/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çardakcancel

Denizli Çardak Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Çardak Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet ev arayışlarının en güvenli ve en hızlı şekilde yapılması için hazırdır. Çardak kiralık konut arayışlarını en kısa sürede tamamlamanız için ilçedeki ilanlar bir araya getirildi. İlçedeki ilanları incelerken de bölge hakkında bilgi sahibi olmayı düşünürseniz sizler için hazırladığımız yazıyı okuyabilirsiniz. 

Çardak, Denizli’nin bir ilçesidir. Bölge tarihi Frigyalılar döneminden başlar. Bölge halkı geçimini hayvancılıktan sağlayan bit köydür. Hayvanları sıcak havalardan korunmak amacıyla evlerin önüne çardaklar yapılmıştır. Köyün güneyindeki kervandan geçenler bu bölgeyi Çardaklı Köy diye adlandırmışlardır. Yerli halk tarafından da benimsenen isim zamanla köyün adı haline gelmiştir. Selçuklularla birlikte Türk hakimiyet alanına giren bölgeye Selçuklular tarafından Ahkan ve Han’i Abad gibi yapılar inşa edilmiştir. Han'i Âbâd kervansarayı kervanların konaklaması için yapılmıştır. Bölge Selçukluların savunma merkezi olarak kullanılmıştır. Daha sonra Osmanlı topraklarına katılmıştır. Bölge önce Dinar daha sonra Honaz bucağına bağlanmıştır. 1958 senesinde ilçe konumuna getirilerek Denizli’ye bağlanmıştır. 

Çardak Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Coğrafyası 

İlçe 423 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümüne sahiptir. Deniz seviyesinden ortalama 857 metre yüksekliğe sahiptir. Merkezin kuzeyinde bulunan Maymun Dağının yükseltisi 1733 metredir. İlçenin batısında Bozkurt ilçesi, güney ve güneydoğusunda Burdur ili, kuzeyinde Afyonkarahisar ili yer alır. Bölgede akarsu bulunmaz. İlçe Akdeniz ile Ege bölgelerinin kesişim noktasındadır. İlçeye karasal iklim tipi hakimdir. Kışları kar yağışlı ve soğuk yazları kurak ve sıcak geçer. İlçede Gölcük Gölü, Acıgöl ve Beylerli Gölü olarak üç tane göl bulunur fakat günümüzde Gölcük Gölü ve Beylerli Gölünde su bulunmamaktadır. İlçenin şehir merkezine olan uzaklığı 56 kilometredir. İlçeye havayolu ile ulaşım da mümkündür. İlçede bulunan Denizli Çardak Havalimanı 1991 yılında açılmıştır. Havalimanından İstanbul’a uçuşlar yapılır. Havaalanı ilçe merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. 

Çardak Kiralık Konut Arayabileceğiniz Mahalleler

Şubat 2019 TÜİK verilerine göre ilçe nüfusu 9.144 kişiden oluşur. Bu nüfusun %48,44’ünü kadınlar ve %51,56’sını erkekler oluşturur. İlçe nüfusu cinsiyete göre eşit dağılıma sahiptir. İlçenin yıllık nüfus atış oranı %5,43’tür. Çardak bu oranla Denizli’nin nüfus artış oranı en yüksek olan ilçesidir. Bölgenin nüfus yoğunluğu 22’dir. Nüfus yoğunluğu kilometrekareye denk gelen insan sayısını temsil eder. İlçenin 15 mahallesi vardır. Denizli Çardak kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri nüfuslarıyla beraber ise; 

 • Gemişpınarı Mahallesi 1.042,
 • Gemişli Mahallesi 889,
 • Çınar Mahallesi 885,
 • Hürriyet Mahallesi 833,
 • Cumhuriyet Mahallesi 823,
 • Saray Mahallesi 760,
 • Bahçelievler Mahallesi 638,
 • Beylerli Mahallesi 637,
 • Söğütlü Mahallesi 520,
 • İstiklal Mahallesi 476,
 • Çaltı Mahallesi 466,
 • Hayriye Mahallesi 448,
 • Söğütözü Mahallesi 394,
 • Gölcük Mahallesi 296 ve 
 • Ayvaz Mahallesi 37 kişiden oluşur. 

Çardak Kiralık Konut Fiyatları 

İlçedeki toplam konut sayısı 5.241’dir. Konut başına düşen insan sayısı 3,09’dur. Toplam işyeri sayısı 559’dur. Temmuz 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede yer alan kiralık konutların ortalama büyüklükleri 100 metrekareden oluşur. Çardak kiralık konut fiyatları ortalama 392 TL olarak karşımıza çıkar. Metrekare başına düşen birim kira bedeli 4 TL’ye denk gelir. 

Ev arayışınız hala aktifse EmlakJet sayesinde hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaştınız. Dilediğiniz özelliklere sahip olan Denizli Çardak’ta kiralık ev ilanlarına emlakçıdan ya da sahibinden seçenekleriyle göz atabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

Türkiye genelinde Ekim ayında 137 bin...

16 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.