/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Palucancel

Elazığ Palu Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Palu Kiralık Konut Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

EmlakJet ev arayışlarını oldukça hızlandırıyor. Çeşitli ev ilanlarıyla da seçeneklerinizi arttırıyor. Palu kiralık konut arayışlarınızda da ilçedeki ilanları inceleyebilir ve bölge hakkında bilmediklerinizi öğrenebilirsiniz. Palu, Elazığ’ın ilçelerinden bir tanesidir. Bölgenin tarihi M.Ö. yıllara dayanır. İlçede yerleşmiş en eski kavimler Hititler, Hurriler ve Urartulardır. Bu dönemlerde bölgeye Sebitaruas adı verilmiştir. Aynı zamanda bölge Sophene Krallığının başkenti olmuştur. Bu krallıktan kalan en önemli eser Şemşat Kalesidir. Bu kale Örencik Köyü yakınlarında bulunur. Bölge Romalıların, Bizanslıların ve Arapların da hakimiyet alanına girmiştir. Malazgirt Zaferi sonrasında bölge Türk hakimiyetine geçmiştir. Selçuklulardan sonra da Osmanlı topraklına katılmıştır. Çaldıran Savaşı sonrasında Yavuz Sultan Selim tarafından bölge komutanlarından Karacimşit Bey emrine tımar edilmiştir. 

Palu Kiralık Konut Bakanlar İçin İlçenin Coğrafyası 

İlçe topraklarının büyük çoğunluğu dağlık ve engebelidir. İlçenin alanı Murat Nehri yakınlarındaki düzlüklerden ve Akdağlardan oluşur. İlçenin yüzölçümü 730 kilometrekaredir. Bu yüzölçümünün %10’u ova, %70'i dağlık, % 3,1’i yayla ve %24’ü dalgalıdır. Deniz seviyesinden ortalama yükseltisi 871 metredir. En yüksek noktası Akdağlardır (2500 metre). İlçenin kuzey ve kuzeybatısında Kovancılar, batısında Elazığ Merkez, güneyinde Alakaya ve Arıcak ilçeleri, doğusunda Bingöl ili yer alır. İlçe topraklarından Murat Nehri geçer. Nehrin vadisi sarp ve diktir. Bölgede karasal iklim tipi hüküm sürer. Ortalama yıllık sıcaklığı 13 derece civarlarındadır. En çok yağış bahar aylarında görülür. Yağış miktarı yıllık 430 m³'tür. Keban Barajının inşa edilmesinden sonra bölge ikliminde ılımanlaşma yaşanmıştır. İlçede ormanlık alanlara fazla rastlanılmaz. Bölgede 615 hektar bozuk baltalı orman yer alır. 

Palu Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Mahalleleri 

İlçenin 37 köy ve 14 mahallesi vardır. İlçenin köyleri; Küçükçaltı Köyü, Andılar Köyü, Yeşilbayır Köyü, Örencik Köyü, Kayaönü Köyü, Akyürek Köyü, Seydili Köyü, Bölükelma Köyü, Karataş Köyü, Arındık Köyü, Gümüşkaynak Köyü, Karasalkım Köyü, Damlapınar Köyü, Umutkaya Köyü, Atik Köyü, Karacabağ Köyü, Büyükçaltı Köyü, Akbulut Köyü, Güllüce Köyü, Yarımtepe Köyü, Baltaşı Köyü, Keklikdere Köyü, Gümeçbağlar Köyü, Üçdeğirmenler Köyü, Altınölçek Köyü, Köklüce Köyü, Beydoğan Köyü, Tarhana Köyü, Hasbey Köyü, Bozçanak Köyü, Kırkbulak Köyü, Gemtepe Köyü, Kayahisar Köyü, Burgudere Köyü, Gökdere Köyü, Örgülü Köyü ve Kasıl Köyüdür. Palu satılık ev bakabileceğiniz mahalleleri ise; 

 • Aşağı Mahallesi,
 • Yenimahalle Mahallesi,
 • Karşıbahçeler Mahallesi,
 • Cumhuriyet Mahallesi,
 • Numune Mahallesi,
 • Esentepe Mahallesi,
 • Karşıyaka Mahallesi,
 • Güney Mahallesi,
 • Kalekent Mahallesi,
 • Çarşı Mahallesi,
 • Kültür Mahallesi,
 • İstasyon Mahallesi,
 • Girne Mahallesi ve 
 • Yukarı Palu Mahallesidir. 

Palu Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu 

2019 yılında yayınlanan TÜİK raporuna göre ilçendeki nüfus sayısı 23.834’dür. Bu nüfusun %48,85’i (11.643) kadınlardan ve %51,15’i (12.191) erkeklerden oluşur. Bir yıl önceki nüfusu ise 18.680’dir. Bir senede bölgedeki nüfusta bir artış görülmüştür. Nüfusun artış oranı 27,59’dur. Kilometrekareye denk gelen kişi sayısı yani nüfus yoğunluğu 33’tür. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre Palu kiralık konut bakanlara için ilçedeki konutların toplam sayısı 8.073’dür. İşyeri sayısı 606’dır. Konut başına denk düşen hane halkı sayısı ise 2,83’dir. 

Ev arayışlarınız devam ediyor ise ilgili ilanlara EmlakJet üzerinden hızlıca göz atabilirsiniz. Palu kiralık daire sahibinden ya da emlakçıdan seçenekler ile sizleri bekliyor. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Palu Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.