/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Honazcancel

Denizli Honaz Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Honaz Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler

Honaz kiralık konut arayış süreçlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bu yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda aklınıza takılan tüm soruların cevaplarına kavuşmuş olacaksınız. Honaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Denizli iline bağlı bir yerleşim birimidir. Denizli Ege Bölgesi’nin en gelişmiş illerindendir ve on dokuz ilçeden meydana gelmektedir. Honaz,  Pamukkale, Merkezefendi, Çivril, Acıpayam ve Tavas’tan sonra kentin en gelişmiş ilçesidir. Şehir nüfusunun yaklaşık %3.23’ü burada yaşamını sürdürmektedir. İlçe, milattan önce beşinci yüzyılda kurulmuştur. Semtte ilk olarak Frigyalılar hüküm sürmüştür ve şehre Kolossai ismini vermişlerdir. İlçe, 7. Yüzyılda Bizans İmparatorluğu’na bağlanmıştır ve Grek unsurlarla donanmıştır. 

Honaz Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Konumu

Honaz kiralık ev tercih edecekler için derlediğimiz yazının ilk bölümünde semtin doğasından bahsedeceğiz. Honaz ilçesi, 504 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine kurulmuş vaziyettedir. İlçenin denizden yüksekliği ise 520 metredir. Semt merkezinde bu rakam 452’ye kadar düşmektedir. İlçeye ismini Honaz Dağı vermiştir ve bu dağ 2571 metre yüksekliğindedir. Honaz Dağı, Ege Bölgesi’nin en yüksek dağıdır. İlçede bu semtin kuzey yamacına kurulmuştur. Bu durum ilçedeki yağış miktarını etkilemiştir. Semtte yıllık yağış miktarı 856.6 mm’dir. İlçe hemen her mevsim yağışlıdır. Bu durum bölgede tarımsal ürünlerin çeşitliliğini etkilemiştir. Kiraz ilçenin en önemli tarımsal ürünüdür. Burada ihracata yönelik kiraz yetiştirilmektedir. 

Honaz Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgede emlak satın almadan önce, o ilçenin veya ilin ekonomik durumu hakkında bilgi sahibi olmanız son derece önemlidir. Çünkü bir bölgenin ekonomik durumu ve  sahip olduğu istihdam potansiyeli ilçenin emlak piyasası hakkında birçok ipucu taşır. Bu nedenle de Honaz kiralık daire seçecekler için semtin ekonomisinden söz ettik. Honaz’ın yerel halkı tarım ve hayvancılıktan geçimini sağlamaktadır. Semtte son on beş yılda tarıma dayalı sanayi gelişmiştir. Bölgede kiraz, domates, salatalık, patates, vişne, şeftali, üzüm, karpuz, kavun ve elma üretilmektedir. Sınırlı bir alanda antep fıstığı da üretilmektedir. Semtte un, salça ve meyve suyu fabrikası bulunmaktadır. Bölgede zengin krom yatakları da bulunmaktadır. 

Honaz Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihli TÜİK Raporu’na göre, ilçede yaşamını devam ettirenlerin sayısı 33.184 kişiye ulaşmıştır. Semt nüfusunun %54.93’ü erkek, %45.07’si kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengesiz bir şekilde dağılmış vaziyettedir. İlçenin nüfusu 2007 yılından itibaren sürekli olarak artmıştır. 2017-2018 tarihleri arasında ise küçük bir azalma meydana gelmiştir. Bu nedenle de artış hızı, eksilerde seyretmektedir. İlçe, mahalle ve köylerden oluşmuştur. Denizli Honaz kiralık ev bakanlar, aşağıda gelişmişliklerine göre sıralanan mahallelerden birinde araştırmalarını sürdürebilir:

 • Kocabaş Mahallesi 
 • Kaklık Mahallesi 
 • Hürriyet Mahallesi 
 • Afşın Bey Mahallesi 
 • Cumhuriyet Mahallesi 
 • Haydar Mahallesi 
 • Yeni Mahalle
 • Gürleyik Mahallesi 
 • Karateke Mahallesi 
 • Kızılyer Mahallesi 
 • Karaçay Mahallesi 

Eğer Honaz Kiralık Konut tercihinizden eminseniz ve bir an önce harekete geçmek isterseniz, semtte yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Honaz kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, kendinize en uygun seçeneği bulabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Honaz Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.