/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Laçincancel

Çorum Laçin Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Laçin Kiralık Konut Arayanlara İlçe Kılavuzu 

Laçin kiralık konut bakmayı düşünen EmlakJet takipçilerinin ilçe hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları için bir araştırma hazırladık. Laçin, Çorum’un ilçelerinden bir tanesidir. Bölge ilçe olmadan önce Küçük Laçin ve Büyük Laçin olarak ikiye ayrılmış bir köydür. 1990 yılında çıkarılan kanıula ilçe statüsüne getirilmiştir. 196 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden ortalama yüksekliği 729 metredir. Bölgede karasal iklim tipi ile Karadeniz iklim tipi arasında bir geçiş iklimi görülür. Yaz ayları kurak ve sıcak iken, kış ayları soğuktur. En çok yağış ilkbaharda görülür. Yıllık yağış miktarı ortalaması 530 mm’dir.  Bölgenin güney kısımlarında kalan Eğerci Dağı (1765 metre) ve Köse Dağı (1750 metre) ormanlık alanlara sahiptir. İlçenin kuzeyinde Osmancık, kuzeybatısında Dodurga, batısında Oğuzlar, güneyinde Çorum Merkez ilçeleri ve doğusunda Amasya ili yer alır. Çorum – Osmancık karayolu ilçeden geçer. Laçin Köşk Evi Mesire Yeri ile Anıtsal Kaya Mezarları ilçedeki dikkat çeken yerlerdendir. 

Laçin Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Nüfusu 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunda yayınlanan verilere göre ilçenin 2018 yılı nüfusu 4.770 kişiden oluşur. Bu nüfusun 2.341’i kadın ve 2.429’u erkektir. Yani nüfusun %49,08’ini kadınlar ve  %50,92’sini erkekler oluşturur. İlçedeki nüfus cinsiyete göre eşit bir dağılıma sahiptir. 2017 yılında ilçede yaşayan kişi sayısı ise 4.602’dir. Bir yıl boyunca ilçede yaşamını sürdüren insan sayısında küçük bir artış görülmüştür. İlçenin yıllık nüfus artış oranı 3,65’tir. Nüfus yoğunluğu yani kilometrekare başına düşen insan sayısı 24’tür. 2019 EmlakJet bölge raporuna göre ilçede yer alan toplam konut sayısı 3.195’tir. Konutlara düşen hane halkı sayısı 1,37’dir. Bölgede bulunan toplam işyeri sayısı 265’tir. İlçenin toplam belediye sayısı 1, mahalle sayısı 3, köy sayısı da 14’tür. İlçenin mahalleleri nüfuslarıyla beraber ise aşağıdaki gibidir. 

  • Yeni Mahallesi 542,
  • Bahçelievler Mahallesi 448 ve 
  • Fatih Mahallesi 371 kişiden oluşur. 

Laçin Kiralık Konut Tercih Edeceklere Bölge Ekonomisi

İlçeden ev bakanlar arasında bölgeye ilk defa yerleşecek olanlar olabilir. Bu kişiler arasında da ilçe ekonomisini hakkında bilgi sahibi olmak isteyen okuyucularımız olabilir. Bunun için ilçe ekonomisini araştırdık. Bölge halkının ekonomisini tarım ve hayvancılık oluşturur. Tarımda yetiştirilen başlıca ürünler; arpa, buğday, nohut ve sulu alanlarda da şeker pancarı ile çeltiktir. Hayvancılıkta son zamanlarda tavuk yetiştiriciliği de yaygınlaşmaktadır. Siz de Çorum Laçin kiralık ev arayışınızda kararlıysanız ilgili ilanlara sitemizden dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz. 

Laçin Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ulaşımı 

Laçin kiralık konut bakan okuyucularımızın ev arayışlarında yardımcı olmak için ilçenin genel ulaşım olanakları hakkında bir araştırma yaptık. İlçenin il merkezine olan uzaklığı yaklaşık 29 kilometredir. Bu mesafe karayoluyla yaklaşık 30 dakika sürer. Eğer özel aracınız yoksa şehir merkezinden giden araçlara binip de ilçeye gelebilirsiniz. İlçeye havayoluyla ulaşmayı düşünürseniz bölgeye en yakın havalimanı Amasya Merzifon Havalimanıdır. Bu havaalanı ilçe merkezine 63 kilometre mesafede yer alır. Bu uzaklık araba ile ortalama 1 saat 10 dakika sürer. 

Kiralık ev arayışınız hala devam ediyorsa en doğru adrestesiniz EmlakJet sizlerin işini kolaylaştırmak için ilgili ilanları bir araya topladı. İsteklerinize en çok uyan Çorum Laçin kiralık müstakil ev ya da dairelere listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Laçin Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.