/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalecancel

Denizli Kale Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kale Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi 

EmlakJet ailesi olarak Kale kiralık konut arayışlarınızda ilçe hakkında sahip olduğunuz soru işaretlerini gidermek amacıyla bu yazıyı hazırladık. Kale, Denizli’nin bir ilçesidir. İlçe Ege Bölgesinin iç kısımlarında yer alır. Denizli – Muğla karayolu üstünde bulunur. İl merkezine olan uzaklığı yaklaşık 67 kilometredir. Muğla’ya 80 kilometre uzaklıkta yer alır. İlçe doğudan Tavas, güneyden Beyağaç ilçeleri, kuzeyden Aydın ve batıdan Muğla ili ile çevrelenmiştir. 684 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 1050 metredir. 

Kale Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi 

İlçenin ilk ismi Tabas’tır. Bu isim kaya anlamına gelir. Bölge kayalık bir tepede kurulduğu için bu isim verildiği düşünülür. Yıllar için bölgeye yerleşen Türkler bölgenin adını Davaz – Tavas olarak söylemişlerdir.  Bölge ilk önce Antik Tabea Kentinin üzerinde kurulmuştur. Bu kent iki surdan oluşan bir kaledir. Bu kale sebebiyle bölge Kale Davaz olarak tanınır. Günümüzdeki Tavas ilçesini de kapsayan bölge daha sonra Tavas ve Kale olarak ikiye ayrılmıştır. Bölge 1950 senesinden sonra da sadece Kale adıyla anılmaya başlamıştır. Bölge Osmanlı Devletinde has toprak iken sonra tımar olarak değişmiştir ve 3. Selimin annesi adına verilmiştir. Vakıf haline gelen topraklar 20. Yüzyılın başında Ali Cevdet Beye hibe edilmiştir. 1811 yılında Menteşe Sancağı Aydın’a bağlanmıştır. 1883 yılına kadar Denizli ile Tavas Aydın iline bağlı kaza durumunda iken 1883 yılında Denizli İzmir iline bağlı mutasarrıflık olmuştur. Bölge daha önceleri Tavas ilçesine bağlı bucak iken 1959 yılında ilçe konumuna getirilmiştir. 

Tabea Antik Kenti: Bölgenin tarihini anlamak için Tabea Antik Kenti önemlidir. İlçede yer alan Tabea Antik Kenti Karya bölgesindeki en önemli şehirlerdendir. Bölge tarihi boyunca kesintisiz yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Bölgede her kültürden kalıntılara rastlanılmıştır. Karya döneminden kalma Mermertaş üstündeki yazıtlar, Büyük İskender’in fethinden sonra kurulan kente ait sikkeler, Romalılardan kalma Roma Hamamı, Bizanslılardan kalan kalıntılar, Selçuklulardan kalma cami ve Osmanlı Devletinden kalma Cevherpaşa Camii ilçede yer alan kalıntılardandır. 

Kale Kiralık Konut Arayanlara İlçedeki Mahalleler 

Kale ilçesinin toplamda 1 belediyesi ve 32 mahallesi vardır. Denizli Kale kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri; Adamharmanı Mahallesi, Gökçeören Mahallesi, Çakırbağ Mahallesi, Yenidere Mahallesi, Muslugüme Mahallesi, Alanyurt Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Demirciler Mahallesi, Belenköy Mahallesi, Cevherpaşa Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Karayayla Mahallesi, Uluçam Mahallesi, Gülbağlık Mahallesi, Narlı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, İnceğiz Mahallesi, Esenkaya Mahallesi, Kırköy Mahallesi, Çamlarca Mahallesi, Özlüce Mahallesi, Koçarboğazı Mahallesi, Doğanköy Mahallesi, Toki Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Gölbaşı Mahallesi, Ortatepe Mahallesi, Habipler Mahallesi, Künar Mahallesi, Karaköy Mahallesi ve Ortaköy Mahallesidir. 

Kale Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede bulunan konut sayısı 11.410’dur. Konut başına denk gelen kişi sayısı 3,52’dir. Toplam işyeri sayısı 1.541’dir. İlçede yer alan kiralık konutların ortalama büyükleri 106 metrekare olarak görülür. Kale kiralık konut fiyatları ortalama 791 Türk Lirasıdır. Metrekareye düşen birim kira bedeli 7 Türk Lirası’na denk gelir. 

Siz de bu ilçeden ev arıyorsanız en doğru adrestesiniz. EmlakJet bölgedeki ilanları sizler kolayca ulaşabilesiniz diye bir araya getirdi. Denizli Kale ev kiraları için listeleme sayfalarımıza bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Kale Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.