/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kurşunlucancel

Çankırı Kurşunlu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kurşunlu Kiralık Konut Bakanlara Bölge Rehberi 

Kurşunlu kiralık konut arayan EmlakJet takipçileri için ilçe hakkında bilinmesi gerekenlere yer verdiğimiz bu araştırma yazısını oluşturduk. Kurşunlu, Çankırı’nın bir ilçesidir. İlçenin kuzeyinde Bayramören ilçesi ve Kastamonu, güneyinde Şabanözü ilçesi, batısında Bayramören, Atkaracalar ve Orta ilçeleri, doğusunda ise Korgun ve Ilgaz ilçeleri yer alır. Şehir merkezine olan uzaklığı yaklaşık olarak 83 kilometredir.  İlçe 630 kilometrekareden oluşan bir alanda yer alır. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 1129 metredir. İlçe Karadeniz bölgesi ile İç Anadolu bölgesinin kesişişinde bulunur. Bu sebeple ilçeye her iki bölgenin de iklim özelliklerini barındıran geçiş ilim tipi hakimdir. 

Kurşunlu Kiralık Konut Bakanlara İlçe Tarihi  

Evliya Çelebi’nin seyahatnamesinde bölge hakkında 17. yüzyıla kadar hakkında fazla bir bilgi bulunmadığından bahsedilir. İlçe merkezi sadece küçük bir kale ve kilisenin bulunduğu küçük bir köyde kurulmuştur. Kurşunlu Kalesi Bizanslılar döneminde inşa edilmiştir. Bölgenin ilk kuruluşu bu kalenin içinde olmuştur. Bizanslıların ardından Comartlar ile Yazır Türk Boyları bölgenin gelişmesine katkı sağlamıştırlar. Yapılan araştırmalara göre Kurşunlu Kadılığına bağlı Karacaviran Köyü daha sonra Ulumelan Kadılığına bağlanmıştır. 1882 senesinde de Çerkeş’e bucak merkezi olarak bağlanmıştır. 1912 senesinde Ilgaz’a bağlanmıştır. 1944 yılında çıkarılan kanunla ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Kurşunlu Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler 

İlçenin mahalle sayısı 11, köy sayısı 27’dir. İlçenin köyleri; Ağılözü Köyü, Demirciören Köyü, Hacımuslu Köyü, Çavundur Köyü, Başovacık Köyü, Kızılca Köyü, Dumanlı Köyü, Taşkaracalar Köyü, Yeşilöz Köyü, Bereket Köyü, Sünürlü Köyü, Hocahasan Köyü, Çatkese Köyü, Sumucak Köyü, Madenli Köyü, Eskiahır Köyü, Çaylıca Köyü, Yeşilören Köyü, Göllüce Köyü, Çırdak Köyü, Sivricek Köyü, Kapaklı Köyü, Çukurca Köyü, Sarıalan Köyü, İğdir Köyü, Dağören Köyü ve Köpürlü Köyüdür. Kurşunlu kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise aşağıdaki gibidir. 

 • Yeşil Mahallesi,
 • Beşpınar Mahallesi,
 • Çal Mahallesi,
 • Kale Mahallesi,
 • Çiyni Mahallesi,
 • Müslüm Mahallesi,
 • Erenler Mahallesi,
 • Hacı Bekir Mahallesi,
 • Cömertler Mahallesi,
 • Kalekapu Mahallesi ve 
 • Yeni Mahallesidir. 

Kurşunlu Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Nüfusu 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçenin nüfusu 10.307 kişiden oluşur. Bu nüfusun % 48,53’ünü kadınlar ve % 51,47’sini erkekler oluşturur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılama sahiptir. 2017 yılında Kurşunlu’da yaşayan kişi sayısı ise 7.955’tir. Bir yıl içinde ilçede yaşayan kişi sayısında artış görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı % 29,57’dir. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen insan sayısı 27’dir. Siz de nüfusu her geçen gün daha da artan bu ilçede yaşamak istiyorsanız Çankırı Kurşunlu kiralık daire arayışlarınızda listeleme sayfalarımızdan yararlanabilirsiniz. 

Kurşunlu Kiralık Konut Fiyatları 

İlçede yer alan konut sayısı 7.056’dır. Konut başına düşen insan sayısı 2,31’dir. İlçede bulunan işyeri sayısı 390’dır. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçedeki evlerin ortalama alanları 120 metrekare olarak görülür. Kurşunlu kiralık konut fiyatları ortalama 392 Türk Lirasına denktir. Metrekare başına düşen birim kira bedeli 3 Türk Lirasına denktir. 

Siz de bu ilçede yaşamak istiyorsanız ilçedeki ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca göz atabilirsiniz. İstediğiniz özellikleri karşılayan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Kurşunlu ilanları sitemizde sizleri bekliyor. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Kurşunlu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.