/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beyağaçcancel

Denizli Beyağaç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beyağaç Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Yol Gösterecek Bilgiler

Beyağaç kiralık konut düşünenler için ilçe hakkında tüm önemli bilgileri tek bir yazıda derledik. Bu yazıda semtin coğrafi özelliklerinden, iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik. Saatlerce araştırma yapmanıza gerek kalmadan, ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu yazı ile öğreneceksiniz. Beyağaç, , ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir ilçedir. İl, on dokuz ilçeden meydana gelmiştir ve Beyağaç kentin en gelişmiş on yedinci yerleşim birimidir. Kent nüfusunun yalnızca %0.67’si burada ikamet etmektedir. Tüm bunlara ek olarak semt, 278 kilometrekarelik bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin rakımı, daha net bir ifade ile denizden yüksekliği 690 metredir. Bu rakam ilçe merkezinden beş yüz metreye kadar düşmektedir. 

Beyağaç Kiralık Konut  Seçeceklere İlçenin Kısa Tarihi

Beyağaç kiralık daire arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin tarihine kısaca değineceğiz. Bir bölgeye yerleşmeden öne o bölgenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanın, o il veya ilçe ile olan bağlarınızı güçlendireceğine inanıyoruz. Bir Lidya şehri olan ilçede ilk insan yerleşimi milattan önceki çağlarda başlamıştır. Bölgede yapılan arkeolojik kazılar bilinen ilk yerleşimin milattan önce binli yıllarda gerçekleştiğini kanıtlar niteliktedir. Akdeniz ve Ege Uygarlıklarının bir parçası olan semt, tarihi boyunca birçok farklı kavme ve ulusa ev sahipliği yapmıştır. Bölgede sırasıyla Hititler, Lidyalılar, Frigler, Romalılar, Bizanslılar ve son olarak da Selçuklular hüküm sürmüştür. İlçe, 1071 yılından sonra Türk akınlarına sahne olmuştur ve I. Orhan döneminde de Osmanlı İmparatorluğu’nun topraklarına katılmıştır. 

Beyağaç Kiralık Konut  Tercih Edeceklere İlçenin Ekonomik Durumu

Yazımızın ikinci bölümünde bölgenin ekonomisinden bahsedeceğiz. Beyağaç kiralık ev arayanların da ilçenin ekonomik durumu ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçedeki temel ekonomik faaliyet, tarım ve hayvancılıktır. Semtte 24.587 hektarlık tarım arazi bulunmaktadır. Parçalı bir yapıda olmayan bu tarım arazilerinin verimi yüksektir. Arpa, çavdar, mısır, şeker pancarı, kavun, domates, kiraz ve üzüm üretimi yaygındır. Halkın önemli bir bölümü hem hayvancılık hem de tarım ile ilgilenmektedir. İlçede 15.324 adet küçükbaş hayvan bulunmaktadır. Bu hayvanlar doğal çayır ve meralarda otlatılmaktadır. Tüm bunlara ek olarak semt, zengin maden yataklarına sahiptir. Buradan çıkarılan krom madeni oldukça değerlidir. Bölgenin önemli bir özelliği de sahip olduğu orman varlığıdır. 

Beyağaç Kiralık Konut  Bakanlara İlçenin Mahalleleri

Beyağaç ilçesinde yaşamına devam edenlerin sayısı 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre 6903’e ulaşmıştır. İlçe nüfusunun %49’u kadın  %51’i ise kadındır.  Cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılan nüfus 2013-2017 yılları arasında azalmıştır. Son iki yılda ise ilçe nüfusu artma eğilimine girmiştir. Bölgedeki popülasyonun artış hızı %5.32 olarak hesaplanmıştır. Bu rakam çevre ilçelerden fazladır. Semt, birçok mahalle ve köyden oluşmuştur. Ancak köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Denizli Beyağaç kiralık daire bakanlar aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanmış olan mahallelerden birinde araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

 • Sazak Mahallesi 
 • Uzun Oluk Mahallesi
 • Kızılcaağaç Mahallesi
 • Kapuz Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Eşenler Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Zafer Mahallesi
 • Geriçam Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Yeni Çeşme Mahallesi
 • Subaşı Mahallesi

Eğer Beyağaç kiralık konut  arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Beyağaç kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Beyağaç Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.