/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Babadağcancel
Denizlicancel

Denizli Babadağ Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Babadağ Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

Babadağ kiralık konut arayan takipçilerimiz ilçenin nüfusundan coğrafyasına kadar birçok konuya değindiğimiz yazıyı okumalılar. Babadağ, Denizli’nin bir ilçesidir. İlçe 180 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 720 metre dolaylarındadır. İlçenin kuzeyinde Sarayköy, doğusunda Merkezefendi, güneyinde Tavas ilçeleri, güneybatı ve batısında Aydın ili yer alır. 

Babadağ Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Tarihi 

İlçe tarihi 7 yüzyıl öncesine dayanır. İlk ismi Beşikkaya olan bölge daha sonra Kadıkeriyesi (Kadıköy) adını almıştır. Bu adın bölge halkından birinin kadı olması sonucunda verildiği söylenir. Kadıköy ismi posta işlerinde İstanbul’daki Kadıköy ile karıştırılınca bölge sırtını dayadığı dağlardan yola çıkılarak Babadağ ismini alır. Bölge 1877 senesinde belediyelik, 1988 senesinde ilçe konumuna getirilmiştir. Bölge Attuda Antik Kenti yakınında yer alır. Bu antik kentin Lidyalıların bir kenti olduğu düşünülür. Antik kent sit alanı olarak kabul edilmiştir. Ayrıca Boludüzü mevkiinde Trapezopolis Antik Kenti yer alır. 

Babadağ Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ekonomisi 

Babadağ, ülkemizde geçim kaynağını tekstil ile sağlayan ilçeler arasındadır. Dokumacılık ilçe için önemli geçim kaynaklarındadır. Dokumacılık oldukça eskilere yaklaşık 700 sene öncesine dayanır. Pike, havlu, hambez, kanaviçe, çarşaf gibi ürünler dokuma ürünlerinin başında gelir. Dokumacılık için kullanılan el tezgahlarının yerini önce motorlu tezgahlar, motorlu tezgahların yerini de zaman içinde otomatik tezgahlar almıştır. İlçede kurulmaya başlanmış fabrikalarla ilçe ekonomisi kalkınmaya başlamıştır. Şu anda ilçe birçok dokuma ve haşıl fabrikası yer alır. Dokumacılık evlerde bulunan tezgahlardan otomatik tezgahlara geçtiği için dokumacılık yapanlar da bu fabrikalarda çalışmaya başlamışlardır. Bölge çevre şehir ve ilçelerden çalışmak için gelenler dolayısıyla göç alır. Dokumacılıkla uğraşanların bir kısmı geleneksel Babadağ dokumlarından yaparak kendileri bu ürünleri satmaktadır. Başka bir kısım ise turistler için doğal el dokumalarını eski el tezgahlarda yaparak satışa sunar. İlçenin doğal koşulları tarım için fazla uygun değildir. Tarım alanları az olduğu için halk genellikle tekstile yönelmiştir. İlçede yapılan tarım ve hayvancılık ek bir gelir olarak yapılır. Temel geçim kaynağı olarak yapılmaz. Siz de bu ilçeye çalışmak için gelmek istiyorsanız Denizli Babadağ kiralık ev ilanlarına sitemizden göz atabilirsiniz. 

Babadağ Kiralık Konut Bakanlara İlçe Demografisi 

01 Şubat 2019 Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 6.522’dir. Bu kişilerin 3.164’ü kadın ve 3.358’i erkektir. Oranlar isek nüfusun %48,51’ini kadınlar ve %51,49’unu erkekler oluşturur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılıma sahiptir. Bölgenin 2017 yılına ait nüfusu ise 6.495’tir. Bir yıl boyunca ilçe nüfusunda küçük bir artış gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı %0,42.’dir. Nüfus yoğunluğu 53’tür. Yani ilçedeki kilometrekare başına düşen kişi sayısı 53’e denk gelir. İlçede 1 belediye ve 12 mahalle vardır. Babadağ kiralık konut bakabileceğiniz mahalleler nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

 • Cumhuriyet Mahallesi 1.556,
 • Kelleci Mahallesi 1.473,
 • Gazi Mahallesi 947,
 • Mollaahmet Mahallesi 842,
 • Gündoğdu Mahallesi 483,
 • Bekirler Mahallesi 417,
 • Yeniköy Mahallesi 359,
 • İncilipınar Mahallesi 156,
 • Demirli Mahallesi 121,
 • Oğuzlar Mahallesi 61,
 • Kıranyer Mahallesi 55 ve 
 • Ahıllı Mahallesi 52 kişiden oluşur. 

Kiralık ev arayışınızda ilçenin hangi mahallesini seçeceğinize karar verdiyseniz ilgili ilanlar emlakjet.com üzerinden sizleri bekliyor. İstediğiniz özelliklere sahip olan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Denizli Babadağ ilanlarına ve daha fazlasına sitemizden dilediğiniz zaman bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.