/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Cumayericancel

Düzce Cumayeri Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Cumayeri Kiralık Konut Arayışında Olanlar İçin İlçe Hakkında Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Cumayeri kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası  hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Cumayeri, Düzce’nin kuzeybatısında yer alan en az nüfusa sahip ilçesidir. 1987 yılında Gümüşova beldesiyle birleşerek Cumaova adı altında ilçe olmuşur. Cumayeri, 1993 yılında Gümüşova’dan ayrılmış ve müstakil ilçe statüsü kazanmıştır. 1991 yılında il olan Düzce2ye bağlanmıştır. Cumayeri ilçesi Batı Karadeniz dağlarının sahile paralel olarak uzanan şeridin sınırlarını oluşturmaktadır. İlçe topraklarının 5.619 hektarı fındık bahçeleri, 214 hektarı tarla arazisi, 163 hektarı mera arazisi, 3.520’si ormanlık saha ve 200’ü de başka arazileri teşkil eder. İlçe ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Sanayi fazla gelişmemiş, ancak ilçe merkezinde yer alan küçük tamir atölyeleri bulunur. Fındık üretimi oldukça yaygındır. Cumayeri kiralık ev düşünenler için çevresinde bulunan diğer yerleşim bölgeleri şunlardır;

  • Kuzeyinde Akçakoca ilçesi,
  • Güneyinde Gümüşova ilçesi,
  • Batısında Sakarya ili,
  • Doğusunda Çilimli ilçesi ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 14.895’tir. Bu sayının yüzde 49,41’i kadın, yüzde 50,59’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.011 kilometrekare, rakımı ise 130 metredir. 

Cumayeri Kiralık Konut Arayanlara Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Düzce’nin Cumayeri ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 105 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 4 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 6 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 492 TL’dir. 

Cumayeri ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 5 mahalle bulunuyor. Bunlar; Çevrik Mahallesi, Mehmet Akif Mahallesi, Yeni Mahallesi, Orta Mahallesi, Yaka Mahallesidir. En fazla tercih edilen mahallelerden biri olan Cumayeri Çevrik Mahallesi kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Cumayeri Kiralık Konut Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Cumayeri ilçesinde bulunan kiralık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

  • 2+1 98 metrekarelik dairenin ortalama  kiralama ücreti 493 TL,
  • 3+1 140 metrekarelik dairenin ortalama kiralama ücreti 623 TL,

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden Düzce Cumayeri Orta Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Cumayeri Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.