/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ortacancel

Çankırı Orta Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Orta Kiralık Konut Arayanlara Özel Bilgiler 

Orta kiralık konut düşünen EmlakJet okuyucuları için ilçe hakkında merak edilenleri bir araya getirdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Orta, Çankırı’nın ilçelerinden bir tanesidir. 1959 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge adını içinde bulunan mahalle ve beldelerin tam ortasında olmasından alır. 706 kilometrekareden oluşan bir arazi büyüklüğüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 1257 metre dolaylarındadır. İlçenin kuzeyinde Atkaracalar, Çankırı Merkez ve Kurşunlu ilçeleri, güneyinde Şabanözü ilçesi, doğusunda Korgun ilçesi ve batısında Ankara yer alır. İlçe Karadeniz bölgesinin iç kesimlerinde yer aldığı için hem Karadeniz iklimi hem de karasal iklim tipi özelliklerini gösterir. Derez Çayı, Acı Suyu, Güldürecek Barajı ve Kalfat Korusunda piknik yapılabilecek ve keyifli vakit geçirebilecek alanlar vardır. İlçe halkının geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktan oluşur. 

Orta Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 20.439’dur. Bu nüfusun 9.869’u kadın ve 10.570’i erkektir. Yani nüfusun %48,29’unu kadınlar ve %51,71’ini erkekler oluşturur. Bölgenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılıma sahiptir. İlçenin 2017 yılı nüfusu 10.832 kişiden oluşur. Bir sene içerisinde ilçede yaşayan kişi sayısı neredeyse iki katına çıkmıştır. İlçenin yıllık nüfus artış oranı ise %88,69’dur. Nüfus yoğunluğu 29’dur. Yani ilçede kilometrekare başına düşen kişi sayısı 29’a denk gelir. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçedeki toplam konut sayısı 8.928’dir. Bu konutlara düşen insan sayısı 1,74’tür. Toplam işyeri sayısı 632’dir. İlçenin toplamda 2 belediye, 8 mahalle ve 25 köyü vardır. En kalabalık mahalleleri; Hürriyet Mahallesi, Cem Sultan Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesidir. En düşük nüfusa sahip olan mahalleri ise; Eski Yayla Mahallesi, İnkilap Mahallesi ve Kanlıca Mahallesidir. Siz de bu mahallelerden birinde ev sahibi olmak isterseniz Çankırı Orta kiralık ev ilanlarına sitemizden dilediğiniz yerde ve zamanda göz atabilirsiniz. 

Orta Kiralık Konut Arayanlara İlçedeki Eğitim Kurumları 

Orta ilçesinde yer alan ilkokulları; Kaymakam Sabahattin Çakır İlkokulu, Özlü İlkokulu, Dodurga İlkokulu, Kalfat İlkokulu ve Yaylakent İlkokuludur. Ortaokulları; Orta Atatürk Ortaokulu ve Şehit Erkan Er Yatılı Bölge Ortaokuludur. İlçenin liseleri ise; Yıldırım Beyazıt Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Şehit Uhud Kadir Işık Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca ilçede Şehit Gökhan Topal Halk Eğitimi Merkezi ve Öğretmen Evi ve Akşam Sanat Okulu yer alır. Siz de Orta kiralık müstakil ev ya da daire arayışınızı eğer okul çağına gidecek çocuğunuz varsa bu okullara ulaşım açısından kolay olan bölgelerden yapabilirisiniz. 

Orta Kiralık Konut Tercih Edeceklere Bölge Ulaşımı

Orta kiralık konut arayan okuyucularımızın ilçenin ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Orta ilçesinin şehir merkezine olan uzaklığı 97 kilometredir. Bu uzaklık karayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürer. İlçe Ankara’ya 108 kilometre, İstanbul’a 421 kilometre uzaklıktadır. Havayoluyla ulaşımda ise ilçeye en yakın havaalanı Ankara Esenboğa Havalimanıdır. Bu havaalanı ilçe merkezine yaklaşık 85 kilometredir. Bu yolculuk ise ortalama 1 saat 20 dakika sürer. 

Kiralık konut arayışında nasıl bir evde yaşamak istediğinize karar verdiyseniz sitemizdeki ilanlara göz atmamanız için hiçbir sebep yok. EmlakJetin sizler için bir araya getirdiği emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çankırı Orta ilanlarına listeleme sayfalarımız aracılığı ile kolayca ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Orta Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.