/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Keşancancel

Edirne Keşan Kiralık Ev

araması için 65 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Keşan Kiralık Daire Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Keşan kiralık daire arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Keşan, Marmara Bölgesinin Trakya kesiminde yer alan Edirne ilinin merkezinden sonra en fazla nüfusa sahip olan 2. Büyük ilçesidir. Trakya’nın Çorlu, Tekirdağ, Çerkezköy ve Edirne’den sonraki en büyük 5. Yerleşim bölgesidir. İlçenin tarihi M.Ö. 30. Yüzyıldan itibaren Luvi ve Traklarla başlayan uzun bir geçmişe dayalıdır. Eski Yunan, Pers, Makedonya, Roma, Bizans İmparatorlukları ve 14. Yüzyılın ikinci yarısından sonra da Osmanlı İmparatorluğunun hakimiyeti altına girmiştir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İsmi ise Trakya’nın güneyine yoğun olarak yerleştirilen yörüklerin ismi olan ‘Topkeşan’ yörüklerinden gelir. Zamanla kısalarak Keşan olarak kullanılmaya başlanmıştır. 

Keşan Kiralık Daire Arayanlar İçin İlçenin Bölge Bilgileri

Saros sahil şeridi ve burada yer alan Erikli, Mediciye, Enez, Gökçetepe, Yayla gibi sayfiye yerleri deniz, orman ve piknik tipi yaz turizmi merkezleridir. Temiz denizi ve yakınlığı ile Keşan yaz turizminde yoğun bir ilgi görür. Keşan ucuz kiralık evler düşünenler için çevresinde bulunan diğer yerleşim yerleri ise şöyledir;

  • Kuzeyinde İpsala ve Uzunköprü ilçeleri,
  • Güneyinde Marmara Denizi ve Çanakkale’nin Gelibolu, Tekirdağ’ın Şarköy ilçeleri,
  • Batısında Enez ve İpsala ilçeleri,
  • Doğusunda Tekirdağ’ın Malkara ilçesi ile çevrilidir. 

Keşan Kiralık Daire Piyasa Bilgileri

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 84.442’dir. Bu sayının yüzde 48,49’u kadın, yüzde 51,51’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.187 kilometrekare, rakımı ise 150 metredir. Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

  • Konutun ortalama yaşam alanı 105 metrekare,
  • Metrekare birim kira ücreti en az; 6 TL,
  • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 9 TL,
  • Ortalama konut kira fiyatı; 989 TL’dir. 

İpsala ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 17 mahalle bulunuyor. Bunlar; Yenimescit Mahallesi, Yeni Mahallesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi, Atatürk Mahallesi, İspat Cami Mahallesi, Beykent Mahallesi, Aydoğan Mahallesi, İnönü Mahallesi, Büyük Cami Mahallesi, İstasyon Mahallesi, İzzetiye Mahallesi, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Yukarı Zaferiye Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Paşayiğit Mahallesidir. En fazla tercih edilen mahallelerden biri olan Keşan Aşağı Zaferiye kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

Ev almak için doğru zaman; konut fiya...

29 Kasım 2021

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

Türkiye’deki yabancı yatırımının yüzd...

25 Kasım 2021

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

İnşaat Sektörü Güven Endeksi kasım ay...

25 Kasım 2021

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

Yükselen Fiyatlara Rağmen Gayrimenkul...

22 Kasım 2021

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

Elon Musk sahip olduğu son evi sattı!

19 Kasım 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.