/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Köprüköycancel

Erzurum Köprüköy Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Köprüköy Kiralık Konut Düşünenlere İlçe Hakkında Bilgiler

EmlakJet, Köprüköy kiralık konut arayanlara yardımcı olmak amacıyla bu yazıyı hazırladı. Köprüköy, Erzurum’un ilçelerinden biridir. Aras Nehri kenarındadır. Erzurum – Kars karayolu üzerindedir. Şehir merkezine 58 kilometre, Horasan’a 25 kilometre ve Pasinlere 18 kilometre mesafededir. 665 kilometrekareden oluşan bir arazide bulunur. Deniz seviyesinden yükseltisi 1800 metre dolaylarındadır. 

Köprüköy Kiralık Konut Tercih Edeceklere Bölge Rehberi

Avnik Kalesi ilçede turistik yerlerden biridir. İlçenin güneyinde bulunur. Aynı ada sahip akarsu yakınındadır. Kayalık bir tepe üzerindedir. Kale içindeki sarnıç ve benzeri yapılar bu kalenin Urartular Döneminden kaldığını gösterir. Çobandede Köprüsü de ilçedeki bir diğer önemli yerdir. Köprü İlhanlıların veziri olan Emir Çoban Salduz tarafından inşa ettirilmiştir. 7 tane kemer gözlü olarak yapılan köprüden bugüne sadece 6 göz ulaşmıştır. Köprü Aras Nehri üzerine yaptırılmıştır. Döneminin en önemli yapıları arasındadır. Günümüzde koruma altına alınmıştır bu sebeple araç geçişine kapalıdır. İlçe kaplıcalar ile de dikkat çeker. İlçenin kuzeyinde Deli Çermik yer alır. Yaz ve bahar aylarında mesire yeri olarak da kullanılan bu yer Çamurlu kaplıca olarak da anılır. Kaplıcanın suyunun karbondioksitli, sodyumlu, demirli bikarbonatlı, kalsiyumlu ve bromürlü birleşimi vardır. Kan dolaşımı, böbrek kalp hastalıkları, sindirim sistemi metabolizma bozuklukları, romatizmal rahatsızlıklar ve idrar yolları hastalıklarına iyi geldiği söylenir. Suyun PH değeri 6.12’dir 

Köprüköy Kiralık Konut Arayanlara Eğitim Kurumları

İlçenin anaokulu Çocuklar Gülsün Diye Murat Osanmaz Anaokuludur. Köprüköy ilçesindeki ilkokullar; Yağan Cumhuriyet İlkokulu, Ağcaşar İlkokulu, Emreköy İlkokulu, Sarıtaş İlkokulu, Gölçayır İlkokulu, Güzelhisar İlkokulu, Eğirmez İlkokulu, Karataşlar İlkokulu, Ortaklar İlkokulu, Buğdaylı İlkokulu, Kıyıkonak İlkokulu, Alaca İlkokulu, Kayabaşı İlkokulu, Çobandede İlkokulu, Marifet İlkokulu, Çullu İlkokulu, Ilıcasu İlkokulu, Eyüpler İlkokuludur. Ortaokullar; Atatürk Yatılı Bölge Ortaokulu, Yağan Cumhuriyet Ortaokulu, Çullu Ortaokulu, Ağcaşar Ortaokulu, Emreköy Ortaokulu, Eğirmez Ortaokulu, Gölçayır Ortaokulu, Buğdaylı Ortaokulu, Güzelhisar Ortaokulu, Köprüköy İmam Hatip Ortaokulu, Kayabaşı Ortaokulu, Ilıcasu Ortaokulu, Yağanbaba İmam Hatip Ortaokulu, Akçam Ortaokulu, Alaca Ortaokuludur. Liseler; Köprüköy Anadolu Lisesi ve Köprüköy Yağan Çok Programlı Anadolu Lisesidir. Ayrıca ilçede bir tane Halk Eğitim Merkezi yer alır. Erzurum Köprüköy kiralık ev arayışlarınızda bu okullara ulaşımı rahat olan yerlerden ev bakabilirsiniz. 

Köprüköy Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçenin Demografisi

2019 Türkiye İstatistik Kurumunda yayınlanan rapora göre ilçede yaşamını sürdüren kişi sayısı 16.178’dir. Bu kişilerin %48,62’si kadın ve %51,38’i erkeklerden oluşur. Bu veriye dayanarak ilçe nüfusunun cinsiyete göre eşit bir orana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bölgenin 2017 yılı nüfusu ise 16.167’dir. Bir senede ilde yaşayan kişi sayısında çok küçük bir artış yaşanmıştır. Nüfus atış oranı %0,07 ve nüfus yoğunluğu 21’dir. Toplamda 12 mahallesi vardır. En kalabalık mahalleleri; Yağan Mahallesi, Alaca Mahallesi, Çullu Mahallesi, Güzelhisar Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Ağcaşar Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Ziyaret Mahallesi ve Emre Mahallesidir. En az nüfusa sahip olan mahalleleri ise; Ataköy Mahallesi, Yeşilöz Mahallesi, Yukarısöğütlü Mahallesi, Savatlı Mahallesi, Yemlik Mahallesi, Aşağıçakmak Mahallesi, Yukarıkızılkale Mahallesi, Örentaş Mahallesi ve Pekecik Mahallesidir. Siz de Köprüköy kiralık konut arayışlarınızı bu mahallelerden herhangi birinde gerçekleştirebilirsiniz. 

EmlakJet ev ilanlarını bir araya getirerek sizlere kolaylık sağladı. Sitemizden dilediğiniz yerdeki ve özellikteki evlere ulaşabilirsiniz. Köprüköy kiralık ev sahibinden ya da emlakçıdan seçenekleri ile sizleri sitemizde bekliyor. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Köprüköy Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.