/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bayatcancel

Çorum Bayat Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bayat Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet ailesi olarak Bayat kiralık konut bakan takipçilerimiz için ilçe hakkında bilinmesi gerekenleri derledik. Bayat, Çorum’un ilçelerinden biridir. İlçenin doğusunda İskilip, güneyinde Uğurludağ ve Sungurlu ilçeleri, batısında Çankırı ili, kuzeyinde ise Kastamonu ili yer alır. İlçenin yüzölçümü 774 kilometrekareden oluşur. Rakımı 625 metre civarlarındadır. Bölge İç Anadolu ile Karadeniz Bölgesinin kesişim noktasında yer alır. Bu sebeple bölgede hem Karadeniz hem de Karasal iklim tipi özellikleri görülür. Güneye inildikçe bölge yükseltisi azalır. İlçenin kuzeyinde dağlık ve engebeli alanlar, güneyinde ise yer yer ovalık ve engebeli alanlar vardır. Dağlık arazilerde çam ile meşe ağaçları görülür. Güneyde bozkırlara rastlanır. Bayat Çayı ilçenin en önemli akarsuyudur. Bu akarsuyu Kızılırmak’a sularını döker. 

Bayat Kiralık Konut Bakanlara İlçe Nüfusu 

Şubat 2019 TÜİK raporu verilerine göre ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 16.525’tir. Bu nüfusun %51,99’unu kadınlar ve %48,01’ini erkekler oluşturur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. İlçenin 2017 yılı nüfusu ise 16.509’dur. Bir sene içinde ilçede yaşayan kişi sayısında çok küçük bir artış gözlemlenmiştir. Bayat’ın yıllık nüfus artış oranı %0,10’dur. Nüfus yoğunluğu (Kilometrekare başına düşen kişi sayısı) 23’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede yer alan toplam konutların sayısı 11.055’tir. Konut başına düşen insan sayısı 1,2’dir. İlçede yer alan toplam işyeri sayısı 1.031’dir. İlçede toplam 1 belediye, 5 mahalle ve 39 köy vardır. İlçenin mahalleleri nüfuslarıyla beraber;

  • Yeni Mahallesi 3.117,
  • Yatukcu Mahallesi 1.401,
  • Tepebayat Mahallesi 737,
  • Kayabaşı Mahallesi 442 ve 
  • Dere Mahallesi 324 kişiden oluşur. 

Bayat Kiralık Konut Bakanlara İlçedeki Eğitim Kurumları 

İlçede yer alan anaokulu Bayat Anaokuludur. İlçedeki ilkokulları; Ahacık Nazpınar İlkokulu, Atatürk İlkokulu, Çerkeş İlkokulu, Ayvalıca İlkokulu, Çamlıgüney İlkokulu, Akseki İlkokulu, Çukuröz İlkokulu, Yoncalı Yukarı Mahalle İlkokulu, Derekutuğun İlkokulu, Pancarlık İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Tepekutuğun İlkokulu, Eskialibey İlkokulu ve Kunduzlu İlkokuludur. Ortaokulları; Ahacık Nazpınar Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Ömer Mülazım Ortaokulu, Çamlıgüney Ortaokulu, Çukuröz Ortaokulu, Yoncalı Ortaokulu, Bayat Hasan Çelebi İmam Hatip Ortaokulu, Yoncalı İmam Hatip Ortaokulu, Çukuröz İmam Hatip Ortaokulu ve Çamlıgüney İmam Hatip Ortaokuludur. Liseler; Şehit Osman Arslan Anadolu Lisesi, Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Şehit Yakup Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesidir. Ayrıca Halk Eğitim Merkezi ile Bayat Öğretmenevi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü yer alır. Siz de Çorum Bayat satılık ev arayışınızda bu okullara ulaşım açısından rahat bir bölgeyi tercih edebilirsiniz. 

Bayat Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ulaşımı 

Bayat kiralık konut düşünen okuyucularımız arasında ilçeye ilk defa yerleşecek olanlar arasında bölge ulaşımı hakkında bilgi sahibi olmayanlar olabilir. Bu sebeple ilçenin ulaşım olanaklarını araştırdık. Bayat’ın il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 83 kilometredir. Bu mesafe karayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürer. Havayoluyla ulaşımda ise ilçeye en yakın havalimanı Amasya Merzifon Havalimanıdır. Bu havaalanı ilçe merkezine 70 kilometre mesafede yer alır. Arabayla havayoluna ulaşım yaklaşık olarak 50 dakika sürer.

Siz de ev arayışınızda hala kararlıysanız ilgili ilanlar sitemizde sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza ve kriterlerinize en çok uyan evlere emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Çorum Bayat seçenekleri ile dilediğiniz mekânda ve zamanda göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Bayat Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.