/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sungurlucancel

Çorum Sungurlu Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Sungurlu Kiralık Konut Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak daire kiralamak isteyen kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sungurlu kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, eğitim, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sungurlu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Genel Bilgileri

Geçmişten günümüze kadar geçen süreçte birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapan ilçede sırasıyla Asurlular, Hititler, Frigler, Kimmerler, Moğollar, İskender, Galatlar, Romalılar, Bizanslar ve Türkler hüküm sürmüştür. Sungurlu kiralık konut arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırma sonucunda ilçenin bulunduğu topraklara Türklerin ilk gelişinin 1071 Malazgirt Zaferi sonrasında olduğu bilgisine ulaşmışlardır. Bölgeye ilk yerleşmelerin Milattan Önceki dönemlere dayanıyor oluşuna karşın bölgedeki uygarlıklar daha sonraki dönemlerde gelişmiştir. Sonraki süreçte 1921 yılına kadar Ankara iline bağlı bir sancak merkezi olan Çorum’un 1924 yılında il oluşu ile birlikte Sungurlu ilçesi Çorum’a bağlanmıştır. Boğazkere bucağına bağlı bir merkez olan Sungurlu 1987 yılına gelindiğinde ise ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Sungurlu Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Coğrafyası

Çorum iline bağlı olan Sungurlu Çorum il merkezine 72 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yüzölçümü 2 bin 557 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 780 metredir. Bulunduğu lokasyon sebebi ile karasal iklim özelliklerinin görüldüğü ilçede yazlar sıcak ve kurak geçerken, kışlar soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Çorum Sungurlu kiralık konutarayan kişiler ilçe yağış grafiğini incelediklerinde, ilçeye en çok yağışın ilkbahar mevsiminde düştüğü bilgisine ulaşmaktadır.

Sungurlu Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 49 bin 82’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,29’unu (24 bin 192) erkek, yüzde 50,71’ini (24 bin 890) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sungurlu kiralık konut arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle ve 110 adet köy bulunmaktadır. Sungurlu kiralık ev arayanların konut tercihinde bulunabileceği mahalle ve köyler: Akçay Mahallesi Bahçelievler Mahallesi Başpınar Mahallesi Fatih Mahallesi Fevzi Paşa Mahallesi Gürpınar Mahallesi Hacettepe Mahallesi İsmetpaşa Mahallesi Örnekevler Mahallesi Sunguroğlu Mahallesi Şekerpınar Mahallesi Turan Mahallesi Yenidoğan Mahallesi Yenihayat Mahallesi, Arabaçayı Köyü Arıcı Köyü, Arifegazili Köyü, Asayiş Köyü, Aşağıbeşpınar Köyü, Aşağı Fındıklı Köyü, Aşağıbüyük Köyü, Aydoğan Köyü, Bağcılı Köyü, Bağdatlı Köyü, Çayan Köyü, Gökçeköy Köyü, Çayyaka Köyü, Çavuşköy Köyü, Çavuşçu Köyü, Çamoluk Köyü, Beşdam Köyü, Balkaya Köyü, Bahşılı Köyü, Göller Köyü, Gülderesi Köyü, Güloluk Köyü, Güvendik Köyü, Hacıosman Köyü, Hilallı Köyü, İkizli Köyü, İmirli Köyü, İnegazili Köyü, Kaledere Köyü, Kalenderoğlu Köyü, Kamışlı Köyü, Karacabey Köyü, Karaçay Köyü, Karakaya Köyü ve Kırankışla Köyü’dür.

Sizler de kiralık konut tercihinizi Sungurlu ilçesinden yana kullanmak istiyorsanız güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Sungurlu’da kiralık evleriçin listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Sungurlu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.