesi, 9 mahallesi ve 75 köyü vardır. En yüksek nüfuslu mahalleleri; Gazi Dede Mahallesi, Yukarı Mahallesi ve Fatih Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Karataş Mahallesi, Yavuz Mahallesi ve Yeni Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak için Çankırı Ilgaz kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

Ilgaz Kiralık Konut Fiyatları

Kiralık eve karar vermeden önce mutlaka bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmalısınız. EmlakJet ailesi olarak sizlere yardımcı olmak için ilçenin emlak piyasasını araştırdık. İlçedeki konutların sayısı 13.934’tür. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,130’dur. İlçedeki toplam işyeri sayısı ise 645’tir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki kiralık konutların ortalama büyüklükleri 75 metrekareden oluşur. Ilgaz kiralık konut fiyatları ortalama 652 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira miktarı 9 Türk Lirasına denk gelir.

Ev arayışları en kolay EmlakJet üzerinden yapılır. İstediğiniz bölgedeki ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. Hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çankırı Ilgaz ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz yerde ve zamanda göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Ilgaz Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.