/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel
Çorumcancel

Çorum Bayat Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Bayat Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet ailesi olarak Bayat kiralık konut bakan takipçilerimiz için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Bayat, Çorum’un ilçelerinden biridir. İlçenin doğusunda İskilip, güneyinde Uğurludağ ve Sungurlu ilçeleri, batısında Çankırı ili, kuzeyinde ise Kastamonu ili yer alır. İlçenin yüzölçümü 774 kilometrekareden oluşur. Rakımı 625 metre civarlarındadır. Bölge İç Anadolu ile Karadeniz Bölgesinin kesişim noktasında yer alır. Bu sebeple bölgede hem Karadeniz hem de Karasal iklim tipi özellikleri görülür. Güneye inildikçe bölge yükseltisi azalır. İlçenin kuzeyinde dağlık ve engebeli alanlar, güneyinde ise yer yer ovalık ve engebeli alanlar vardır. Dağlık arazilerde çam ile meşe ağaçları görülür. Güneyde bozkırlara rastlanır. Bayat Çayı ilçenin en önemli akarsuyudur. Bu akarsuyu Kızılırmak’a sularını döker. 

Bayat Kiralık Konut Bakanlara İlçe Nüfusu 

Şubat 2019 TÜİK raporu verilerine göre ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 16.525’tir. Bu nüfusun %51,99’unu kadınlar ve %48,01’ini erkekler oluşturur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 16.509’dur. Bir sene içinde ilçede yaşayan kişi sayısında çok küçük bir artış gözlemlenmiştir. Bayat’ın yıllık nüfus artış oranı %0,10’dur. Nüfus yoğunluğu (Kilometrekare başına düşen kişi sayısı) 23’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede yer alan toplam konutların sayısı 11.055’tir. Konut başına düşen insan sayısı 1,2’dir. İlçede yer alan toplam işyeri sayısı 1.031’dir. İlçede toplam 1 belediye, 5 mahalle ve 39 köy vardır. İlçenin mahalleleri nüfuslarıyla beraber;

  • Yeni Mahallesi 3.117,
  • Yatukcu Mahallesi 1.401,
  • Tepebayat Mahallesi 737,
  • Kayabaşı Mahallesi 442 ve 
  • Dere Mahallesi 324 kişiden oluşur. 

Bayat Kiralık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları 

İlçede yer alan anaokulu Bayat Anaokuludur. İlçedeki ilkokulları; Ahacık Nazpınar İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Çerkeş İlkokulu, Ayvalıca İlkokulu, Çamlıgüney İlkokulu, Akseki İlkokulu, Çukuröz İlkokulu, Yoncalı Yukarı Mahalle İlkokulu, Derekutuğun İlkokulu, Pancarlık İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Tepekutuğun İlkokulu, Eskialibey İlkokulu ve Kunduzlu İlkokuludur. Ortaokulları; Ahacık Nazpınar Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Ömer Mülazım Ortaokulu, Çamlıgüney Ortaokulu, Çukuröz Ortaokulu, Yoncalı Ortaokulu, Bayat Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu, Yoncalı İmam Hatip Ortaokulu, Çukuröz İmam Hatip Ortaokulu ve Çamlıgüney İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler; Şehit Osman Arslan Anadolu Lisesi, Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Yakup Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi ile Bayat Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yer alır. Siz de Çorum Bayat satılık ev arayışınızda bu okullara ulaşım açısından rahat bir bölgeyi tercih edebilirsiniz. 

Bayat Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ulaşımı 

Bayat kiralık konut düşünen okuyucularımız arasında ilçeye ilk defa yerleşecek olanlar arasında bölge ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmayanlar olabilir. Bu sebeple ilçenin ulaşım olanaklarını araştırdık. Bayat’ın il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 83 kilometredir. Bu mesafe karayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürer. Havayoluyla ulaşımda ise ilçeye en yakın havalimanı Amasya Merzifon Havalimanıdır. Bu havaalanı ilçe merkezine 70 kilometre mesafede yer alır. Arabayla havayoluna ulaşım yaklaşık olarak 50 dakika sürer.

Siz de ev arayışınızda hala kararlıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza ve kriterlerinize en çok uyan evlere emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çorum Bayat seçenekleri ile dilediğiniz mekânda ve zamanda göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.