/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çilimlicancel

Düzce Çilimli Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Çilimli Kiralık Konut Arayanlar İçin Bilgiler 

Çilimli kiralık konut düşünen EmlakJet ziyaretçileri için ile hakkında bilinmesi gerekenleri derlediğimiz bu yazıyı oluşturduk. Çilimli, Düzce’nin bir ilçesidir. Bölge Orhan Gazi’nin komutanı Konuralp Bey tarafından fethedilmiştir. Bizans döneminde çıkarılan madenlerin işlendiği yer ve zamanının darphanesi olduğu için adı da buradan gelir. 1869’a kadar Göynük kasabasına bağlı köy iken Düzce kaza olunca bölgede Düzce’ye bağlanmıştır. Belediye teşkilatı 1957 yılında kurulmuştur. 1958’de nahiye olmuştur. 1990 senesinde de ilçe statüsüne getirilmiştir. 1999’da Düzce il olunca ilçe Düzce’ye bağlanmıştır. 

Çilimli Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçenin Coğrafyası

85 kilometrekareden oluşan bir arazi üzerinde yer alır. Düzce’nin en küçük ilçesidir. Deniz seviyesinden yüksekliği 184 metre dolaylarındadır. Güneye doğru inildikçe rakımı azalır. İlçenin kuzeyinde Akçakoca, doğu ve güneydoğusunda Düzce Merkez, güneyinde Gölyaka, batısında Gümüşova ve Cumayeri ilçeleri yer alır. Akdere Suyu ilçe merkezinden geçer. Ortalama yıllık sıcaklığı 13,7 derecedir. Yağış miktarı ortalaması metrekare başına 85 kg.’dir. Nemli ve bol yağışlı iklime sahiptir. Bitki örtüsü oldukça zengindir. İlçedeki ağaçların %58’i kayın, %5’i meşe, %30’u köknar ve geriye kalanını %5’ini kavak, dış budak, kızılağaç ve kestane ağaçları oluşturur. Bitki örtüsü çobanpüskülü, kekik, orman çileği, böğürtlen, nane, karayemiş, orman gülü, funda, sarmaşık, fındık ve çayır otlarından oluşur. Siz de bu ilçede yaşamayı düşünüyorsanız Çilimli kiralık müstakil ev ilanlarına listeleme sayfalarımızdan bakabilirsiniz. 

Çilimli Kiralık Konut Arayanlara İlçe Ekonomisi 

İlçe halkının ekonomisinde tarım ön plandadır. Nüfusun yaklaşık %80’i geçimini tarımdan sağlar. İlçede yetiştirilen başlıca ürünler; şeker pancarı, fındık, tütün, mısır ve çeltiktir. Bu ürünlerin en başında fındık ve tütün yetiştiriciliği gelir. Fındık ilçe ziraatının temelini teşkil eder. İlçe arazisinin 2.219 hektarı tarla, 195 hektarı mera ve çayır, 3.816 hektarı bağ/bahçe, 387 hektarı ormanlık, 190 hektarı iskan ve 215 hektarı tarıma uygun olmayan alanlardır. Yani arazilerin %86’sı tarıma elverişli, %3’ü iskan, %2’si mera ve çayır, %3’ü elverişsiz ve %6’sı ormanlık alanlardır. Bölgenin yaklaşık %54’ü bağ/bahçe ve fındık arazisidir. Bölgede fındık kırma fabrikaları da mevcuttur. Sunta ve tekstil fabrikaları gibi diğer fabrikalar da ilçe ekonomisine katkı sağlar. Hayvancılıkta ise en çok büyükbaş ardından küçükbaş, kümes hayvancılığı ve arıcılık yapılır. 

Çilimli Kiralık Konut Arayabileceğiniz Mahalleleri

Çilimli ilçesinin toplamda 1 belediye, 7 mahalle ve 20 köyü vardır. İlçenin ev bakabileceğiniz köyleri; Hızardere Köyü, Dikmeli Köyü, Sarımeşe Köyü, Alacamescit Köyü, Yenivakıf Köyü, İshaklar Köyü, Bıçkıbaşı Köyü, Yukarıkaraköy Köyü, Kuşoğlu Köyü, Çalılık Köyü, Yeniköy Köyü, Kırkharman Köyü, Döngelli Köyü, Tepeköy Köyü, Kiraztarla Köyü, Esenli Köyü, Söğütlü Köyü, Karaçörtlen Köyü, Pırpır Köyü ve Kafyayla Köyüdür. Düzce Çilimli kiralık ev bakabileceğiniz mahalleler ise; 

  • Yeşiltepe Mahallesi,
  • Arabacı Mahallesi,
  • Ulucami Mahallesi,
  • Şerefiye Mahallesi,
  • Topçular Mahallesi,
  • Mahirağa Mahallesi ve 
  • Yeşil Mahallesidir. 

Çilimli Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede 7.207 adet konut ve 714 adet işyeri vardır. Konut başına 2,47 kişi denk gelir. İlçedeki kiralık konutların ortalama büyüklükleri 70 metrekareden oluşur. Çilimli kiralık konut fiyatları ortalama 359 TL olarak karşımıza çıkar. Metrekare başında düşen birim kira bedeli 5 TL’dir. 

Siz de bütçenizi oluşturduysanız ilgili ilanlara EmlakJet üzerinden kolayca göz atabilirsiniz. Bütçenize uygun ve isteklerinizi karşılayan emlakçıdan ya da sahibinden kiralık ev Düzce Çilimli ilanlarına ve daha fazlasına sitemizden ulaşabilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Çilimli Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.