/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bozkurtcancel

Denizli Bozkurt Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Bozkurt Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

Bozkurt kiralık konut arayışlarında olan EmlakJet ziyaretçileri için bu bilgilendirme yazısını hazırladık. Siz de ilçe hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Bozkurt, Denizli’nin ilçelerindedir. 1955 senesine kadar köy konumunda olan bölge bu tarihten itibaren bucak statüsüne getirilmiştir. 1956 senesinde belediye olmuştur. 1990 yılında çıkarılan bir kanunla ilçe statüsüne getirilmiştir. 

Bozkurt kiralık konut arayışınız sona erdiğinde ilçenin keyfini doyasıya çıkarmalısınız. İlçede gezip görebileceğiniz çok güzel yerler vardır. Karagöl ilçede görmeniz gereken doğal güzelliklerden biridir. Mesire alanında küçük bir göl vardır. Etrafında piknik yapabileceğiniz alanlar bulunan bölge oldukça ziyaretçi çekmektedir. Kurban Mesireliği ilçede gezebileceğiniz bir diğer yerdir. Gurbet Çeşmesi olarak da tanınan bölgede her zaman temiz su akıtan iki adet çeşme yer alır. Özellikle yaz aylarında kafa dinlemek ve doğayla iç içe keyifli vakit geçirmek isteyen kişiler tarafından tercih edilen bölge piknik yapmak için de idealdir. Karakısık Kanyonu da ilçede mutlaka görmeniz gereken doğal güzellikler arasında. Kanyon Emir Çayının doğduğu yerdedir. En dar kısmı 4 metredir. Kanyonun zemini taş ve konglomeralardan oluşur. Tabanı geçirgen kumla kaplıdır. Bölge tarihi boyunca Acıpayam – Tavas ile İnceler Kasabası arasında geçit yolu olarak kullanılmıştır. 

Bozkurt Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafyası 

Bozkurt, ilin doğusunda bulunur. İl merkezine 52 kilometre uzaklıktadır. Batıdan Honaz, güneyden Acıpayam, doğudan Çardak, kuzeyden Çal ve Bal ilçeleri, kuzeydoğudan Afyon ili ile çevrelenmiştir. Bölgenin büyük çoğunluğu Hambat Ovasındadır. 400 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden yüksekliği 656 metre civarlarındadır. Bölgeye İç Ege iklimi ile Akdeniz iklimi arasındaki geçiş iklim tipi hakimdir. Kış ayları yağışlı ve soğuk, yaz ayları kurak ve sıcak geçer. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Denizli Bozkurt kiralık ev ilanlarına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zamanda göz atabilirsiniz. 

Bozkurt Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi

İlçe halkının geçim kaynaklarının başında tarım gelir. Bölgenin sulama imkanı bulunmadığı için ilçede daha çok kuru tarım yapılır. Sulamayla ilgili yapılan çalışmalar sonucunda ürün çeşitliği kazanılmıştır. Tutluca ve Cumalı köylerinde daha çok sulu tarım yapılır. İlçede yetiştirilen tarım ürünleri; anason, ay çekirdeği, kimyon, nohut, tütün, buğday, mısır, fasulye ve arpadır. Ek olarak ilçede alabalık işçiliği, hayvancılık ve bağcılık da yapılır. Siz de bu ilçede tarımla uğraşmayı düşünüyorsanız ve kendisine ait bahçesi olan bir ev arıyorsanız Denizli Bozkurt kiralık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz. 

Bozkurt Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçe Nüfusu 

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 12.788 kişiden oluşur. Bu nüfusun %55,28’ini kadınlar ve %44,72’sini erkekler oluşturur. Yıllık nüfus artış oranı %0,41’dir. Nüfus yoğunluğu 28’dir. Yani kilometrekareye düşen kişi sayısı 25’e denk gelir. İlçenin 1 belediyesi ve 20 mahallesi vardır. Bozkurt kiralık konut bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber;

 • Mehmetçik Mahallesi 2.973,
 • İnceler Mahallesi 2.127,
 • Barbaros Mahallesi 789,
 • Hamdiye Mahallesi 768,
 • Mimar Sinan Mahallesi 758,
 • Fatih Mahallesi 706,
 • Cumalı Mahallesi 703,
 • Tutluca Mahallesi 660,
 • Alikurt Mahallesi 611,
 • Mahmudiye Mahallesi 584,
 • Avdan Mahallesi 410,
 • Sazköy Mahallesi 350,
 • Çambaşı Mahallesi 282,
 • Yenibağlar Mahallesi 270,
 • Baklankuyucak Mahallesi 229,
 • Başçeşme Mahallesi 181,
 • İncelertekkesi Mahallesi 150,
 • Hayrettinköy Mahallesi 95,
 • Mecidiye Mahallesi 71 ve 
 • Armutalanı Mahallesi 71 kişiden oluşur. 

Ev arayışınız hala devam ediyorsa ilgili ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uyan ilanlara emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Denizli Bozkurt seçenekleriyle bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Bozkurt Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.