/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Uzunköprücancel
Edirnecancel

Edirne Uzunköprü Kiralık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Uzunköprü Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Uzunköprü kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Uzunköprü, dünyanın en uzun taş köprüsünden ismini almış, bağlı olduğu il Edirne’nin Merkezinden sonra en büyük ikinci ilçesidir. Türkiye’yi Balkanlar ve Avrupa’ya bağlayan geçiş yolu üzerinde stratejik olarak önemli bir sınır kenti olan Uzunköprü, kapladığı alan bakımından Edirne’nin en büyük ilçesidir. Uzunköprü ilçesinin tarihi Neolitik Çağ’a kadar uzanmaktadır. M.Ö. 8000-5500 yıllarından kalma olarak düşünülen kalıntılara kentin güney kesimdeki köylerinde rastlanılmıştır. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. Osmanlı döneminde Sultan 2. Murat tarafından Ergene Şehri adı ile kurulmuştur. Köprünün yapılması da aynı döneme aittir. Kanuni dönemine kadar bu adla anılmıştır. 1922 yılında işgalden kurtuluş sonrasında ilçenin ismi Uzunköprü olan özgün adına kavuşmuştur. Uzunköprü kiralık ev düşünenler için çevresindeki diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Edirne Merkez ve Havsa ilçeleri,
 • Güneyinde Keşan, İpsala ve Tekirdağ ili,
 • Batısında Meriç ilçesi ile Yunanistan,
 • Doğusunda Kırklareli ve Tekirdağ illeri ile çevrilidir. 

2019 yılı TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı 61.485’tir.  Bu sayının yüzde 49,81’i  kadın, yüzde 50,19’u erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 1.215 kilometrekare, rakımı ise 10 metredir. 

Uzunköprü Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 102 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti en az; 5 TL,
 • Metrekare birim kira ücreti en fazla; 14 TL,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 769 TL’dir. 

Uzunköprü ilçesinde ev kiralayabileceğiniz toplam 19 mahalle bulunuyor. Bunlar; Cumhuriyet Mahallesi, Çöpköy Mahallesi, Büyük Şehsuvarbey Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Mescit Mahallesi, Aşçıoğlu Mahallesi, Habib Hoca Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi, Muradiye Mahallesi, Halise Hatun Mahallesi, Kavak Mahallesi, Muradiye Cami Mahallesi, Rızaefendi Mahallesi, Okullar Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Balaban Mahallesi, Küçük Şehsuvarbey Mahallesi, Yeniköy Mahallesidir. En fazla tercih edilen ilanlardan biri olan Uzunköprü günlük kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Uzunköprü Kiralık Konut Fiyatları

Emlakjet Bölge Raporu verilerine göre Uzunköprü’de bulunan kiralık evlerin ortalama fiyatları şu şekilde hesaplanmıştır;

 • 1+1 60 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 724 TL,
 • 2+1 90 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 753 TL,
 • 3+1 130 metrekarelik dairenin ortalama kira ücreti 807 TL’dir.

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Uzunköprü Bey Mahallesi kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.