/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havsacancel
Edirnecancel

Edirne Havsa Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Havsa Kiralık Konut Düşünenlere Tercih Rehberi

Havsa kiralık konut düşünenler için hazırladığımız bu yazının sonunda ilçe hakkında tüm önemli bilgilere ulaşmış olacaksınız. Sizi hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaştıracak bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerinden ve ikliminden, ikinci bölümünde kısaca tarihinden ve son bölümünde ise ilçenin demografik durumu ile mahallelerinden söz edeceğiz. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Havsa, ülkemizin en gelişmiş illerinden biri olan Edirne’ye bağlı dokuz yerleşim biriminden biridir. Edirne ili, Marmara Bölgesi’nin batı hattında yer almaktadır. Edirne’nin kuzey yarısı üzerine kurulmuş olan ilçe, kentin en kalabalık beşinci yerleşim birimidir. Semtte yaşayanların sayısı kent nüfusunun %4.60’ına ev sahipliği yapmaktadır. 

Havsa Kiralık Konut Bakanlara Semtin Coğrafyası 

Havsa kiralık daire tercih etmeyi planlayanlar için derlediğimiz bu yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değineceğiz. Havsa, Edirne’nin kuzey hattında konumlanmış olan bir ilçedir ve Konya Yaylası üzerinde bulunmaktadır. Semt, doğusunda Kırklareli, batısında Edirne’nin Merkez ilçesi, kuzeyinde Süloğlu ve güneyinde Uzunköprü semtleri ile komşu vaziyettedir.  Ovalık bir arazi üzerine konumlanmış Havsa ilçesinde dağ yoktur. Bu sebeple ilçenin denizden yüksekliği, bir başka deyişle rakımı 26 metredir. İlçe, 431 kilometrekaelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin en az yükseltiye shaip olan yerleri Doğruk Tepe’dir. Vadilarin derinliği azdır ve bölgeden geçen Ergene Irmağı ve kolları, ilçeye can suyunu getirmektedir. Semtte yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve karlıdır. 

Havsa Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Kısa Tarihi

Bir bölgede emlak satın almadan önce o ilçenin tarihi hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Yaşamayı düşündüğünüz bölge ile olan bağlarınızı kuvvetlendirir. Havsa kiralık ev arayanlar için de benzer bir durum geçerli olduğundan, yazının bu bölümünde semtin tarihinden söz edeceğiz. İlçede bilinen ilk yerleşim milattan önce iki yüzlü yıllarda gerçekleşmiştir Bölgede ilk yaşayan uygarlık Antik Romalılar’dır. Roma İmparatorluğu’nun ikiye ayrılması ile bölgeye Bizanslılar hakim olmuştur. İlçeye, 1071 yılından sonra Türkler yerleşmiştir. 1331 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş döneminde I. Murat tarafından semt fethedilmiştir. Bölgeye gelen Osmanlılar ilçeye “Hosa” ismi vermiştir. Edirne’nin başkent olduğu dönemde padişahlar burada ikamet etmiştir. 

Havsa Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçenin Demografik Durumu 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 18.947 kişiye ulaşmıştır. İlçede yaşamını sürdürenlerin %50.32’si erkek, geriye kalan %49.68’i ise kadındır. İlçe nüfusu 2007-2017 yılları arasında azalmıştır. Daha sonra küçük bir artış meydana gelmiştir. Bölge popülasyonun artış hızı 2018 yılı itibari ile %0.35’tir. İlçe altı mahalle ve on dört köyden meydana gelmiştir. Köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Edirne Havsa kiralık daire arayanlar aşağıda sıralanmış olan yerleşim birimlerinden bir ya da birkaçını seçerek, araştırmalarını yoğunlaştırabilirler:

  • Cumhuriyet Mahallesi 
  • Yeni Mahalle
  • Hacı Gazi Mahallesi
  • Varoş Mahallesi
  • Hacı İsa Mahallesi
  • Helvacı Mahallesi

Eğer Havsa kiralık konut konut tercihinizden eminseniz ve harekete geçmek isterseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Havsa kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.