/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Serinhisarcancel

Denizli Serinhisar Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Serinhisar Kiralık Konut Bakanlara İlçe Hakkında Merak Edilenler

EmlakJet istediğiniz il ya da ilçedeki kiralık evleri sizlerle buluşturuyor. Serinhisar kiralık konut ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. İlanlara arasında dolaşırken ilçe hakkında merak ettiklerinize bu yazıdan ulaşabilirsiniz. Serinhisar, Denizli’nin bir ilçesidir. İlçenin yüzölçümü 256 kilometrekare ve deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 972 metredir. Şehir merkezine 36 kilometre uzaklıktadır. İlçenin kuzeyinde Honaz, güneyinde ve doğusunda Acıpayam, batısında da Tavas ilçeleri yer alır. İlçe Göller Yöresi iklim sahasındadır. Bölgede yayla iklimi özellikleri de görülür. Geçiş iklim tipi görülen ilçe büyük ölçüde karasal iklim tipi özelliklerine sahiptir. 

Serinhisar Kiralık Konut Arayanlara İlçeni Tarihi 

İlçenin eski adı Kızılhisar’dır. Bölgenin Milattan Önce 1400’lü yıllarda Hititler tarafından kurulduğu düşünülür. Bölge Hititlilerden sonra İonlar, Lidyalılar, Persliler, Karyalılar, Makedonyalılar, Selevkoslar ve Romalıların hakimiyet alanın girmiştir. Anadolu Selçukluların hakimiyetiyle beraber Tük hükümdarlığına girmiştir. Bölge Selçukluların hükümdarlığındayken Cengiz İmparatorluğunun akınına uğramıştır. 1292’de Cengizhanların hükmüne giren bölge 1402’de Germiyanoğulları Beyline geçmiştir. Daha sonra Gölhisar Sultanlığı idaresine geçmiştir. Gölhisar Sultanının vefat etmesi sonucunda bölgede savaş ilan edilmiştir ve bölge Germiyanlıların hakimiyet alanına geçmiştir. 1429’da Germiyan Beyliği ile Kızılhisar Osmanlı Devletine geçmiştir. Bölge 1300 – 1310 yıllarında kırmızı renkli tuğla ve taştan yapılan hisar sebebiyle Kızılhisar ismini almıştır. Daha önceleri Acıpayam’a bağlı bir kasaba iken 1987 yılında çıkarılan bir kanunla ilçe konumuna getirilmiştir.

Serinhisar Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Ekonomisi 

İlçenin geçim kaynaklarında leblebicilik ve hayvancılıkta besicilik ön plandadır. İlçede tütüncülük, pazarcılık ve nakliyecilik de yapılır. Bölgede fason üretim yapan tekstil atölyeleri vardır. Bölge halkının yaklaşık yarısı leblebicilik ile uğraşır. Leblebinin hammaddesi olan nohut Balıkesir ve Uşak illerinden getirilir. İlçede çok sayıda imalathane bulunur. Ayrıca Yatağan Kasabası halkı bıçak üretimi yapar. Bu kasaba halkının yaklaşık %50’si bıçak üretiminden geçimini sağlar. Aile işletmelerinde gerçekleştirilen üretimlerden genellikle bağ makası, köstebek tüfeği, bıçak, testere, kapan, çakı ve çekiç yapılır. Siz de bu ilçede kendinize ait bahçesi olan bir evde yaşamayı düşünürseniz Denizli Serinhisar kiralık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan kolayca göz atabilirsiniz. 

Serinhisar Kiralık Konut Bakanlara İçin İlçe Nüfusu

01 Şubat 2019 TÜİK raporuna göre ilçenin nüfusu 14.430 kişiden oluşur. Bu nüfusun %50,41’ini kadınlar ve %49,59 erkekler oluşturur. Bölgenin nüfusu cinsiyete göre eşit dağılım göstermiştir. Serinhisar’ın 2017 yıllına ait nüfusu ise 14.488’dir. Bir yıl içerisinde ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısında düşüş gözlenmiştir. İlçenin yıllık nüfus artış oranı -% 0,40’dır. Nüfus yoğunluğu 56’dır. İlçenin 1 belediyesi 11 mahallesi vardır. Serinhisar kiralık konut bakabileceğiniz mahalleler nüfuslarıyla beraber aşağıdaki gibidir. 

 • Yatağan Mahallesi 2.637,
 • Aşağı Mahallesi 2.344,
 • Yenice Mahallesi 2.295,
 • Pınarcık Mahallesi 2.119,
 • Şair Eşref Mahallesi 1.202,
 • Orta Mahallesi 930,
 • Kaya Mahallesi 783,
 • Cumhuriyet Mahallesi 724,
 • Kocapınar Mahallesi 583,
 • Yüreğil Mahallesi 556 ve 
 • Ayaz Mahallesi 257 kişiden oluşur. 

EmlakJet ev arayışlarınızdaki adımları kolaylaştırmak için burada. İsteklerinize ve kriterlerinize en çok uyan Denizli Serinhisar kiralık ev ilanlarına ve daha fazlasına listeleme sayfalarımız üzerinden dilediğiniz zaman bakabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Serinhisar Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.