/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Elazığcancel

Elazığ Kiralık Ev

araması için 226 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Elazığ Kiralık Konut Arayanlara İl Rehberi

Elazığ kiralık konut arayanlar için sizlere faydalı olabilecek bilgileri derledik. Şüphesiz kiralık daire ararken dikkat etmeniz gereken kriterler mevcut. Bu da arayışınızda ve karar verme aşamanızda size fayda sağlayacaktır. Elazığ Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü’nde yer alan ve  810 bin 525 kişinin yaşadığı bir il olarak karşımıza çıkıyor. Güneybatıda konumlanan Elazığ’ın 11 ilçesi, 537 köy, 709 mezra yerleşmesi bulunuyor. Deniz seviyesinden bin 67 metre yüksekliği bulunan Elazığ için baraj bölgesi de diyebiliriz. Baraj göllerinin yüzde 9’u İl’de bulunmaktadır. Elazığ’ın komşuları arasında ise;

 

 • Tunceli
 • Diyarbakır
 • Malatya
 • Bingöl yer alıyor.

 

Elazığ Kiralık Konut Arayanlara Coğrafi Bilgiler

Elazığ’da tipik karasal iklim görülür fakat kış ayları biraz daha yumuşak geçer. Diğer çevre illere göre yükseltisi az olan İl’de biraz daha ılıman geçen kış ayları olurken ortalama yıllık sıcaklık oranının 12 dereceye kadar çıktığını görüyoruz. Malatya’da da yüksek sıcaklık oranları görülür ve bu iki İl’de yaşam şartlarının da daha kolay olduğunu görüyoruz. Donlu gün sayısının az olduğu Elazığ’da tarım ve hayvancılık daha çok gelişmiştir ve verimli tarım arazilerinin sayısı da yüksektir.

 

Elazığ kiralık daire arayanlar için yaşayacağınız İl’in iklim koşulları da çok önemli olurken bölgenin geçim kaynaklarını bilmek de işinize yarayacaktır. Bölgede barajın olması da tarımsal verimliliği artırmıştır. Elazığ kiralık konut arayanlar için yetiştirilen ürünlerin başlarında; Pancar, pamuk ve hububat ürünleri geliyor. Bölgede sanayi ve hizmet sektörleri geliştiği gibi kümes hayvancılığı, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, arıcılık, yem bitkileri, sebze-meyve üretimi yapılmaktadır.

 

Elazığ Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Elazığ’daki ilçeler hakkında da bilgi sahibi olmak kiralık daire arayışınızda sizlere yardımcı olacaktır. Elazığ ilçelerinde de merkez kadar yerleşim yoğunluğu yüksektir. 11 ilçesi bulunan Elazığ ilçeleri şu şekilde;

 

 • Sivrice
 • Baskil
 • Karakoça
 • Keban
 • Ağın
 • Kovancılar
 • Maden
 • Arıcak
 • Merkez
 • Palu
 • Alacakaya

 

En çok nüfusu yoğunluğu 421 bin 726 kişiyle merkez ilçe gelir. Bunlardan sonra 38 bin ile Kovancılar gelirken bunu Karakoçan ve Palu geliyor. Merkezde Elazığ kiralık konut bakanlar için Elazığ Ulukent kiralık evler ilanlarını emlakjet.com aracılığı ile güvenle bulabilirsiniz.

 

Elazığ’da Kiralık Konut Arayanlara Bölge Bilgisi

Elazığ Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan şehirler arasında en gelişmişleri arasında yer alır. Bölgede bulunan üniversite de şehirdeki nüfus yoğunluğunu artırmaktadır. Fırat Üniversitesi çeşitli bölümlerle her yıl binlerce öğrenciyi ağırlar. Bu sebeple bölgedeki yurt ve konut projeleri artış göstermektedir. Artan bölüm sayısına paralel artan öğrenci sayısı bölgedeki konut projelerini artırdığını gibi Elazığ kiralık konut arayışınızı da artırmaktadır. Siz de hemen Elazığ kiralık daire Üniversite Mahallesi ilanlarını inceleyebilirsiniz.

 

Elazığ’da Kiralık Konut Tercih Edeceklere Fiyat Bilgisi

Elazığ’da kiralık daire arayanlar için fiyat rehberi de işinizi kolaylaştıracaktır. 57 mahallesi bulunan Elazığ’da en çok tercih edilen mahalleler arasında; Doğukent, Ulukent, Sürsürü Mahallesi, Bahçelievler, Ataşehir Mahallesi geliyor. Nüfusu hızla artan Elazığ’da konut yatırımları da bir bir yapılıyor. İnşaat firmalarının mercek altına aldığı bölgede ayrıca toplu konut projeleri de yapılıyor. Fiyat rehberine baktığımızda ise ortalama 160 m2 bir alanda ortalama birim kirası 5 TL ortalama konut kirası 850 TL’den başlıyor. Daire tiplerine göre fiyatlar da çeşitlilik gösteriyor. Elazığ kiralık konut için 110 m2 2+1 dairenin fiyatı 700 TL’den başlıyor. Siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden Elazığ Bahçelievler toki kiralık daire seçeneklerini güvenle inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.