/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Edirnecancel

Edirne Kiralık Ev

araması için 379 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Edirne Kiralık Konut Arayanlara İl Rehberi

Edirne kiralık konut arayanlar için Edirne hakkında sizlere faydalı olabilecek bilgileri sizler için derledik. Siz de İl’in özelliklerini bilerek daha kolay karar verebilirsiniz. Marmara Bölgesi’nin Trakya kesiminde, Tunca, Meriç ve Arda ırmaklarının kesiştiği noktada konumlanan, Yunanistan-Bulgaristan sınırında yer alan Edirne’nin son verilerine göre nüfusu 406 bin 855’dir. İl’in Yunanistan’a uzaklığı 7 kilometre iken Bulguaristan’a 17 kilometre mesafededir. İklimine baktığımızda karasal iklimin egemen olduğunu görüyoruz. Etrafı Ege ve Marmara Deniziyle çevrili olan Edirne bu yüzden farklı iklimsel özellikler gösterirler.  Bölgede yazlar sıcak ve kurak geçerken kışlar soğuk ve yağışlı geçer. Yıllık ortalama sıcaklığı 41 dereceye kadar çıkan bölgenin verimli tarım arazilerine sahiptir. İl’in komşuları arasında;

 

 • Doğuda Kırklareli ve Tekirdağ
 • Batıda Yunanistan
 • Kuzeyde Bulgaristan
 • Güneyde Çanakkale ve Ege Denizi yer alıyor.
 • Edirne Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

 

Edirne merkez kadar Edirne ilçeleri de nüfus yoğunluğu bakımından önemli bir yerdedir ve yerleşim yüksektir. Edirne merkez ilçesinde 180 bin kişi yaşamaktadır. Merkezde yer alan Edirne Kaleiçi kiralık daire seçenekleri dikkatinizi çekebilir. 9 ilçesi olan Edirne’nin 94 mahallesi, 254 de köyü vardır. Edirne ilçeleri arasında; Uzunköprü, Merkez, Enez, Havsa, Keşan, Lalapaşa, İpsala, Meriç ve Süloğlu bulunuyor.

 

Edirne Kiralık Konut Arayanlara Ekonomik Rehber

Edirne ekonomisine baktığımızda çok çeşitli olduğunu görüyoruz. Yüzde 80 oranında tarım toprakları bulunan Edirne’nin tarımdan geçim sağlanması yüksektir. Bunun yanında orman alanları yüksek olan ormancılık, balıkçılık, avcılık gibi meslekler vardır.  Ekonomik gelişmişlik açısından baktığımızda Türkiye’de 12. Sırada yer alan Edirne sanayisine baktığımızda ülke ekonomisine büyük katkılar sağlıyor.  Büyük sanayi kuruluşları bölgede konumlanmıştır. Hayvancılık alanında da gelişmiş olan bölgenin mera ve çayırları verimlidir. Tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyenlerin arayışı genellikle Edirne kiralık müstakil evler oluyor. Süt ürünleri üretimi de yapılırken Edirne peyniri meşhurdur. Edirne kiralık konut arayışı olanlar için bölgede ekonomik imkanlar yüksektir. Yetiştirilen tarım ürünlerine baktığımızda ise;

 

 • Tahıl
 • Buğday
 • Üzüm
 • Karpuz
 • Kızılcık
 • Badem
 • Pirinç
 • Domates
 • Patlıcan yer alıyor.

 

Edirne’de Kiralık Konut Arayanlara Ulaşım Rehberi

İl’in ulaşımı da Edirne kiralık konut arayanlar için önemli olacaktır. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan sınır kapısı olan Edirne çok önemli ve uğrak yeridir. Kara ve demiryolları açısından odak noktadır. Türkiye’nin 3 sınır kapısı Edirne’de yer alır. Sınır kapılarına giden karayolları da Edirne’den geçiyor. İpsala Sınır Kapısı’na gitme isteyen biri Silivri-Tekirdağ-Malkara-Keşan ve İpsala güzergahını takip etmelidir. Yol yatırımları yoğunlukta olan bölgede Kapıkule sınır kapısından İstanbul- Sofya-Venedik-Paris, İstanbul-Sofya-Belgrad-Zagreb-Viyana seferleri gerçekleşir. Öte yandan Edirne-İstanbul güzergahı da oldukça düzgündür ve oldukça yoğundur... Kiralık daire açısından elbette ulaşım akslarının yoğun olduğu bölgeler ve semtler tercih ediliyor. Bunlardan biri olan Edirne Kıyık kiralık daireler emlakjet.com’da sizleri bekliyor.

 

Edirne Kiralık Konut Arayanlara Fiyat Rehberi

Son olarak kiralık daire arayışınızda Edirne kira piyasası hakkında bilgi vermek istedik. Çünkü kiralık daire bakarken bölgenin kira piyasasını bilmek ve bir gayrimenkul uzmanından yardım almak da faydalı olacaktır. Ayrıca dairenin özelliklerini, malzeme kalitesini, tesisatını, oturma iznini vs. İyi öğrenmeniz gerekir. Daha önce oluşmuş ya da oluşabilecek riskli durumları analiz etmek de alınacak önlemler açısından önemlidir. Edirne’de ortalama 90 m2 bir alanda ortalama birim kirası 10 TL iken ortalama konut kirası 864 TL’den başladığını görüyoruz. Siz de Edirne kiralık konut için hemen emlakçıdan ya da Edirne Ayşekadın kiralık daire sahibinden seçeneklerini inceleyebilir, emlakjet.com aracılığıyla en doğru kararı verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Edirne Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.