/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Horasancancel

Erzurum Horasan Kiralık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Horasan Kiralık Konut Tercih Etmeyi Düşünenlere Önemli Bilgiler 

Horasan kiralık konut tercih etmeyi planlayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda ilçenin coğrafi özellikleri, iklimi, demografisi ve son olarak da mahalleleri hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak için, bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Üzümlü, Türkiye Cumhuiryeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan en gelişmiş kentlerden biri olan Erzurum iline bağlı bir yerleşim birimidir. Yirmi ilçeden meydana gelen Erzurum’un en kalabalık yerleşim birimi Yakutiye’dir. Yakutiye’yi Palandöken, Aziziye ve Horasan takip etmektedir. Kısaca şehrin en kalabalık dördüncü ilçesi Horasan’dır. Kent nüfusunun yaklaşık %5.14’ünü burada yaşamını sürdürmektedir. 

Horasan Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Coğrafyası 

Horasan kiralık ev arayanlar için hazırladığımız yazının ilk bölümünde semtin coğrafi özelliklerine değineceğiz.   Bir bölgenin coğrafi özellikleri o bölgedeki yerleşimi, ekonomiyi ve dahi emlak piyasasını etkileme gücüne sahiptir. Bu nedenle bölgeye yerleşmeden önce, ilçenin coğrafi koşulları hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Horasan ilçe, 1669 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış vaziyettedir. İlçenin rakımı, daha açık ve net bir ifade ile denizden yüksekliği 1540 metredir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alan semtin merkezi, daha düz bir bölgede yer almaktadır. Yüksek platoların geniş yer kapladığı ilçe, kuzey ve doğu hattında Kars ili, güneydoğusunda Ağrı’ya bağlı ilçeler, güneyinde karayazı, batısında Köprüköy ve Pasinler semti, son olarak da kuzeybatısında Narman ilçeleri ile çevrilidir. 

Horasan Kiralık Konut Bakanlara İlçenin İklim Koşulları 

Erzurum’un kışı herkes tarafından bilinir. Oldukça çetin geçen kış aylarında sıcaklıklar eksi 40 dereceye kadar düşebilir. Bu sebeple Erzurum’a bağlı Horasan ilçesinde yaşamını sürdürmek isteyenlerin, Horasan kiralık daire bakanların özellikle batı illerinden gelerek burada yaşamaya başlayanların ilk olarak bölgenin iklimini bilmeleri gerekmektedir. İlçede tipik bir karasal iklim hüküm sürmektedir. Yazlar sıcak ve kurak geçerken, kış ayları çok soğuk ve kar yağışlıdır. Ortalama kış sıcaklığı -18 derece olan ilçede kaydedilen en düşük sıcaklık -36’dır. Engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olması ilçenin şartlarını zorlaştırmıştır. Bu durum özellikle kış aylarında hayatın aksamasına neden olmaktadır. Semt merkezi ile kent merkezi arasındaki ulaşım sıkıntıya düşmekte ve zaman zaman köy yolları kapanmaktadır. 

Horasan Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde TÜİK tarafından açıklanan Türkiye nüfus raporunda Horasan ilçesinin nüfusunun 39.445 kişiye ulaştığı belirtilmiştir. İlçe nüfusunun %51’i erkek, geriye kalanı ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. İlçenin popülasyonu 2011 yılından sonra sürekli olarak azalmıştır. 2017-2018 yılları arasında ise neredeyse sabit kalmıştır. Bu sebeple bölgedeki popülasyonun artış hızı sıfıra eşittir. Erzurum Horasan kiralık ev  arayanlar için ilçenin en kalablık nüfusa sahip ve en gelişmiş yerleşim birimlerini aşağıdaki gibi sıraladık:

  • Adnan Menderes Mahallesi
  • Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi
  • Kazım Karabekir Mahallesi
  • Fatih Sultan Mehmed Mahallesi
  • İsmet İnönü Mahallesi 
  • Esentepe mahallesi
  • Mümtaz Turan Mahallesi
  • Kırkgözeler Mahallesi 

Eğer Horasan kiralık konut düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Erzurum Horasan kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Horasan Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.