/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
İliçcancel
Erzincancancel

Erzincan İliç Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

İliç Kiralık Konut Bakanlara Bölge Rehberi 

İliç kiralık konut bakan EmlakJet ziyaretçilerine ilçe hakkında genel bilgilere yer verdiğimiz bu yazıyı hazırladık. İliç, Erzincan’ın bir ilçesidir. Daha önceleri Kumaliye ilçesine bağlı bucak merkezidir. Bu dönemde bölgenin ismi Kuruçay’dır. 1938’de demiryolunun bölgeden geçmesi sonucunda merkez İliç’e taşınmıştır ve İliç ilçe konumuna getirilmiştir. İlçenin güneyinde Kemaliye, kuzeyinde Refahiye, doğusunda Kemah ilçeleri ve batısında Sivas ili yer alır. 1.382 kilometrekareden oluşan bir yüzölçümü vardır. Deniz seviyesinden ortalama 1.104 metre yüksekliğe sahiptir. Şehir merkezinden 116 metre uzaklıkta bulunur. İliç Uluyamaç Köyü Yaylası, İliç Kaymaklı Köyü Yaylası ve Akdoğu Kaymaklı Yaylası ilçede yaylalardandır. 

İliç Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi 

İlçenin ekonomisinde yaylacılık ön plandadır. Bölgede 85.000 tane küçükbaş hayvan vardır. Bu hayvanların 75.000’i koyun ve 10.000’i kıl keçisidir. Koyun yetiştiriciliğinde ülkemizin önde gelen ilçelerindendir. Hayvancılığa bağlı olarak süt üretimi de yüksektir. Bunun dışında ilçede üretilen tulum peyniri ülke çapınca meşhurdur. Arıcılık ile bal üretimi de ilçedeki önemli geçim kaynaklarındandır. Asbest demir, krom ve barit, ilçedeki bilinen madenlerdendir. Bölgedeki baraj ise her geçen gün daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayede ilçe ekonomisine katkı sağlamış olur. Burada Rafting ve su sporları yapılabilir. Ayrıca ilçedeki Karasu Nehri, Kanyonu, Munzur Dağları Ziyaret Gabanı, Anıt Mezarlığı, Aydınlık Kanyon ve Büyük Çeşme ilçedeki turizm potansiyeli olan diğer yerlerdir. 

İliç Kiralık Konut Bakabileceğiniz Mahalle ve Köyler

İlçenin 58 köyü ve 4 mahallesi vardır. Köyleri; Güngören Köyü, Ağıldere Köyü, Kuran Köyü, Ortatepe Köyü, Doğan Köyü, Akçayazı Köyü, Çiftlik Köyü, Leventpınar Köyü, Turgutlu Köyü, Kaymaklı Köyü, Büyükgümüşlü Köyü, Akdoğu Köyü, Kuzkışla Köyü, Sarıpınar Köyü, Dostal Köyü, Çaylı Köyü, Bozyayla Köyü, Küçükarmutlu Köyü, Altıntaş Köyü, Küçükgümüşlü Köyü, Yaylapınar Köyü, Uluyamaç Köyü, Atma Köyü, Çöpler Köyü, Büyükarmutlu Köyü, Sularbaşı Köyü, Kayacık Köyü, Bağcuğaz Köyü, Dolugün Köyü, Yakuplu Köyü, Çayyaka Köyü, Kuruçay Köyü, Bürüncek Köyü, Yalıngöze Köyü, Bağıştaş Köyü, Yılmaz Köyü, Doruksaray Köyü, Tabanlı Köyü, Büyükköy Köyü, Sütlüce Köyü, Dikmen Köyü, Konukçu Köyü, Bağlıca Köyü, Kozluca Köyü, Çilesiz Köyü, Sabırlı Köyü, Balkaya Köyü, Sarıkonak Köyü, Çörekli Köyü, Boyalık Köyü, Uğur Köyü, Kapıkaya Köyü, Bozçalı Köyü, İslamköy Köyü, Çobanlı Köyü, Özlü Köyü, Çaltı Köyü, Karakaya Köyüdür. Erzincan İliç kiralık ev bakabileceğiniz mahalleleri;

  • İbrahim Çeçen Mahallesi,
  • Abdullah Paşa Mahallesi,
  • Kazım Karabekir Mahallesi ve 
  • Fatih Mahallesidir. 

İliç Kiralık Konut Fiyatları 

2019 EmlakJet bölge raporu verilerine göre ilçede 337 tane işyeri ve 6.533 tane konut bulunur. Bu konutlara düşen kişi sayısı 2,49’dur. Bölgedeki konutların ortalama alanları 100 m2 olarak karşımıza çıkar. Ortalama İliç kiralık konut fiyatları 588 Türk Lirasıdır. Birim kira fiyatı ortalaması 6 TL’ye denk gelir. Siz de kiralık konut bakarken bütçenizi bu fiyatlar ışığında düzenleyebilirsiniz. Fakat bunu yaparken bu fiyatların ilçedeki kiralık konutların ortalamaları olduğunu unutmamalısınız. 

EmlakJet ilgili ilanları sizler için derledi. İstediğiniz özelliklere sahip olan evler sitemizde sizleri bekliyor. Erzincan İliç ev kiraları için listeleme sayfalarımıza göz atmanız yeterli. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti:  Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.