/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Denizlicancel

Denizli Kiralık Ev

araması için 1,214 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Denizli Kiralık Konut Arayışındakilere İl Rehberi

Denizli kiralık konut tercih edecekler için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra, kent hakkında bilgi sahibi olacak ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Anadolu Yarımadasının güneybatısında yer alan Denizli ili, Ege Bölgesi’nin sınırları içerisinde yer almaktadır. Ege, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgeleri arasında bir geçit konumunda yer alan kent, her üç bölgede de toprağa sahiptir. Şehrin doğusunda Burdur ve Afyon, batısında Aydın ve Manisa, kuzeyinde Uşak ve güneyinde Muğla illeri yer almaktadır. Denizli ilinin yüzölçümü yaklaşık olarak 11.868 kilometrekaredir ve kent merkezi denizden 354 metre yukarıda kurulmuştur. Şehrin büyük çoğunluğunu kaplayan dağları, ovalar, platolar ve yaylalar takip etmektedir.

 

Denizli Kiralık Konut Arayanlar İçin Kentin İklimi ve Bitki Örtüsü

Denizli kiralık ev tercihinde bulunmadan hemen önce, kentin iklimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Üç bölgede de toprağı bulunan Denizli ili, farklı türden iklimlerin etkisi altındadır. Bir başka şekilde söylemek gerekirse, bölgede sadece Akdeniz iklimi görülmez. Kıyı kesimlerinden iç bölgelere gidildikçe, karasal iklim daha baskın hale gelir. Yazların sıcak ve kurak, kışların da ılık ve yağışlı geçtiği Denizli’ye en çok yağış Aralık, Ocak, Şubat ve Mart Aylarında yağmaktadır. c. Eğer Akdeniz iklimini seven ve güneşin tadını çıkarmak isteyen biri iseniz, Denizli kiralık daire arayışınızı kentin kıyıya yakın kesimlerinde yoğunlaştırmanızda yarar olabilir.  Ayrıca kentin dört bir yanı, Akdeniz iklimine özel maki ağaçları ile kaplıdır. Bölgedeki araziler, tarıma oldukça elverişlidir.

 

Denizli Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Bilgisi

2018 yılı TÜİK Adrese Dayalı Nüfus kayıt Sistemi verilerine göre, Denizli 19 ilçe, 68 belde ve 359 köyden oluşmaktadır. İki merkez ilçeden oluşan şehir, 2009 yılında büyükşehir statüsüne kavuşmuştur. Denizli’de kiralık evler çoğunlukla bu iki merkez ilçede yoğunlaşmaktadır. Ancak Denizli kiralık ev arayışı içerisinde olanlar, aşağıda yer verilen ilçelerden birinde yaşamayı da tercih edebilirler;

 

 • Acıpayam
 • Babadağ
 • Buldan
 • Çal
 • Çameli
 • Kale
 • Merkezefendi
 • Pamukkale
 • Sarayköy
 • Serinhisar 

 

İki merkez ilçede, modern kentleşme örneği olan toplu konutlar ve dairelere rastlanmaktadır. Bu sebeple eğer Denizli sahibinden kiralık müstakil ev arayışı içerisinde iseniz, Acıpayam, Serinhisar, Buldan gibi ilçelere bakmanız, arayışınızı kolaylaştırabilir.

 

Denizli Kiralık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, şehirde toplam 526.793 adet konut, 75.411 adet iş yeri bulunmaktadır. Kentte hane başına düşen kişi sayısı ise 3.23 olarak hesaplanmıştır. İldeki evlerin ortalama kullanım alanı 125 metrekare olup, metrekare başına düşen kira bedeli ise 7 Türk Lirası’dır. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, Denizli kiralık daire arayışında olanların yaklaşık 885 Türk Lirası ödemeleri gerekmektedir. Ancak kira bedelleri, evin lokasyonuna ve konut tipine göre değişiklik göstermektedir. Konut tipine göre ortalama kira bedelleri ise aşağıdaki gibidir:

 

 • 1+1, 45 metrekare kullanım alanına sahip daireler, 717 Türk Lirası
 • 2+1, 100 metrekare kullanım alanına sahip daireler, 735 Türk Lirası
 • 3+1, 150 metrekare kullanım alanına sahip daire, 918 Türk Lirası
 • 4+1, 200 metrekare kullanım alanına sahip daire, 1.364 Türk Lirası

 

Eğer Denizli Kiralık Konut tercihinizde kararlı iseniz, bölgedeki emlakçılardan birine danışabilir veya Denizli Bağbaşı kiralık daire gibi ilanların da yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

Emlakjet, emlak danışmanları için ‘P...

23 Ekim 2020

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

Emlak Sektörüne Değer Katacak Düzenle...

17 Ekim 2020

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Eylül Konut Satış İstatisti...

15 Ekim 2020

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

Emlakjet’te Emlak Danışmanlarının MYK...

9 Ekim 2020

Eminevim'den Yeni Kampanya

Eminevim'den Yeni Kampanya

8 Ekim 2020

Denizli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.