/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çayırlıcancel

Erzincan Çayırlı Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çayırlı Kiralık Konut Arayanlara Rehber Bilgiler

Çayırlı kiralık konut arayan takipçilerimiz kısa bir ara vererek yazımızı okuyabilirler. Çayırlı, Erzincan’ın ilçelerinden biridir. Bölgenin kuruluşu tam olarak bilinmemektedir. İlçe geçmişte Erzincan ile beraber çeşitli devletlerin topraklarına katılmıştır. Milattan Önce 1380 yıllarında Hititliler bölgede hakimiyet kurmuşlardır. Daha sonra Urartular, Persler, Helen İmparatorluğu, Romalılar ve Bizanslılar bölgede hüküm sürmüşlerdir. Bir dönem Timur hükümdarlığında kalan bölge daha sonra Akkoyunluları hükmü altına geçmiştir. Otlukbeli Savaşı ile de Osmanlı hakimiyetine geçmiştir. 1951’de Rusların bölgeden çekilmesi sonucunda Ermenilere kalan ilçe toprakları 1918’de tekrar anavatana geçmiştir. Daha önceleri Mans ismiyle Tercan’a bağlı bir bucakken 1954 yılında çıkarılan bir kanun ile ilçe statüsüne getirilmiştir. 

Çayırlı Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Coğrafi Yapısı

Çayırlı ilin kuzeydoğusunda bulunur. 1062 kilometrekareden oluşan bir alan üzerine kurulmuştur. Deniz seviyesinden yüksekliği 1527 metre dolaylarındadır. İlçenin batısında Erzincan Merkez, doğusunda Aşkale ve Tercan, güneyinde Tercan ve Erzincan Merkez, kuzeyinde Otlukbeli ilçesi ve Bayburt ili yer alır. Bölge toprakları dağlık, engebeli ve parçalı bir yapıya sahiptir. Coşan Sipikor ve Keşiş dağlarıyla çevrelenmiştir. Karasu Irmağına Mans ve Balıklı Dorum çayları dökülür. İlçede sulu tarımda yapılır. Geniş meralar, yaylalar ve ovalar bulunur. Kışlar oldukça uzun ve soğuk geçer. Yazları kısa sürer. 

Çayırlı Kiralık Konut Bakabileceğiniz Köy İle Mahalleler

Çayırlı ilçesinin 3 mahallesi ve 47 köyü vardır. İlçenin köyleri; Başköy Köyü, Yukarıçamurdere Köyü, Toprakkale Köyü, Ozanlı Köyü, Aşağıçamurdere Köyü, Doğanyuva Köyü, Turnaçayırı Köyü, Büyükyaylaköy Köyü, Saygılı Köyü, Küçükgelengeç Köyü, Yeşilyaka Köyü, Aşağıkartallı Köyü, Verimli Köyü, Hastarla Köyü, Yukarıkartallı Köyü, Sarıgüney Köyü, Balıklı Köyü, Yaylakent Köyü, Göller Köyü, Ortaçat Köyü, Boybeyi Köyü, Mazlumağa Köyü, Çilhoroz Köyü, Gelinpınar Köyü, Bozağa Köyü, Tosunlar Köyü, Mirzaoğlu Köyü, Esendoruk Köyü, Çataksu Köyü, Bölükova Köyü, Yaylalar Köyü, Harmantepe Köyü, Büyükgelengeç Köyü, Yazıkaya Köyü, Eşmepınar Köyü, Pınarlı Köyü, Cennetpınar Köyü, Yürekli Köyü, Paşayurdu Köyü, Çaykent Köyü, Oğultaşı Köyü, Saraycık Köyü, Çayönü Köyü, Sırataş Köyü, Doluca Köyü, Çilligöl Köyü ve Karataş Köyüdür. Erzincan Çayırlı kiralık ev bakabileceğiniz mahalleler ise aşağıdaki gibidir. 

  • Atatürk Mahallesi,
  • Fatih Mahallesi ve 
  • Barbaros Mahallesidir. 

Çayırlı Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Demografisi

Şubat 2019 TÜİK raporunda yer alan verilere göre ilçede yaşayan insan sayısı 9.032’dir. Nüfusun %48,38’i (4.370) kadın ve %51,62’si (4.662) erkeklerden oluşur. İlçenin nüfusu cinsiyete göre eşit bir dağılım göstermiştir. İlçenin 2017 yılındaki nüfusu ise 8.710’dir. Bir yıl içinde bölgede yaşayan insan sayısında artış olmuştur. Yıllık nüfus artış oranı %3,7’dir. Bölgenin nüfus yoğunluğu 9’dur. Bu km2 başına düşen kişi sayısının 9 olduğunu gösterir. 2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre Çayırlı kiralık konut bakanlara için ilçede bulunan toplam konutların sayısı 4.226’dır ve bu konutlara denk gelen hane halkı sayısı 2,72’dir. İşyeri sayısı 437’dir. 

EmlakJet ile ev arayışlarınıza hız kesmeden devam edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayan ve kira bütçenizi de aşmayacak ilanları sitemizden aratabilirsiniz. Siz de evinize bir an önce yerleşmek için Erzincan Çayırlı sahibinden kiralık ev ilanlarına ya da emlakçıdan kiralık ev ilanlarına vakit kaybetmeden listeleme sayfalarımızdan göz atmalısınız. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Çayırlı Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.