/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ilgazcancel
Çankırıcancel

Çankırı Ilgaz Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Ilgaz Kiralık Konut Arayanlara Özel Bilgiler

Ilgaz kiralık konut bakan EmlakJet okuyucularına yardımcı olmak için hazırladığımız bu yazıda ilçenin emlak piyasasından nüfusuna kadar pek çok noktasına değindik. İlçe hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu yazıyı okumalısınız. Ilgaz, Çankırı’nın bir ilçesidir. 784 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 920 metre civarlarındadır. Ilgaz kayak merkezi ile ünlü bir ilçedir. Doğal güzellikleri ile özellikle kış turizminde oldukça önemli bir yere sahiptir. İlçedeki tarihi güzellikler arasında İndağı Kaya Mezarı ön plandadır. Bu kaya mezar İnköy’de yer alır. Mezarların Roma ve Bizans dönemlerinden kaldığı ortaya çıkmıştır. Ek olarak bölgede kilise, ev ve mağara gibi kalıntılarda bulunur. Osman Gölü Yaylası da ilçede doğal güzelliklerdendir. İlçe merkezine 25 kilometre uzaklıktadır. Bölgede yer alan Osman Gölünden adını almıştır. Muhteşem manzaraya sahip olan bu yere geldiğinizde harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ilgaz Kiralık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulu; Ilgaz Anaokuludur. İlçedeki ilkokullar; Ilgaz Şehit Serdal Uyanık Cumhuriyet İlkokulu, Ilgaz Yavuz Sultan Selim İlkokulu ve Ilgaz Atatürk İlkokuludur. Ortaokulları; Ilgaz Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Ilgaz Cumhuriyet Ortaokulu, Ilgaz İmam Hatip Ortaokulu ve Ilgaz Yavuz Sultan Selim Ortaokuludur. İlçenin liseleri; Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ilgaz Şehit Nizamettin Yaman Anadolu Lisesi, Ilgaz Emel - Oktay Türkoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ilgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ilgaz Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca ilçede Ilgaz Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu yer alır. Eğer okul çağına giden bir çocuğa sahipseniz Ilgaz kiralık müstakil ev arayışlarınıza bu okullara ulaşımı rahat olan bir bölgeden ev aramalısınız.

Ilgaz Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 14.891 kişiden oluşur. Bu nüfusun 7.458’i kadın, 7.433’ü erkektir. Yani nüfusun %50,08’ini kadınlar ve %49,92’sini erkekler oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. İlçenin 2017 yılına ait nüfusu ise 13.384’dür. Bir yıl içinde ilçe nüfusu küçük bir artış göstermiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 11,26’dır. Nüfus yoğunluğu yani ilçedeki kilometrekare başına düşen insan sayısı ise 43’tür. İlçenin toplamda 1 belediyesi, 9 mahallesi ve 75 köyü vardır. En yüksek nüfuslu mahalleleri; Gazi Dede Mahallesi, Yukarı Mahallesi ve Fatih Mahallesidir. En düşük nüfuslu mahalleleri ise; Karataş Mahallesi, Yavuz Mahallesi ve Yeni Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak için Çankırı Ilgaz kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atmalısınız.

Ilgaz Kiralık Konut Fiyatları

Kiralık eve karar vermeden önce mutlaka bölgenin emlak piyasası hakkında bilgi sahibi olmalısınız. EmlakJet ailesi olarak sizlere yardımcı olmak için ilçenin emlak piyasasını araştırdık. İlçedeki konutların sayısı 13.934’tür. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,130’dur. İlçedeki toplam işyeri sayısı ise 645’tir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki kiralık konutların ortalama büyüklükleri 75 metrekareden oluşur. Ilgaz kiralık konut fiyatları ortalama 652 Türk Lirası olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira miktarı 9 Türk Lirasına denk gelir.

Ev arayışları en kolay EmlakJet üzerinden yapılır. İstediğiniz bölgedeki ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. Hayallerinizdeki eve bir an önce kavuşmak için emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çankırı Ilgaz ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz yerde ve zamanda göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Ilgaz Kiralık Ev
Akçaören KöyüAktaş KöyüAlıç KöyüAlibey KöyüAlibey Köyü (Karataş Mahallesi)Alibey Köyü (Merkez Mahallesi)Alpagut KöyüArpayeri KöyüAşağıbozan KöyüAşağıdere KöyüAşağımeydan KöyüAşıklar KöyüBalcı KöyüBaşdibek KöyüBelören KöyüBelören Yenice KöyüBelsöğüt KöyüBeyköy KöyüBozatlı KöyüBükcük KöyüCandere KöyüCömert KöyüÇaltıpınar KöyüÇatak KöyüÇeltikbaşı KöyüÇörekçiler KöyüDanişment KöyüEksik KöyüEricek KöyüEskice KöyüFatih MahallesiGazi Dede MahallesiGaziler KöyüGökceyazı Köyü (Memetler Mahallesi)Gökceyazı Köyü (Merkez Mahallesi)Gökceyazı Köyü (Terziler Mahallesi)Güneyköy KöyüHacıhasan KöyüIlısılık KöyüIlısılık Köyü (Sezginler Mahallesi)İkikavak Köyüİnköy KöyüKaleköy KöyüKarataş MahallesiKavaklı KöyüKayı KöyüKazancı Köyü (Kıssenir Mahallesi)Kazancı Köyü (Merkez Mahallesi)Keseköy KöyüKırışlar KöyüKıyısın KöyüKızılibrik KöyüKurmalar KöyüKuşçayırı KöyüKuyupınar KöyüMesutören KöyüMusaköy KöyüMülayım KöyüMülayım Köyü (Dönaşa Mahallesi)Mülayım Köyü (Düz Mahallesi)Mülayım Köyü (Murat Hacı Mahallesi)Mülayım Köyü (Mülayim Mahallesi)Mülayim Yenice KöyüOkcular KöyüOnaç KöyüÖdemiş KöyüÖmerli KöyüSağırlar KöyüSaraycık KöyüSarmaşık KöyüSatılar KöyüSazak KöyüSeki KöyüSerçeler KöyüSöğütcük KöyüSüleymanhacılar KöyüŞentepe MahallesiŞeyhyunus KöyüUlupınar MahallesiYalaycık KöyüYavuz MahallesiYaylaören KöyüYazıköy KöyüYenidemirciler KöyüYeni MahallesiYerkuyu KöyüYeşildumlupınar KöyüYukarıbozan KöyüYukarıdere Köyü (Kışla Mahallesi)Yukarıdere Köyü (Menşer Mahallesi)Yukarıdere Köyü (Merkez Mahallesi)Yukarı MahallesiYukarımeydan KöyüYuvademirciler KöyüYuvasaray KöyüZiraat Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.