/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gölyakacancel

Düzce Gölyaka Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Gölkaya Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gölyaka kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan günler süren araştırmalara sona erdiriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasasını hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Gölkaya Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Düzce ilinin önemli ilçelerinden biri olan Gölyaka ilçesine ilk yerleşen uygarlığın Proto Hititleri olduğu bilgisine ulaşılmaktadır. Binlerce yıl Hitit hakimiyetinde kalan bölge, uygarlığın zayıf düşmesi sonrasında sırasıyla, Frik, Lidya, Roma ve Bizan uygarlıklarının hakimiyeti altına girmiştir. Sonraki dönemlerde Büyük Selçukluların hakimiyetine giren bölge 1337 yılında Osmanlı Devleti egemenliği altına girmiştir. İlçe Cumhuriyet sonrası dönemde İmamlar Köyü iken 1955 yılında Düzce iline bağlı bir nahiye yapılmıştır. 1962 yılında içerisindeki gölden dolayı Gölyaka ismini alan ilçe bir bucak merkezi iken 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Gölkaya kiralık konut arayan kişiler ilçe tarihsel süreci ile yakından ilgilenmektedir. İlçe hakkında araştırma yapan kişiler ilçenin geçmiş dönemlerde Bolu iline bağlı bir ilçe olup 199 yılı sonrasında Düzce iline bağlandığı bilgisine ulaşmaktadırlar.

Gölkaya Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Düzce Gölkaya kiralık konut arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler.Tarım arazileri bakımından oldukça zengin olan ilçede yer alan tarımsal arazilerde meyve ve sebze yetiştiriciliği yapılmaktadır. Özellikle fındık yetiştiriciliğinin yoğun olarak yapıldığı ilçede ormanlık araziler de oldukça fazladır. Bölge halkı geçimini fındık üreticiliği ve ormancılık yaparak sağlamaktadırlar.

Gölkaya Kiralık Konut Arayanlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 353’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,30’unu (10 bin 237) erkek, yüzde 49,70’ini (10 bin 116) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gölkaya kiralık daire arayışında olan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 21 adet köy bulunmaktadır. Gölkaya kiralık konut tercih edebileceğiniz mahalle ve köyler: Açma Mahallesi Cumakırı Mahallesi Esen Mahallesi Fatih Mahallesi İmamlar Mahallesi Kuyudüzü Mahallesi Kültür Mahallesi Yazıpınar Mahallesi Yeni Mahallesi Yeşil Mahallesi, Açma Köyü, Aksu Köyü, Bakacak Köyü, Bekiroğlu Köyü, Çamlıbel Köyü, Çay Köyü, Değirmentepe Köyü, Güzeldere Köyü, Hacısüleymanbey Köyü, Hacıyakup Köyü, Hamamüstü Köyü, İçmeler Köyü, Kemeryanı Köyü, Muhapdede Köyü, Saçmalıpınar Köyü, Sarıdere Köyü, Taşlık Köyü, Yazlık Köyü, Yeşilov Köyü Yunusefendi Köyü ve Zekeriya Köyü’dür.

Sizler de kiralık daire tercihinizi Düzce Gölkaya ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Düzce Gölyaka’da uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Gölyaka Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.