/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çiftelercancel
Eskişehircancel

Eskişehir Çifteler Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çifteler Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com internette yeni bir ev arayan binlerce kişiye, istediği kriterlere en uygun, kaliteli ilanlarıyla buluşturarak; aranan evi kolaylıkla bulmayı sağlıyor. Her geçen gün büyüyen ailesi ile birlikte son teknolojik geliştirmeleriyle, internet kullanıcısının dilinden anlayan yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet sizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Çifteler kiralık konut arayışında olanlar için özel olarak hazırladığımız ilçe rehberimizde; ilçenin genel bilgileri, tarihi, iklimi, nüfusu, coğrafyası, mahalleleri, konut piyasası hakkında tüm bilgilere ulaşabilecek ve tercihinizi ona göre yapabileceksiniz. 

Çifteler, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin Yukarı Sakarya havzasında yer alan Eskişehir ilinin bir ilçesidir. Yerleşimi Milattan sonra 1500’lü yıllara kadar uzandığı düşünülen ilçenin eski ismi Çifteören ya da Çifteevler’dir. Anadolu’daki pek çok yerleşim yeri gibi burası da ilk çağlardan beri gelmiş çeşitli kültür ve medeniyetlerin izlerini taşır. İlçeye ilk yerleşim antik çağlarda Frig ve Roma uygarlıklarına dayanmaktadır. İl merkezine 64 kilometre ve güney kesiminde yer alan Çifteler, Sakaryabaşı Mesire Alanı, Sakarya Nehri’nin çıkış noktasında bulunmaktadır. İlçede görülmesi gereken yerlerin başında gelen bu noktada beş farklı kaynak vardır. Sakarıbaşı, Gökgöz, Kırkız, Ilıksu ve Göztaşı kaynakları birleşerek, ülkemizin üçüncü büyük akarsuyunu meydana getirmektedir. Dalış turizmine elverişli olan ve piknik alanları ile ziyaret etmek isteyeceğiniz bölge ilçede yer alıyor. Eskişehir ile ulaşım günlük olarak saat başında yolcu minibüsleri ve belediye otobüsleri ile rahatlıkla sağlanabilmektedir. Çifteler kiralık konut arayışında olanlar için çevresinde bulunan diğer ilçeler ise şöyledir;

 • Kuzeyinde Mahmudiye ilçesi,
 • Güneyinde Afyonkarahisar il sınırı,
 • Batısında Han ve Seyitgazi ilçeleri,
 • Doğusunda Sivrihisar ilçesi ile çevrilidir. 

Çifteler Kiralık Konut Arayanlara İlçe İdari ve Nüfus Bilgileri

1954 yılında ilçe statüsüne yükseltilen Çifteler ilçesinde; 2019 yılı TÜİK verilerine göre yaşayan kişi sayısı 15.098’dir. Bu sayının yüzde 50,15’i kadın, yüzde 49,85’i erkektir. İlçenin yüzölçümü toplam 820 kilometrekare, rakımı ise 865 metredir. İlçe halkının en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. İlçedeki su ürünleri istasyonunda aynalı sazan, alabalık ve pekin ördeği yetiştirilmektedir. Sakarya Nehrinin doğduğu yer olan Çifteler, rengarenk bitkileri ve balıkları ile doğal bir akvaryum gibidir. Çifteler kiralık daire arayışında olanlar için tercih edebileceğiniz toplam 28 adet mahallesi vardır. Bunlardan nüfusu en fazla olanları şunlardır;

 • Adalar Mahallesi,
 • Çiftçi Mahallesi,
 • Yeni Mahallesi,
 • Erbap Mahallesi,
 • Yenidoğan Mahallesi,
 • Sakarya Mahallesi,
 • Eminekin Mahallesi,
 • Yıldızören Mahallesi,
 • Ortaköy Mahallesidir. 

Çifteler Kiralık Konut Piyasa Bilgileri

Emlakjet 2019 yılı verilerine göre Eskişehir’in Çifteler ilçesinde bulunan kiralık konutların genel piyasa bilgileri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Konutun ortalama yaşam alanı 100 metrekare,
 • Metrekare birim kira ücreti ortalama ; 6 TL,
 • Konutun amortisman süresi ortalama 16 yıl,
 • Ortalama konut kira fiyatı; 583 TL’dir. 

Tercih edeceğiniz dairenin ilçe merkezindeki mahallelerinde ya da kırsal kesimdeki köylerde bulunmasına göre fiyatlarda değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen Eskişehir Çifteler’de  kiralık daire ilanlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.