/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Düzcecancel

Düzce Kiralık Ev

araması için 137 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Düzce Kiralık Konut Tercih Edecekler İçin Kent Rehberi

Düzce kiralık konut arayışı içerisinde olanlar için, Düzce hakkında birçok önemli bilgiye yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. Kentin nüfusundan emlak piyasasına kadar birçok farklı konuya değindiğimiz yazıyı okuduktan sonra, kafanızdaki soru işaretlerin birer birer yok olduğunu göreceksiniz. Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Düzce ili, Ankara-İstanbul karayolunun yakınlarında kurulmuştur.

 

Kent, 3.641 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. Düzce’nin denizden yüksekliği 140 metredir. Denizden yüksekliği çok fazla olmayan Düzce, Batı Karadeniz’in doğal ve kültürel güzelliklere sahip en önemli kentlerinden biridir. Şehir, doğu ve güneyde bolu, batıda Sakarya, kuzeyde Zonguldak illeri ile komşudur. Ayrıca kentin kuzey yakası, Karadeniz ile çevrilidir. Adından da anlaşılacağı üzere, düz bir ova üzerine kurulmuş olan kentte, yoğun bir şekilde tarım yapılmaktadır.

 

Düzce Kiralık Konut Arayanlara Kentin Coğrafyası

Düzce kiralık daire tercihinde bulunmadan önce, kentin doğası hakkında bilgi sahibi olmanız yararınıza olacaktır. Karadeniz ikliminin halim olduğu şehirde, Marmara ikliminin etkileri de hissedilmektedir. Kentteki en soğuk ay Ocak, en sıcak ay ise Temmuzdur. Yıllık yağış miktarı ise 817 mm ve dolaylarındadır. Kış ve sonbahar ayları genellikle yağışlı geçer. En yağışlı mevsimi kış, en kurak mevsimi ise yazdır. Kar yağışlı gün sayısı ise bir hayli azdır. Ormanların geniş yer kapladığı Düzce’de, bolca kayın, gürgen, kestane, çınar, meşe ve dişbudak ağaçları bulunmaktadır. İğne yapraklı ağaçlar olan köknar, sarıçam ve karaçama ise, yüksek yerlerde rastlanılmaktadır. Temiz havası ve doğal güzellikleri ile Düzce, yerel halkın ilgisini çekmektedir. Düzcede kiralık ev seçiminde bulunmuş olanlar, kentin tüm bu doğal güzellikleri ile yaşama şansına sahip olacaklardır.

 

Düzce Kiralık Konut Düşünenler İçin İlçe Bilgisi

1 Şubat 2019 TÜİK Verilerine göre Düzce, merkez ilçesi ile birlikte 8 ilçe, 10 belediye, bu belediyelere bağlı 115 mahalle ve 278 köyden oluşmaktadır. Bahsi geçen tüm yerleşim yerlerinde toplam 387.844 kişi yaşamını sürdürmektedir. Kilometrekareye 156 kişinin düştüğü Düzce’nin merkezinde, nüfus yoğunluğu çok daha fazladır. Nüfus artışının en hızlı olduğu yer Yığılca ilçesi iken, en düşük olduğu yer Gölyaka’dır. Düzce kiralık ev arayışı aktif bir şekilde devam edenler aşağıdaki ilçelerden birini tercih edebilirler:

 

 • Akçakoca
 • Cumayeri
 • Çilimli
 • Gölyaka
 • Gümüşova
 • Kaynaşlı
 • Merkez
 • Yığılca

 

Düzce kiralık müstakil ev düşünenlerin merkez ilçelerden ziyade, diğer semtlere yönelmesi gerekebilir. Düzce Kiralık Konut arayışında modern bir ev hayali kuranlar ise merkez ilçeye yoğunlaşmalıdırlar. Merkezde yer alan bu daireler, her türlü ihtiyacı karşılamaya yönelik olarak yapılmıştır. Örneğin şehre kısa bir süreliğine gelenler, otel veya pansiyon kiralamak yerine daha rahat olması açısından evi tercih edebilirler. Bu tür misafirler düzce kiralık ev günlük arayışlarını merkezde yaptıkları takdirde, kendilerine uygun evi bulacaklardır.  

 

Düzce Kiralık Konut Arayanlar için Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, 178.391 adet konutun, 26.402 adet iş yerinin bulunduğu Düzce’de hane başına düşen kişi sayısı 2,36 olarak hesaplanmıştır. Bölgede yer alan evlerin ortalama kullanım alanı 110 metrekare ve civarındadır. Ortalama birim kira ise 6 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Kısacası Düzce kiralık konut tercihinde bulunacakların bütçelerini en 701 Türk Lirası kira bedeli ödeyecek gibi ayarlamaları gerekmektedir.  Ancak, istenilen konut tipinin ve bu konutun bulunduğu muhitin, emlak fiyatlarını arttırabileceği de unutulmamalıdır. Konut tipine göre, kira bedelleri ise şu şekildedir:

 

 • 1+1, 60 metrekare kullanım alanına sahip daireler 641 Türk Lirası
 • 2+1, 100 metrekare kullanım alanına sahip daireler 693 Türk Lirası
 • 3+1, 125 metrekare kullanım alanına sahip daireler 724 Türk Lirası
 • 4+1, 176 metrekare kullanım alanına sahip daireler 1067 Türk Lirası

 

Eğer emlakçıdan ya da sahibinden Düzce kiralık konut arayışınızı mutlu sonla bitirmek için, size en yakın emlakçıya danışabilir veya EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan ilanlara göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Düzce Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.