/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Beylikovacancel

Eskişehir Beylikova Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Beylikova Kiralık Konut Tercih Edeceklere İlçe Hakkında Önemli Bilgiler 

Beylikova kiralık konut düşünenlere işlerini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Yazıda ilçenin coğrafi özelliklerinden, iklimine,  ekonomisinden, mahalllerine kadar birçok farklı konuya değindik. Beylikova, Türkiye Cumhuriyeti’nin en gelişmiş illerinden biri olan Eskişehir iline bağlı bir yerleşim birimidir. İlçe, İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. Semtin toplam yüzölçümü 570 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine konumlanmıştır. İlçenin denizden yüksekliği, daha klasik bir ifade ile rakımı 761 metre ve civarındadır. İlçe, kent merkezinin doğu hattında bulunmaktadır. Bölgenin en önemli su kaynağı Porsuk Çayı’dır. İlçede karasal iklim hüküm sürmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise kar yağışlıdır. Kurak bir yapıya sahip olan ilçede yıllık yağışlar ortalama 260-300 mm civarındadır. Engebeli bir arazi üzerine konumlanmış olması, ilçenin iklim koşullarını zorlu hale getirmektedir. Kış ayları oldukça çetin ve soğuk geçmektedir. 

Beylikova Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Ekonomik Durumu 

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçedeki yerleşim koşullarını, istihdam potansiyelini ve son olarak da emlak piyasasını belirlemektedir. Bu sebeple Beylikova kiralık daire arayanların ilçenin ekonomik durumu ve istihdam koşulları hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir.İlçe halkının büyük bir bölümü tarım ve hayvancılıkla ilgilenmektedir. Bu sebeple semtin ana gelir kaynağının tarım ve hayvancılık olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Semtte çok çeşitli tarımsal ürünler yetiştirilmektedir. İlçede en çok arpa, mısır, buğday, şeker pancarı yetiştirilmektedir. Bölgede yer alan Pancar Kooperatifi semtin ekonomisi hakkında önemli ipuçları vermektedir. Doğal beslenme alanlarının bulunması, ilçede hayvancılık faaliyetlerinin gelişmesini sağlamıştır. Büyükbaş hayvan besiciliği yaygın olarak yapılmaktadır. Bölgede birçok sanayi tesisi bulunmaktadır. Anadolu Süt tarım Kredi Süt Gıda Hayvancılık A.Ş, Danone Tikveşli Süt Fabrikası , Dersan Deri Sanayi, Alkan Römork Sanayi tesisleri bulunmaktadır.  Bu tesisler yerel halkın önemli bir kısmına istihdam olanağı sağlamaktadır.

Beylikova Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Mahallelri

Beylikova ilçesinin nüfusu 2019 yılının şubat ayında yayınlanan TÜİK Raporu’ndan alınan verilere göre 6953 kişiye ulaşmıştır. Bu kişilerin %51.10’u erkek, geriye kalan %48.90’ı ise kadındır. Tüm bunlara ek  olarak, ilçe kent nüfusunun yaklaşık %0.80’ine ev sahipliği yapmaktadır. Bölgenin nüfusu 2007-2015 yılları arasında azalmış, sonra büyük bir artış meydana gelmiş ve en nihayetinde nüfus grafiği düşme eğilimine girmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı eksi yönlüdür. Semt, mahalle ve köylerden oluşmuştur. Yirmi beş mahallesi bulunmaktadır. Eskişehir Beylikova kiralık ev düşünenler için, bahsi geçen mahalleler nüfuslarına ve gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıralanmıştırlar. Siz de arayışınızı aşağıda verilen mahallelerden bir ya da birkaçında yoğunlaştırabilir, kendinize en uygun evi tercih edebilirsiniz:

 • Yeni Mahalle ( 1182 kişilik nüfusu ile semtin en kalabalık yerleşim birimidir. ) 
 • Yunus Emre Mahallesi
 • Köprübaşı Mahallesi
 • Yeni Yurt Mahallesi
 • Ata Mahallesi
 • Parsıbey Mahallesi
 • Gökçeayva Mahallesi
 • Emircik Mahallesi
 • Doğray Mahallesi
 • Aşağıdudaş Mahallesi
 • Uzunburun Mahallesi

Eğer Beylikova kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Beylikova kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, ev arayışınız sırasında EmlakJet daima yanınızda! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

Emlak Danışmanları İçin Yeni Dönem Ba...

1 Eylül 2020

Beylikova Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.